Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
24-09-2010 - 17:18:56
avatar
термо вентил с ел. задвижка

HouseBook.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-24 17:19 от asseteng.
Re: Водно подово отопление
24-09-2010 - 20:38:54
Не ми стана ясно каква е другата част отъ инсталацията, но предполагам е с радиатори.
За подовото ти трябва трипътен смесителен вентил. Цената е от 100 до 250лв според марката и диаметъра.
Такъв със задвижка е необходим за прецизно регулиране на температурата в стаята. За него трябва и контролер, но цената на комплекта ще те откаже, пък и за част от кухнята...
Регулирането става и с обикновен вентил с ел. задвижка и неговата цена е от 80- 250лв според диаметъра и производителя.

А най-простоия и най-лесния вариант за направата на твоето подово е то да се върже за изхода на някой радиатор. Дебита се настройва така, че подовото да не прегрява и си шампион. Метода е типично сиромашки, но при добра настройка върши работа.

Всъщност, ако цялата ти инсталация е нискотемпературна, не ти трябва квото и да било.
Опиши я.
Re: Водно подово отопление
25-09-2010 - 18:49:27
Чаро, Благодаря за проявеният интерес*drink1*

Не зная какво да описвам? Пуснати са всички тръби за парното (радиатори под прозорците) и подовото в кухнята. На всеки етаж е монтирана разпределителна кутия (не знам така ли се нарича). Предвидил съм едно помещение за котлето и друго за бойлера, същият ще бъде свързан със слънчев колектор на покрива. Още не съм решил какъв ще бъде котела, на палети или дърва*xxx* Газта е през 2 улици така че за сега отпада. Мислех си дали няма да ми е по-изгодно да купя от тук тези вентили и други джаджи за това потърсих вашето мнение.
Ще бъда благодарен ако някой даде съвет и за котел, но май това не е по темата.

Благодаря още веднъж*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
26-09-2010 - 13:21:10
avatar
Подовото утопление си трябва регулиране, Гето не прави сиромашки работи. На линията за подовото утопление се монтира един моторен вентил (поне така се сазваше преди 25 години в България). Иска се датчик в пода, хубаво е да свъжеш към него и термостат който стои на стената (ти ги знаеш) и управлението на моторния вентил. При нас ще ги търсиш в специализирани магазини за HVAC. Искй вентила и управлението да е на 220V.
Ето ти една сиромашка система за къща на 2 етажа.



Ни копува ни продава
Re: Водно подово отопление
26-09-2010 - 13:31:17
avatar
И как ва лъжат за по 200–300 лева не е истина. Ето малко цени и това е една от водищете фирми в света.
http://www.discountedheating.co.uk/shop/acatalog/Honeywell_Individual_Mid_Position_Zone_Valves.html

И това са големите диаметри. Абе просто нямам думи.

И ето ти от къде да почнеш твойто търсене.

http://www.google.ca/search?hl=&q=honeywell+canada+mississauga&sourceid=navclient-ff&rlz=1B2RNFA_enCA284CA357&ie=UTF-8&aq=3&oq=honeywell+canada

Ни копува ни продава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-26 13:40 от ТОРТКО.
Re: Водно подово отопление
26-09-2010 - 15:08:22
Тротко, как се казва на английски туй чудо? "Mid position zone valve" ли се казва? Какво друго да търся че да си набавя всички материали на веднаж?
Благодаря

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
26-09-2010 - 16:06:41
avatar
Човече откде да знам какви матеряли ти трябват. Казах само как мисля че е добре да бъде направен този кръг от инсталацията. Ти трябва да знаеш какви са диаметрите на тръбите и какви са връзките (резба, compression fitting, или друга система) иди до магазина и виж какво се предлага и сравни цените.
И между цолове и инчове има разлика малка е но има и спъва работата.

Ни копува ни продава
Re: Водно подово отопление
27-09-2010 - 12:36:53
Неясна е малко снимката , тоест плетеница от тръби, но на нея виждам разпределители -Рехау и тръби рехау фи-17 .Разпределителите са с дебитомери за топлата вода и вентили за задвижки на студената вода. Също виждам 2 помпи които горната е за горния етаж а долната за долния -на снимката не се вижда вентила смесителния който регулира температурата на водата .
Re: Водно подово отопление
27-09-2010 - 12:42:38
Geto, няма смисъл да влачиш арматура при положение, че не знаеш какво може да ти потрябва и кое с кое как работи. Хвани си някой, който разбира да ти проектира и изпълни цялата система. Според мен за толкова малко подово няма смисъл от сложни врътки, Чаро сигурно е прав че е достатъчно да нагласиш оттам да минава водата която се връща от някой кръг радиатори. Термостати по стаите се слагат при подово навсякъде, аз така направих. Радиатора предполагам му стига да има просто термостатна глава на входа. А профани като Тортко могат само да те объркат, той не си е правил системата, и просто хваща някой случаен сайт да "докаже" колко лъжели търговците в БГ, без изобщо да е наясно за какво става дума.
Re: Водно подово отопление
27-09-2010 - 16:41:08
След радиатор също става да навиеш тръби за подово -правил съм го и работи перфектно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход