Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
23-02-2010 - 11:35:56
avatar
Основите са ивични ...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
23-02-2010 - 11:40:32
avatar
Строеж №3 също си стои-като се постопли още малко има да му се прави изолация с каменна вата 12см/160кг/м3 ,гипсова мазилка,дренаж и др..
До строеж №2 още не съм ходил,но ще го направя тази седмица-и там има да се довършват малко неща..


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
23-02-2010 - 13:43:31
markk
За съжаление не разполагам със склад в София, мога да ти пиша като имам доставка да дойдеш да го видиш. Утре или в други ден ще товарим една поръчка за морето мога да ти пратя снимки от нея и друг вариант е направо в производството да се види материала.
Re: Започвам да строя....пак
24-02-2010 - 22:02:20
Mark, чета една тема отпреди година и казваш, че вече ще строиш с Тивит. Тази с това ли ще я правиш?
Re: Започвам да строя....пак
24-02-2010 - 22:42:41
avatar
Eltcin,пиши,когато ще имаш доставка,че съм доста ангажиран напоследък и нямам възможност да пътувам.
Bulhomes,там писах,че ще строя с Тивит,ако проекта ми е съобразен предварително с това и наистина имам 2 такива х 480м2 РЗПна морето и са ми собствени/с мои парцели и за моя сметка/,не на възложител,с басейни и всички екстри,всичко е одобрено и са частично с Тивит и непреоразмерена конструкция,понеже в противен случай се губи ефекта,но в момента съм ги замразил в очакване на по-добри времена/не съм ги и започнал даже,въпреки ,че всияко е платено и одобрено-има време/
Този строеж/номер 4/ ще бъде с Итонг по проект и по задание на възложителя ...
П.С.-Чета темата ти,но не вземам отношение,понеже ми се струва,че доста се отдалечихте от конкретиката и задълбахте в презумпции,които не са полезни...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
24-02-2010 - 22:51:34
Тивит 25 см и поротерм 38 см ми излизат на една цена при еднакви топлоизолационни качества и по-голяма якост на Поротерм. Щото тъй или иначе конструктора ми е смятал с четворка, конструкцията не ми е олекотена ....... мъча се да открия предимствата на Тивит-а
Re: Започвам да строя....пак
24-02-2010 - 23:16:21
avatar
Затова казвам,че всичко се предвижда предварително.А вие първо правите проекти и после донапасвате материали,конструкции и изпълнители.Не се прави така.
И после започвате с изискванията за изпълнителя и не си давате сметка,че някои строители съществуваме на пазара все още само и единствено заради името си.
С горното съм далеч от мисълта да обиждам някого,но съдя по предубедените постове-строител стана мръсна дума,а не е така.
Колкото до цените на двата продукта-при мен не са еднакви.Дължи се на различните ми позиции пред двамата производители...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
25-02-2010 - 01:07:36
Всяко стадо си има и мърша,и черна овца.Винаги е било така.Но последните години превес взеха големите строежи.Няколко ми израстнаха пред очите и още на първия ми стана ясно,че на тая площ не може да се гони качество.Няма как.Така на един малък строеж до нас се изредиха две бригади-едни изключително съвестни турчета,които правиха грубия строеж...и едни безумно мърляви мангали,дето правиха довършителните работи.Сградата е на две години...един познат скоро ходи там ка кърти стари плочки и да слага новии беше потресен от лошото качество на работата на предишните майстори.
Къщата на комшията ми на вилата за мен е средна работа строеж.Бетона лят без вибратор,в разтвора за тухлите варта е малко в повече от нужното...Но това е с класи над новите кооперации,дето са ми в квартала.Там като не достига цяла дължина на тухлата,дупката се запълваше по стария трудовашки обичай-със скъсаните торби от цимента.Иначе сградата си изглежда перфектно.Налепиха стиропор навсякъде и дупките изчезнаха.
Re: Започвам да строя....пак
25-02-2010 - 18:16:28
Тук може да подчертаем че, евтиното винаги е по скъпо.(за съжаление все още малко хора в България го знаят)smiling smiley

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: Започвам да строя....пак
25-02-2010 - 19:38:18
на строежите ще има ли система за видеонаблюдение,сот,пожароизвестяване ? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход