Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
25-10-2010 - 23:37:22
Ехе, руснаците масово я използват вече десетилетия наред.

Та отворена или затворена е таз българската система?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
26-10-2010 - 08:23:30
Quote
Geto

Та отворена или затворена е таз българската система?

Коя е "българската" система? eye popping smiley

Стенното и в БГ се ползва отдавна, че и таванно има *book*
Re: Водно подово отопление
26-10-2010 - 18:57:23
Quote
чаро
Quote
Geto

Та отворена или затворена е таз българската система?

Коя е "българската" система? eye popping smiley

Всяка топлофизична система,проектирана и изпълнена от българи е българска система и притежава следните отлики:
-прави се от специалисти по радиотехника ...главно и преобладаващо
-използват се в системата всички познати от каталозите на фирмите доставчици материали едновременно,увеличени многократно ,вследствие на което инсталацията добива вид на сложно инженерно съоръжение на американската космическа агенция
-има между две и пет циркулационни помпи
-тече на места
-на места не топли
-изисква дебело ръководство по експлоатация,което трудно се разчита от съставителя му
:]
Re: Водно подово отопление
27-10-2010 - 02:53:42
Абе всико дето си рекъл е така, но на мен думата ми беше за това затворени или отворени системи се градят в България? Или и двете, а може би и трета комбинация от дветеwinking smiley Както и да е, вече няма значение. Нека специалистите спорят кое как се прави, лошото е че оставам с тягостното чувство, че никой в нищо не е сигурен и всеки експериментира на гърба на клиента*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-27 04:37 от Geto.
Re: Водно подово отопление
30-10-2010 - 02:31:36
Quote
Geto
Наско, ходих на множество изложения където ти показват готови подове с водно в разрез. Имаше и такива които направо функционираха и т.н. Това обаче за нашите условия трудно става. Да не говорим, че всички онези колеги които търсят съвет или споделят проблеми говорят сякаш на различни езици. Ето и по-горе в темата уважавани от нас специалисти в областа все още водят спор в защита на едно или друго, което ще рече, че няма ясна система, че всеки следва свои правила. При мен това подово е само пред кухненските шкафове, защото на жената все и е студено и в никакъв случай целта му не е да затопля цялото помещение. Не мога да разбера, защо в България хората слагат теракот във всички помещения, честно не мога да разбера! Разбирам да е южна Гърция, Карибите а то при нашия климатmoody smiley За уют изобщо не може и да се говори, като в баня! Има и още нещо което сякаш никого не интересува, но си струва да се обърне внимание. Топлият под затопля ташаците на мъжа което в голяма степен намалява неговата плодовитост. Па после каво ставало с българските мъже, защо не можели да правят деца, те защоwinking smiley

Хайде със здраве*drink1*
Гето, няма лошо, нека се спори, така се стига до истината. Моя съвет е да гледаш и черпиш опит там където тези спорове са вече история и има доказани и наложени концепции. Колкото до отворена или затворена с-ма за подово, да си призная не съм наясно. Чувал съм за отворени и затворени с-ми при геотермалното отопление но не и за подово.
Re: Водно подово отопление
30-10-2010 - 21:46:58
Наско вярно е че в спора се ражда истината, но в този случай е като с топлата вода, вече е открита. Най-простото е да се вземе една система и да се прилага по книга. Тук не би трябвало да има място за спор ама те на. Като знам с грубия строеж какво беше представям си как ще уча някой баш майстор как се прави отопление. И после ето защо бае Тротко има не малко основание за недоверие и критика*pardon*
Ето какво мисля да сторя. Ще взема основните регулатори и кранове, даже медната тръба ще взема от тук. Вече имам набавени зонални кранове с регулатори, термостати и т.н. Ще изкопирам цялата схема и упътване за изграждане на инсталацията, дадени във формат за "Направи си сам". Ще го дам на баш майстора па да видим*book*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
30-10-2010 - 23:49:23
Като ще е във формат Направи си сам, защо ще го даваш на майстор? Направи си го сам. Аз съм 99% сигурен че ако се изпълни добре подовото ти в кухнята, ще поискаш да сложиш и в другите стаи. Голям кеф е да ходиш по топъл под, чувстваш че ти е топло на всякъде.
Re: Водно подово отопление
31-10-2010 - 02:31:16
Хе, преди години реших да направя мазето на къщата като допълнителен апартамент. Това тук е широко разпостранено за даване под наем или за по-голями деца. Та Един приятел дойде да ми прави ВиК то. Ама нали човека идва след работа и когато има време та работата се проточи. Бях го гледал няколко пъти как запоява и си рекох защо и аз да не мога. Един цял ден прекарах в мазето и на края с изгорени ръце гордо викнах на булката да пусне крана. Какво да ти кажа, катастрофа. От всякъде тече като лейка, още ме майтапят. Та няма сам да го правя.
Колкото до цялостното отопление с подово вече казах мнението си. Мислех да сложа подово и в баните ама се отказах. Освен теракот в кухня и бани другаде не бих сложил, не харесвам. Преди време в Русия живях в апартамент с отопление вътре в стените, а и тук в една къща имаше подово в кухнята тя беше и любимо място на песаwinking smiley
При мен по-голямата въпросителна е с цялостното отопление на къщата. Дърва ли, пелети ли, какви радиатори и т.н.
Хайде със здраве,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
31-10-2010 - 06:05:28
Гето, само с гледане не става, да беше ти показал кое как се прави този твоя приятел. Как си с клещите, можеш ли да боравиш с тях или те е страх да не си ампутираш някоя фаланга:]. Пробвай с новите пластмасови тръби, сигурно е по-лесно, да не говориме че има и "снап он" съединения и съединения със затягащи втулки.
Re: Водно подово отопление
05-11-2010 - 16:53:50
Наско, благодаря ти за куража дето ми вдъхваш, но като знам колко много работа ме чака, а времето ще е само едно лято. Не мога да стана човекът оркестър. Някои неща ще си правя сам, но за много ще ми е необходима и помощ*beer*
Желая ти успех*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход