Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Водно подово отопление
14-10-2010 - 04:27:07
Дааа, за това хората търсят препоръки, ходят и с око да видят изпълненията на баш майстора. Ама нейсе, ще се научим*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
14-10-2010 - 07:59:43
Толкова ли пък няма никой, който да каже какъв размер тръби да сложа от колектора до радиатора за гравитачно парно?
Re: Водно подово отопление
15-10-2010 - 18:30:06
Хм, свързах се с един от тукашните ми доставчици на А/С материалите и ето каво ми изпрати:
[www.tac.com]

Ще бъда благодарен ако Чаро, Филма или др. каже каво мисли. Това ли са машинките за подовото или за какво биха ми послужили?

Благодаря

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
15-10-2010 - 20:31:04
От пръв поглед... тва си е управляем вентил. Служи е за спиране на дебита през подовото. Монтира се на самата тръба -на достъпно място. Управлява се от стаен термостат- при достигане на зададената стайна температура вентила сработва посредством задвижката ( в случая мотор, ако не се лъжа). Има и трипътен- пренасочва дебита.
Това добре - ще ти свърши работа размера равен на този на тръбата.
При теб основния проблем е ограничаване на температурата на водата в подаващата тръба. Става с подобно-
[heating.danfoss.com]
Схемата, обаче, върви и с още една помпа. Сложиш ли помпа, управляемия вентил може да отпадне- стайния термостат ще управлява директно помпата winking smiley
Има и вариант с подаване в подовото на вода с висока температура и следене на температурата на самия под.
Отпада термостатичния смесителен вентил. Но е най-недодялания метод за управление на подово.
Поддържам мнението си за връзване на подовото на изхода на радиатора и управлението на дебита с радиаторния вентил, като най-подходящ за твоя случай. Освен това, е и най-лесен, евтин...

п.п. е тука го има в схема за подово
[heating.danfoss.com]



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-10-15 20:56 от чаро.
Re: Водно подово отопление
15-10-2010 - 21:29:11
Благодаря Чаро.
[www.discountedheating.co.uk] Това не е ли същият като на Данфос, който ми показа? Само не знам това с помпа ли е или само управлението на вентила? Виж, тук имам един доставчик, който ми се натяга защото ме има за добър клиент и мога да взема тези вентили и помпи без пари. Човека обаче иска да знае какво точно ми трябва с размери на тръбите и т.н. Защо да не се възползвам*pardon* Така че ако не те затруднява кажи какво точно и с какви размери ми трябва за това подово, а също и за цялостното отопление. Дано не ставам нахален деwinking smiley
Поздрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
15-10-2010 - 21:38:14
Гето я земи и за мен тогава *ok*
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 02:11:02
Ей Бул защо не! Само кажи какво ти трябва? Няма да студуваме в странопримницата ти я!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 08:11:00
Шегувам се, защото казваш, че ще ги вземаш без пари. Таман съм хванал цаката на трипътния термостатичен вентил - не ми се учи наново да видя за какво са тези клапани, управления, задвижки и т.н.
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 10:46:31
Бул, ако мислиш да правиш подово, ще трябва.
Гето, тия дет ги показваш пак са зонални (управляеми) вентили. Името на тва дет ограничава температурата е thermostatic mixing valve.
За цялото отопление тръбоите трябва да са дадени в проекта *pardon* . Така през форума няма как, вервай. Ще стане някоя издънка...
Имаш някакъв котел, радиатори и един кръг подово, нали така?
За кръгът подово ще ти трябва 5-7м тръба на м2 (за целия кръг не повече от 100м!!!), изолация под нея и по стените. Армираща мрежа.
Тръбата ф16, ф17 или ф20. Има специални за подово отопление, но и многослойните вършат работа. Тръпътният смесителен вентил ти трябва само за един кръг подово. Възможно най-малкия размер, мисля че под 3/4 няма. Помпа с дебит макс. 300-350л на час. И толкова малка помпа май няма. Стаен термостат - най-добре го вържи да управлява помпата. Няма смисъл от зонален вентил - зоната е една :].

Тук е представено чудесно. Под номер 2 е този прословут зонален/моторизиран вентил - със задвижка. За един кръг подово, лично аз, го смятам за излишен. Номер 1 е смесителния вентил. На Mix изхода се слага помпа към подовото а Hot i Cold са ясни.
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 11:15:02
Quote
чаро


.

По тази схема имам не малко съмнение и притеснение за помпите-показани са със черен вписан в окръжност триъгълник.Първо защо са две последователно монтирани,макар и на известно разстояние и второ никога не ми харесва помпата да е на топлия кръг в близост до котела.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход