Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
30-01-2009 - 23:30:27
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Марк , колко квадрата са ти основите ? А под
> първа плоча нещо като фибранче туй онуй ,
> канализацийката или тя ще е на следващото стъпало
> !?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/30/09
> 08:20PM от MB2316.


ЗП на основите е 125м2,плоча над първи етаж-160м2,над втори-150м2,покривна плоча ,и кула(наблюдателница)-25м2.Има и фибран(7 см) и канализация-просто ги писах в графа "други/разни" *huh* smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 09:26:33
Марк , по проект как сградата поема земетръса ? С шайби или колони ?
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 10:48:15
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Марк , по проект как сградата поема земетръса ? С
> шайби или колони ?


В сеизмично отношение,районът е VII степен сеизмична интензивност,с коефициент=0,10,като конструкцията на сградата е изцяло монолитна със стоманобетонов скелет с етажни гредови плочи,армировката е от стомана А I и А III,плочата над първия етаж ,част от която и голяма тераса в източния край,се поддържа от колони ,свързани посредством шайби с кулата в западния край,която е изцяло кръгла,стоманобетонова.От вътрешната и част е витото стълбище ,посредством което става и достъпът до отделните етажи и до най-високата част на кулата,площадката на която е издадена с 0,60 см посредством еркер.Тя също е кръгла,с 4 колони,свързани с пояс,върху който ще е разположен стоманен кръгъл покрив с битумни керемиди,топло и хидро- изолиран ,с дървена обшивка отдолу.Кулата ще е остъклена към С,З и Ю,а на И ше се слиза на озеленения покрив през плъзгаща се стъклена врата със стъпала пред нея..........и хей здравей живот ,здравей *beer* *drunk* *xxx*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 11:13:44
Така , така ! Озеленен покрив , изглед към морето , вечер ти свирят щурчета , свещи горят ...... ох абе рано е още ама наздраве ! *ok* *beer*
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 11:38:22
avatar
Винаги съм си задавал въпроса защо е това стремление към заседяване на покрива, а в градината, например....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 11:46:42
avatar
E,Nikoloff,нали сме си малко ориенталци,те арабите не само се заседяват ,ами направо си спат по покривите :] :] :] ,а и гледката .....,съвсем различно е... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-31 11:47 от markk.
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 12:06:35
Колега Николов , нали знаеш лафа - "Въпрос на вкус -казал дявола , свалил си гащите и седнал в копривата " :] А и с това глобално затопляне , архитектурата ни май ще се развива към средиземноморския тип сгради !?
Аз лично много харесвам идеята за максимално усвояване на площите и пространствата , та затова тези покривни тер аси са ми на сърце . smiling smiley
LKK
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 12:19:39
Кучето също казало "Въпрос на вкус и си облизало ..... " :]

На мен също ми харесват такъв тип покриви и идеята за максимално усвояване на пространството. Лошото е че много се напичат през лятото този тип покриви/тераси и става като фурна горе. Трябва повече перголи, някакви сенници, чадъри и т.н. Проблема е че там и вятъра е по-силничък и всичко трябва здраво да се закрепи, за да не го търсим по квартала. Като че ли най ми допада идеята за джакузито горе, ама и там трябва да се предвиди покрива да може да носи такава тежест.
Извинявам се ако съм прекалено скептичен, но предпочитам да обмисля добре нещо преди да го правя. :ami:
Abu
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 12:23:24
Николов, разликата в панорамата между терена и третата ми тераса е около 60 градуса и двайсетина км на далечина. Истината е, че на третата си пия питието не повече от пет-шест пъти за лято... Откакто направих и гьолчето под бръшляна до оградата, разликата в температурата стана над 10 градуса, по-ниска при водата, разбира се. За да съчетая гледката и прохладата, и аз щях да искам да направя градина на покрива, но при мен вече няма начин. Т.е. нищо ориенталско, просто е практично (само да не каже някой, че с тенти и чадъри се получава същата сянка като от зеленина - никак не е същото, пробвал съм).
Аз лично много се радвам, че има хора като markk, които вкарват някое и друго евро в повече, но пък за нещо наистина стойностно.

MB2316, не е правило, но има логика - край морето се обръща повече внимание на лятото, съответно на откритите площи. В планинските райони - на зимата, оттам и мази, битовки, пещи за чевермета... А в случая говорим за крайморски имот, най-вероятно никой и не обръща внимание на зимните екстри, тук зимата просто я преживяваме някак и чакаме пак топлото време. От друга страна, не бива да е въпрос на пари възможността да засадиш още едно дръвче, храстче, цвете... Или го правиш, каквото и да струва, или не го правиш, дори и без пари да ти излиза.
Re: Започвам да строя....пак
31-01-2009 - 14:15:59
Не те разбрах Абу за кое не е правилно , но аз тука в шоПландия ще си направя такава тераса ...... верно че градината без озеленяването и настилките е 62-65 евро/м2 като изолации , дренажни слоеве и т.н. и т.н. Знаеш , че мерак с пари се гаси !
Между другото много ви завиждам на "морските" ..... И градовете ви по устроени някак си и зима си нямате , абе по си е кеф при вас ... по-добър е живота , та ако ще и само по статистическите данни . smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-31 14:17 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход