Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 20:45:42
Затуй хванах студения след помпата - за да са "бутани" и топлата и студената
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 20:59:26
А задвижките и управленията предполагам че са ако да речем цялата къща е с подово - с управлението в дадена стая да командва задвижка (ел спирателен кран) когато температурата в стаята достигне желаната.
Re: Водно подово отопление
16-10-2010 - 21:07:16
Ей, аз Ви засипах с въпроси, ама като съм почнал....

Защо замазката над тръбите трябва да е поне 8 см? Предполагам, че за да може да се уеднакви температурата на повърхността и да не се усещат топли и студени зони. Ако е така в моя случай - къща за гости - мога да пренебрегна този недостатък и да направя по-тънка замазка, но по-бързо да стопля стаята. Прав ли съм?
Re: Водно подово отопление
22-10-2010 - 13:47:40
Здравейте , имам такъв въпрос.
Водно отопление с нафтов котел в който има вграден бойлер, тъй като котела е с два терморегулатора един за бойлера и един за котела , този на котела може да работи на минимум 45 градуса но термостата на бойлера не му позволява тъй като е до минимум 65 заради бойлера.
Бих ли могъл да изключа този термостат на бойлера и как да процедирам за да работи котела на 45 градуса когато не е толкова студено времето и само от него да регулирам горенето на котела.
Re: Водно подово отопление
22-10-2010 - 14:07:50
На мен ми бяха казали че замазката трябва да е поне 6-7 см за да не се напука от температурните разширения и свивания. И разбира се с изолационна лента по стените - плаваща замазка. Не са споменавали за равномерност на отопляването, при мен и при дебела 7-8 см замазка си има известни разлики на места на пипане.
Re: Водно подово отопление
22-10-2010 - 17:54:04
avatar
Quote
bulhomes
Ей, аз Ви засипах с въпроси, ама като съм почнал....

Защо замазката над тръбите трябва да е поне 8 см? Предполагам, че за да може да се уеднакви температурата на повърхността и да не се усещат топли и студени зони..




..... а също така и да ти вземат двойно за труда и допълнителния материал*angel*

нормално е да има поне 3 см замазка над тръбите, задължително армирана и като екстра - малко химия, специална добавка за еластичност.
за да се уеднакви температурата е достатъчно тръбите да са на 20 см, а когато крайното покритие е ламинат, има специални подложки с алуминиево фолио, за да може топлината да се разпределя по равномерно.

HouseBook.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-22 18:27 от asseteng.
Re: Водно подово отопление
23-10-2010 - 01:33:51
Хм, Асет защо армировка в/у тръбите? Аз сложих в/у изолацията мрежата и към нея се положиха въпросните тръби. От горе имам само замазка! И какво сега???

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
23-10-2010 - 06:05:46
И аз мислех да я слагам отдолу, за да мога да вържа маркучите по нея. Обаче загледах едни фибрани за подово на Ерато (с бабунки) и ще ги разучавам тия дни...
Re: Водно подово отопление
23-10-2010 - 09:46:35
Ами така се прави, смята се че армировката под тръбите е достатъчна.
Re: Водно подово отопление
23-10-2010 - 10:53:37
Quote
Geto
Хм, Асет защо армировка в/у тръбите? Аз сложих в/у изолацията мрежата и към нея се положиха въпросните тръби. От горе имам само замазка! И какво сега???

Сега,ще ти се напука змазката от топлото,щото не е армирана и ще зяпне и нагоре покритието,ако е твърдо и няма големи фуги!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход