Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна конструкция

Публикувано от DPCom 
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 08:17:09
avatar
И двата сценария са възможни. По-вероятно е да се деформира, ама много зависи и от гаража. Дори да е влажно ако е проветриво може и да не деформира.

В този случай е трудно да се предскаже.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 15:16:46
Благодаря Николов, ще търся др. място че не ми се рискува. *drink1*
LKK
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 16:44:44
Гето, Фло беше споменавал за някакви вещества, които изтеглят влагата от въздуха и може да се използват за направа на сушилня за дървен материал. При компютрите ползват някакъв силикатен гел в кутиите, който не позволява атмосферната влага да повреди изделието докато се достави и продаде.

При теб положението е по-лесно:
Складираш си дъските в гаража, като ги нареждаш с летви между тях, все едно ще ги сушиш. Отдолу слагаш от това вещество дето дърпа влагата, покриваш отвсякъде с наелон, и нямаш грижи. :]
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 19:11:01
Благодаря LKK, но не знам *xxx* Дъските са в картонени кутии и няма как да ги вадя, па да ги реда една по една на скари.... Материала е хубав и ме е страх, май ще потърся някакъв склад *huh*
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 19:36:13
Гето, нали са ЛАКИРАНИ? Не се харчи излишно за склад. Ако искаш ще ги сложим в моя бейсмънт, аз държа от 2 год. малко дюшеме, не е мръднало.
LKK
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 19:45:57
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря LKK, но не знам Дъските са в
> картонени кутии и няма как да ги вадя, па да ги
> реда една по една на скари.... Материала е хубав и
> ме е страх, май ще потърся някакъв склад
Ами още по-добре, че са в кутии. Кутиите ги нареди на скара, сложи от веществото и увий с наелон. Нема да мръднат.

Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 19:48:10
Кое вещество? Сярна киселина?? :] *drink1*
LKK
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 20:10:38
Не, в случая може силициев гел като този от кутиите с компютри.
Може и морска сол или готварска сол на кристалчета, абе да взе ме ФЛО да предложи нещо.
И мен сярната киселина не ме кефи. :] *drink1*
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 20:24:21
Силикагел е абсорбента на влага ,ако материала е добре затворен външно.Силикагела се реактивира,тоест можеш да си го осушиш в печката за постоянно и продължително ползване.В случай,че трудно се намира в специализираните за химикали магазини,можете да си закупите в индустриални количества от магазините за аксесоари и храни за животни- модерната котешка тоалетна от силикагел е последен писък при любителите на котки! :]
Abu
Re: Покривна конструкция
22-01-2009 - 20:51:13
Колко големи са тези кутии?
В казармата консервирахме "изделията", като ги вкарвахме в найлонови чували, мятахме 2-3 торбички силикагел, изтегляхме въздуха от чувала с прахосмукачка и запечатвахме. Големи чували се правят от найлони на рула чрез вулканизация - мястото на слепване се глади с ютия през восъчна хартия. Нормата за влажност беше 0%, а срокът на консервация над 5 г.

А на пакетите няма ли Условия на съхранение?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход