Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
2v6
Re: Водно подово отопление
24-02-2009 - 18:56:45
Quote

KALDERON Написал:
-------------------------------------------------------
> зДРАВЕЙТЕ
> някой гледа ли по нова телевизия за един
> господин,който си е направил подово отопление
> което затопля(захранва) с климатици.Беше
> изумително каза че месечната му сметка за ток е 80
> лева ,а в същото време за 0.50 ст охладявал през
> лятото.Не помня само колко кв.м. е къщата му
> .Някой знае ли по-ве4е за това?Гледахте ли го?

И мойто подово е подобно - сметка за ток 200 лв и не може да охлажда.



Re: Водно подово отопление
26-02-2009 - 13:06:57
Не е ли много 200 лева на месец?За апартамент или къща става въпрос?
2v6
Re: Водно подово отопление
26-02-2009 - 22:16:13
Quote

KALDERON Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е ли много 200 лева на месец?За апартамент или
> къща става въпрос?

Какво значи много?
Миналия месец при отопление само на газ сметката за ток беше 100 лева.
Въпроса е този с 80-те лева как се е топлил - най-вероятно от съседите с парното и тръбите дето минават през апартамента му...



Re: Водно подово отопление
01-03-2009 - 18:46:02
Не беше къща.Само на ток с климатици и имаше възможност за контрол на стаите в смисъл някой от стаите можеха да бъдат изключени и вероятно той топли само една стая!
Незнам човече но и 100 лева само за ток ми се виждат много.Явно цените са нагоре .
Re: Водно подово отопление
01-03-2009 - 22:36:17
KALDERON Написал:
-------------------------------------------------------

> Незнам човече но и 100 лева само за ток ми се
> виждат много.Явно цените са нагоре .





Топлата вода сигурно ти е от теца, както и отоплението. И апартамента ти е среден. Ако съм прав, не ми отговаряй
smiling smiley
Ако не ми обясни, какво топлиш, колко човека сте и колко плащаш на месец за отопление и топла вода *pardon* .
Re: Водно подово отопление
02-03-2009 - 11:44:38
Аз през 98 емигрирах от БГ .През 2005 живях в софия за около 2 год,готвехме на газ парното беше от теца за ток плащах около 50 лв и ми се виждаха много за един хладилник ,компютър,пералня ,телевизор и осветление.
Тук в Англия плащаме около120 лв за ток на мес за къща с 4 спални хол и кухня и сме 5 човека,като вената и детето са по цял ден в къщи.Отоплението е на газ и то излиза горе -долу толкова.
Re: Водно подово отопление
02-03-2009 - 14:20:55
Ако е мрачно и мъгливо види се построилисте комунизъма на албиона *ok*
Re: Водно подово отопление
23-02-2010 - 19:17:38
avatar
Quote
Колев
бях на гости на един приятел във Финландия и просто бях очарован

Здравей, не знам дали не си разбрал грешно за водата (при превода) - във Финландия са много разпространени термопомпите (не че много ми се изясни), но това не е камина, нито котле - има в мазето един квадратен кютук колкото хладилник, целия набъкан с тръби и електроника, но няма пещ или говривна камера, а освен това тези тръби, които излизат оттам обикалят целия двор (сигурно имаше декар-два).

Аз също бях там и ми обясняваха как става (колко ли пък разбрах) и че по този начин (с тръбите във земята), всъщност не загряват вода (или въздух) от -22'С, защото ползват топлината в земята и стартират от положителни температури.

Поинтересувай се от термопомпи и някой спец да каже. Има в нета доста инфо, ама не съ стигнал до термопомпа.

Успех



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-23 19:21 от rockwall.
Re: Водно подово отопление
16-09-2010 - 20:08:04
Здравейте!

Нуждая се от съвет по темата, тъй като не съвсем навреме решихме да си поставим водно подово отопление в еднофамилна къща. Замазките са положени и ще е невъзможно под подовото да се постави изолация, а доколкото разбирам е почти задължително условие. Доколко системата, без положена изолация, ще работи ефективно е най важният ми въпрос. Иначе къщата е нова с изолация, помещението е първи етаж(първа плоча над ивични основи) около 60м2, но височината е двойна, около 5м и нещо, прозорците са много :-[ , а в замазката има перлит(май имаше някакви изолационни свойства, но далеч не достатъчни, не знам дали това играе роля в случая moody smiley . Ще има и 4 радиатора, климатикът е под въпрос заради проблемен монтаж. А котлета на ток и пелети сме решили да слагаме, които да захранват системата. Това е на кратко ситуацията, благодаря предварително за евентуалните мнения и съвети.
Re: Водно подово отопление
16-09-2010 - 23:30:37
Щом е над земя трябва да има някаква топлоизолация под плочата. Каква е тя? И при 5 м височина, не виждам проблем да се сложи изолация, тръби и пак замазка? Даже може и изолацията да е повече от стандартните 4-5 см, ако се окаже че наличната под плочата е недостатъчна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход