Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 13:00:35
markk - благодаря за съвета
Странното е, че в тези квартали има апартаменти, които в момента са на дупка, а цената им е около 1100 EUR, а в същото време има построение пред АКТ 16 или с АКТ 16 на цени около 1000 EUR
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 13:07:44
avatar
Според мен тези,които обявяват на дупка1100,не са в час,особено ако ги искат "на зелено".Сега не е момента д а се купува на зелено,изчакай да ги завършат(ако) и тогава ще говорим *stop*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 13:09:15
Gogo, важното и определящото според мен е не как се опитват да продават само сега и само за тебе, а на колко продават...
А в момента не продават - виж воя на посредниците и бомбастичните постове по другите раздели - как за Нова година, за Ивановден, за гергьовден, за 2-ри февруари, за 9-ти септември и н.н. ще осъмнем с европейски цени и призивите да се купува докато не е свършило... Това на какво ти прилича? Не че не се наливат пари да се крепи индустрията( в поръчки, реклама, статии0, проблема е че въпреки това тя забавя оборотите, просто махалото тръгна обратно и кога ще стигне мъртвата точка - вчера днес или след месец или година трудно може да се каже преди да го установи статистиката (доколкото я има) и опита (доколкото е публичен)
Всичко друго са приказки.
Иначе - язък за напъните и барута... Засега се затягат колани и всеки се ослушва, факт!
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 13:31:51
Ами ще се ослушват, като строителите не искат да намалят с малко и без това беумините си печалби.
Аз си харесах едно апартаментче и казах - давам 750 EUR, ама строителят не иска да се раздели с 8000 EUR печалба.
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 13:54:23
Познавам един, внася(ше, щото сега има вече къмто 3-4 внесени...) коли и ги продава на Горубляне. Прави(еше) по 1000-2000 евро на кола, говорили сме си и съм му ползвал услугите за дребни части по джипката, която е на 10 години, които в моргите взима без пари а тук кожодерите се гаврят с теб... Та преди няколко месеца близо месец го засичам всяка сутрин с една кола - Бенц, ама наточена измита свети и един ден му разправям - абе ти явно си решил да минеш на немско возило за лична употреба, а той-не, не мога да я продам, не можем се разбра с купувачите за 500 евро. Викам - ми ти за тия пари(разлика) като махнеш ежедневното миене и висене на Горубляне и рекета на органите там, че си спрял на тротоара, не си ли си сметнал за колко време не само си ги дал а и си ги надхвърлил и вече ядеш не от печалбата а от реално платената стойност на колата с докарването и бензина по пътя...
Не ме разбра.
Трагедията не е в това, че той не разбира. Трагедията е, че опортюнити кост понятието е нещо, което не се учи в училище. И бай Иван ще клати глава и ще смята колко му е струвала къщата на него, за колко е продал съседа и как той няма да се минава. И ще си стои с нея докато не тръгне новия балон. Докато има друг имот - нейсе. Ама нямал пари да я поддържа - ще намери. И ще чака Купувача с главно К.
Докато така разсъждаваме няма да има размразяване.
А строителите не ги мисли - няколко години строиха за 300 и продаваха за 700-900-1200-1500. Напред са с материала. Но понеже са тикви, вкараха парите в нови парцели и нови сгради, като че китайците идват тука. Ще им уври акъла, седи мирен...
На твое място ще дам на брокер да ми търси на тая цена с 1% комисион. Ако нямам нерви да ровя сам. Ако не - давам си визитката на строители и имказвам - плащам толкова, като имате интерес се обадете.
Но ако си зорлия, купуваш и не поглеждаш цените, щото или гобиш или печелиш. Хо щом си на зор - кво ти пука, смятай не какво си пропуснал а какво си изкярил. Всичко е въпрос на гледна точка.
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 14:04:38
Аз зор нямам никакъв. Мога да си живея на квартира. Просто ми се иска по-голямо жилище (в момента живея в едностаен), а не ми се търси нова квартира и да се местя.
Реших че в този моментен спад на цените е хубаво да се купи нещо, но пък нямам кой знае какви средства. Максимумът който мога да дам е 70 000 EUR, но искам 2-стаен на хубаво място с гараж.
Ако не изпадне оферта като за мен - здраве да е smiling smiley
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 14:17:11
avatar
Още не съм започнал да строя,а вече ме питат на колко ще я предложа,но не продавам,мога да изчакам. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 14:26:20
Ето на, това именно е цената.
ИЗРАВНЯВАНЕТО на Сумата, срещу която продавачът е склонен да се раздели с имота с тази, която купувачът е склонен да плати.
Всичко друго са просто оферти.
В този смисъл ка се каже, че цената на една стока е това. което пише на етикета за имотите не е правилно.
Там тя струва толкова, колкото дават за нея. Независимо от това каква е себестойността й. Пазарът е едовременно и елементарна и супер сложна категория - елементарна като проява, сложна като ценообразуване и логика. А и дали има логика е също спорен въпрос, да не забравяме и инерция и сантимент...
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 14:36:54
markk,
Пожелавам ти сполука за новия градеж.
Доколкото се разбира от поста ти, става дума за твой бизнес. Градиш къщи и продаваш.
Чудесно.
Нека някой намери при тебе отдавна желания дом, резиденция или каквото му е там на сърце.
Пък може и мющерия да изскочи откъм форума, знае ли човек.

Повечето колеги в този раздел са свързани по някаккъв начин със строителството: Строили са, строят или ще строят. За себе си или за пазара. Има и услуги свързани
със строителството. Може и да ги знаеш тези неща.

Силни ни интересуват всякакви информации, коментари и мнения по повод на строителство. Проекти, бюрокрация, материали, технологии. Грешки!
Имаш ли време, Не се притеснявай да споделяш. Само полза и хайр ще видиш от това.
Повярвай и успех.
Re: Започвам да строя....пак
20-01-2009 - 14:48:06
avatar
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> markk,
> Пожелавам ти сполука за новия градеж.
> Доколкото се разбира от поста ти, става дума за
> твой бизнес. Градиш къщи и продаваш.
> Чудесно.
> Нека някой намери при тебе отдавна желания дом,
> резиденция или каквото му е там на сърце.
> Пък може и мющерия да изскочи откъм форума, знае
> ли човек.
>
> Повечето колеги в този раздел са свързани по
> някаккъв начин със строителството: Строили са,
> строят или ще строят. За себе си или за пазара.
> Има и услуги свързани
> със строителството. Може и да ги знаеш тези неща.
>
> Силни ни интересуват всякакви информации,
> коментари и мнения по повод на строителство.
> Проекти, бюрокрация, материали, технологии.
> Грешки!
> Имаш ли време, Не се притеснявай да споделяш. Само
> полза и хайр ще видиш от това.
> Повярвай и успех.


*bow* *ok* winking smiley Благодаря,успехи и на теб. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход