Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
20-02-2009 - 23:43:12
На мене лично ми допадат и събеседниците и тона и темите. Ей го на, от върл привърженик на изцяло дървена къща вече се замислям дали "лекия бетон" не е бъдещето на ниско-бюджетната къща. Не случайно ми дойде и на ум за нещо подобно на едно времешния"жил-фонд". Ха на здраве другарки и другари *drink1*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
20-02-2009 - 23:59:27
И като сме отворили дума за тухли и зидария- много ми хареса изказването на ...не помня кой беше, но беше горе долу следното "на тухлите не трябва да се гледа като на материял за носене на товари, а като пълнеж". Истината е че в земетръсната зона в която се намираме, гредовата конструкция трябва да е задължителна, а тухлите само за пълнеж.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 00:00:09
*drink1* В сайта на милионерите би било по-прилично да се коментира ниско-енергийната къща,отколкото ниско-бюджетната! :] Факт е обаче,че лекия бетон задоволява и двете изисквания! Пестенето на енергия и правилното и изразходване тревожи редовия ,средностатистически милионер,като глобален проблем! *drunk*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 00:04:26
Другарю Фло, а Вие каква кола карате, ако смея да запитам?? :]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 00:14:24
WV ,boxer,1200 cm3,модел 1965,въздушно охлаждане! Много популярни в САЩ ,като хипарски бусове! :]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 00:37:51
Ако ти потрябват части Ен-та употреба, звънкай. Имах такава костенурка модел 1967 год само че 1600см3. Бях я разглобил до последната възможна бурма и направих ремонт на мотора и купето. Мисля че доста части ми хартисаха :]
Говореше се че този мотор бил дипломната работа на Фердинанд Порше като завършвал механотехникума.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-21 00:40 от Don Balon.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 00:45:51
*stop* Това нещо не се разваля! Правено е както се казва от немски каски със шведска стомана!Малко беше протекъл единият "кавал" ,но се справиха майсторите!

Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 05:24:36
Аз също не съм про в строителството, но що се отнася до външната ТИ ще си позволя да не се съглася с колегата който е построил 1600 апартамента ( но не в България). Тук в С. Америка онези къщи или блокове чиито фасади са изпълнени с мазилка ИМАТ и външна изолация *pardon* *book
Поздрав
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 09:31:47
avatar
Относно колегата с 1600 апартамента за 10 месеца със 150 човека-регистрирал се на 20.02.09 и на 10-тата минута след това се "изхвърлил".Една проста аритметика-това значи че на 1 човек за 1 месец се е падал по 1 апартамент и отгоре на месец-те трябва да са роботи тия хора бе :] ,при това с по няколко спални,че и двоен зид,че и плочи,и колони,че изкоп,че и ако са ги и довършвали...бре,бре *zzz* *angel* .То и аз съм нов във форума,но го четох с години,преди да изпитам нужда да се включа,но такова нещо не бях срещал и ако съдя по никнейма 81,значи 28 години...какви синове ражда майка България.. clap: браво.Само ще добавя ,че нито външната ТИ,нито пенополистиролбетона са измислени в България,Румъния или соцлагера.Хубаво е да се получава дискусия,това е просто един от начините на строителство както в България,така и по света.Допада ми начина на разсъждение на повечето активни във форума,идеите ,които дават,било то на мавруд или между наздравиците.В един такъв форум не може да няма и лирически отклонения,такъв му е формата,всеки да споделя идеи,виждания,всеки да избере това,което му допада и му е във възможностите,консултирайки и сравнявайки се,но........стига ,че много дълго стана......

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
21-02-2009 - 10:36:13
Еййййй каква си хиена Марк ! Вчера и аз това забелязах и го обявих за "НАША ГОРДОСТ" :] :] :]

Ресо , какво пък толкова не ти харесва климата тук ? Ти ни нанесе масова обида с преместването си в "Обща дискусия" sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-21 10:38 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход