Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
29-09-2010 - 16:40:09
avatar
Quote
Boby
Тортко, толкова си тъп че си чак вдлъбнат. Кютай си в курника и не се бъркай в неща от които бъкел не разбираш.

Тъп е на баща ти синът! Че и всезнайко шарлатанин така да му кажеш! Чуеш ли? Всичко което си списал е как си поставил стълба в курника на леля си у некое диво село. Един псевдо специалист не каза кое как се прави. Само врътки, може и без него, ще се го нагласиш, е сега уважаеми майстори ще трябва да си напрегните мисловните органи защото хората искат качество не лакардии. И най важното съм ви казал СНИМКИ иначе сте празнодумци. Ама така е човек като натрие зурлата на празнодумците веднага се почва тъп, неграмотен, неразбиращ, трай си ко ми разваляш далаверата, ти кокво се бъркаш. Ай много ви поздрави. Днес излитам на 1 месец обиколка из Европа и като се върна ще проверя какво сте измайсторили.

Ни копува ни продава
Re: Водно подово отопление
29-09-2010 - 18:38:38
Аз без да взимам страна в спора , изпълнявам водно подово както трябва -по учебник на Рехау.Минал съм курс за обучение при тях и имам сертификат.Да компонентите са доста скъпи но качествени -особено регулиращите електроники и смесителни помпени групи.Няма да крия че на клиенти им предлагам избор -оригинал или същото но изработено с други отделни компоненти.Какво имам впредвид-вместо оригиналната изолация на бабуни клиентите си избират -фибран или стиропор.Понякога избират друг вид тръба, купуват помпа Грундфос за 150 лв вместо оригинал пакет помпа пак на Грундфос но на 150 евро .Някой стайни термостати на Рехау са по 500 евро -нашенски Италиански са по 150-200 лв. За такива подмени говоря -принципа на действие на инсталацията се запазва. Моите инсталации ги изработвам с пиролизни котли Атмос , газ- при нас няма .До средата на тая зима ще завърша един обект с водно подово с котел на пелети марка- Понаст- КР.Фирмата за котлите -Екоефект.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-29 18:40 от filmatoplo.
Re: Водно подово отопление
29-09-2010 - 20:55:37
Ха!
Рехау!?
Аз одя по Италията на специализации...вие за сертификати от Рехау ми говорите. Не че ги подценявам, но има и по-добри от тях в подовото.

Снимки и разходки до мой обекти давам на потенциални клиенти, не за празни приказки по форумите.
Аре поздрви... и Тротко, по-полека пич, от злоба страда само нервната ти система.
smoking smiley
Re: Водно подово отопление
29-09-2010 - 21:22:15
Чаро, аз мисля че съм доста потенциален клиентwinking smiley Моля те изпрати ми нещо да видя, а разходки може да правим догодина. Ако ти трябва някаква информация питай.
Хайде със здраве,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
29-09-2010 - 21:29:45
avatar
Quote
чаро
Ха!
Рехау!?
Аз одя по Италията на специализации...вие за сертификати от Рехау ми говорите. Не че ги подценявам, но има и по-добри от тях в подовото.

Снимки и разходки до мой обекти давам на потенциални клиенти, не за празни приказки по форумите.
Аре поздрви... и Тротко, по-полека пич, от злоба страда само нервната ти система.
smoking smiley

Снимки не слагаш че да не ти се види резила. Щото като видат кви ги вършиш нема да доидат до обекта то е ясно. А от некадърници с голямо смочувстрие и навирени носове страдат клиентите–тези дето ви дават парите. Ама то още малко има, да се завърши квото ще се завърши и после не снимки ами плакати ше слагате. И ще ва питам тогава така ли ще приказвате като селски каруцари надменно. 1 клиент доволен води 5 други, 1 снимка води клиент, а ти си помисли какви кожени атрибути ще джвакаш Март месец. Бизнесмени били, видяли сте вие бизнес диви селски търгаши.

Гетоооооо прави си сметката какво ще ти се случи с майстори като този! Ще има експерименти та в чудо ще се видиш.

Аре че самолета е в 7
Re: Водно подово отопление
29-09-2010 - 21:47:15
Баце, фащай самолета. И стига сра тука. Успех там дет отиваш, въпреки че ако и там сереш... и там ще мирише...
Мене не ме мисли...*angel*
Винаги съм се смял на усровците дет гледат все другите да оправят...
Немам нужда да се доказвам на профани кат тебе. Еле па по некви форуми.
Тук пиша за да помогна безвъзмездно...
Със здраве пич!*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-29 21:49 от чаро.
Re: Водно подово отопление
11-10-2010 - 23:41:17
Става въпрос за къща за гости. Пред дилема съм дали да взема една мощна 50 кВ горивна камера за камина или по-слаба + котел. Клоня към втория вариант защото някои от евентуалните гости може и да не искат (или не могат) да се занимават с камината, а котела е в друга стая с отделен вход и 2-3 пъти зареждане на ден са му достатъчни.

Та тънката ми мисъл е да направя парното гравитачно. Не е заради цената на помпите - помпи така или иначе ще сложа паразитно, но гравитачното е по-безопасно (абе не е само това, но ... предпочитам като имам възможност да го направя гравитачно). Засега си го представям така - топлата вода от котела и от камината идват в разклонителен колектор (който трябва да бъде до тавана на котелното) и от там по индивидуални щрангове да всеки радиатор на горните етажи (6 радиатора + бойлер).

Първия ми въпрос е какъв размер тръба трябва да е от разклонителния колектор до радиатора за гравитачно парно?

Втория и най-съществен въпрос е как да вържа към гореописаната система водно подово и конвектори за първия етаж. Ясно е че ще е с помпа, но как да я вържа така, че да не бърка гравитачната работа. Къде аджаба да натреса тоя трипътен (или четирипътен) термостатичен вентил? Ако го хвана след колектора на отделен щранг за него трябва да му слагам 2 помпи - една за топлата вода и една за оборотната в подовото. Да предположим, че го направя така. Няма ли вероятност помпата да "дърпа" всичката топла вода по този кръг и водата в гравитачните радиатори да не се задвижи? Ако бъкна вентила на някой от щранговете от котела или от камината ще мога да го ползвам само с едното от тях. Май най-удачно е да е след колектора, но на щранга на някой от радиаторите (но пък как и кога ще се стопли стаята с радиатора???).

..мисля, че ще ми се избистри скоро, но се надявам и на идеи и съвети от Вас...
Re: Водно подово отопление
11-10-2010 - 23:44:05
Хм. Че той тоя вентил не може ли да се сложи направо в колектора???
Re: Водно подово отопление
13-10-2010 - 22:01:10
Бул, ти сам ли си майсториш отоплителната инсталация? Защото ако ще го прави друг то няма ли професионалисти с опит на които да възложиш задачата и те да излязат с решение? Защото ако ти ще търсиш знания по форума за да ги предадеш на "майстора" някак не върви.

Поздрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
13-10-2010 - 23:37:38
Платих си специално за проект, а се оказа че проектанта разбира от водно подово по-малко от мен (благодарение на форума разбира се). Беше пуснал водата за подовото направо от котела (60-70о). А иначе "майстора" ще е бащицата - той си е водопроводчик, ама си представям как ще се опули ако го попитам къде ще вържем трипътния термостатичен вентил.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход