Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна конструкция

Публикувано от DPCom 
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 13:26:42
Браво Стефан ! Голям човек е Садолина ! Не знам колко стотици литри съм купил от тази марка , дълбокопроникващи байцове със защитни и импрегниращи свойства и какво ли още не ! Няма "лабаво" в тая марка ! Хайде сега да видим хубаво и евтино има ли ? Аз се чудя на хората евтини на брашното и скъпи на триците !?
Браво човече , така се строи ! *ok* *ok* *ok* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow*
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 13:34:48
StefanB ne vinagi, kogato 4ovek e dovolen ot neshto go proizvejda ili prodava toi.
Kogato 4ovek si stroi kashta iska da ya napravi po-nai dobria na4in. Ako ostavish vsi4ko v racete na maistorite ili stroitelnata firma nikoga nyama da si savsem dovolen.Ako oba4e se porovish malko(poizu4ish neshtata v detaili) i si podberesh ka4estveni materiali shte se radvash na komfortno jilishte, s lesna podrajka i pone nyakolko godini nyama da pravish remonti. Tova e moyata filosofia.
Mislia, 4e tozi forum e za da si pomagame s opit ot praktikata.
Mejdu drugoto, kakva e tazi sistema Reinbol?
Ima i u nas hora, koito si slagat suh vnosen material, no izliza dosta skapo. Mojebi si struva, ako shte izpolzvash tavanskia etaj i shte ti se vijdat gredite. Imam edin takav priatel, no materiala mu izlezepo okolo 1000lv. kubika.
Abu
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 13:44:52
Малко ще хвърля в смут разбирачите, но по-правилното за нашите условия е точно зимното изграждане на покривна конструкция (предвид средноденонощните, седмичните и месечните колебания в температурата и влажността на въздуха). Случаят, който LKK описва е възможно най-ненадеждният. Да оставиш суров материал непокрит цяло лято, че и недоукрепен (без ламперията)... много непрофесионално! С добри крепежи и правилен проект няма никакъв проблем дървото да съхне на място. Дори е по-добре, защото изсъхва във формата, в която е монтирано. И да не кажете сега, че надигало, надувало и нямало сила, която да го спре! Глупости! Това важи само за падналата маса, ама ако не може майсторът да я различава от нормалната дървесина си е негов проблем.
Има добър и лош материал, правилен и неправилен монтаж, но няма значение влажността на дървесината! Не бъркайте строителството с мебелната индустрия!
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 13:53:57
Да де, за това говоря. Що не ползваш кирилизацията тая шльоковица изнервя, извинявай...
Да, не споря, че има материали за които не си струва да плащаш повече и да получаваш по-ниско качество. Примери много.
Има и такива, при които плащаш повече и получаваш по-добро, там съм с две ръце съгласен с теб, че си струва инвестицията.
Проблема е, че има много при които плащаш умерена цена (с постоянна за последните 2 години тенденция за повишаване) и не особено добро качество (с обратна тенденция - към понижаване). И дали случайно, но обикновено те са на български производители - просто у нас всеки иска да стане милионер утре. За това говоря.
Иначе нищо против новите неща. Но аз лично предпочитам да заложа на тези с традиции, които са известни марки и проверени от опита на знаещите. Просто ми излиза в крайна сметка по-евтино..
Примери много.

А Рейнбоу е система за прахосмучене при която въздуха минава през съд с вида и дави там прах, акари ит.н., всеки може да я има срещу невероятната само днес и сега цена от няколко хиляди долара, не се продава в магазина а само на уше от приятели, абе не може да не си я чул или път живееш в някоя бяла страна, щото обикновено оборота е в останалите...
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 14:05:53
Abu е прав. Като се изгради покрива той става една цялостна структура и на практика няма много накаде да мърда, важното е влагата от съхненето на материала да може да излезне от някаде за да не се получи конденз и мухал.

StefanB на мен ми предлагаха някаква вградена прахосмукачка Vaculfo,но една къща човек може да си почисти и с обикновена, а и нее добре прекалено да се изнежваме, но това е друга тема.
На кирилица наистина е по-добре. *ok*
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 14:17:12
Е, вакуфлото си е добра екстра, аз се бях навил, дори оставих отвори в гредите за да минат тръбите, но после реших, че нямам излишни 2000 евро... Това, което ми харесва е, че тялото й е в мазето и че прахта отива навън, ходиш само с един маркуч по етажите. НО, ако стигна до нея някога ще го мисля, засега има други приоритети...
Впрочем вече и Бош и Сименс направиха подобни и са по-евтини...
Re: Покривна конструкция
16-01-2009 - 16:06:45
Абу е напълно прав за покрива!
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 13:04:17
avatar
Малееееее.... Толкова много масово неразбиране на дървесината не бях срещал за толкоз кратко време!!! И толкова много масово сеене на заблуди.
Направо се чудя откъде да започна и ако пропусна нещо - ще допълвам...
Първо - в БГ има сух материал по всяко време на годината - ако вижданията ви се простират до околовръстното на София - това е друг въпрос
Второ - Добър сух материал за покриви (до 18%) може да се намери около 400-500 лв
Трето - защо се подценява покрива въобще като конструкция и изпълнение и технология - не знам
Четвърто - Равновесната влажност на дървесината в покривното пространство е около 12-15% максимум. Според зависи от факторите достига и 4-6 % , ама кой да ги обясни тези неща на всезнаещите фирми и най-вече майстори, дето имат по рождение 3-4 висши образования в главите, а не могат да се подпишат...
Пето - без значение е дали са къси или дълги детайли и дали е паднала маса (каквото и да означава това).
Шесто - всички видове самодейни опити за сушене на дървесината (покриване с найлон, чакане на Годо с години и всякакви там неща) водят само до едно - огромен брак на материала. Лошото е, че след това незнанието на сушащите дефинира нещата така, сякаш това е аксиома и като ги питаш за проценти влажност и други такива - изтъпяват.
Седмо - запечатването на влагата със специализирано средство само влошава нещата - в дървесината си протичат процесите по отдавана и поглъщане на влагата без да минават контура и когато напреженията преодолеят запечатката (а това става винаги рано или късно) то тогава се вижда , че в дълбочина материала е изгнил и с разрушена структура, т.е. вече няма никакви якостни показатели и конструкцията се срутва.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 13:08:03
avatar
и още...

- Масово се подценява конструкцията откъм сечението на основните носещи дървени греди.
- 1000 лв са слепените греди

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 13:11:21
avatar
и още...

- Цепнатините в дървения материал не са нормално явление за дървесина, която влиза трайно в конструкция. Нормални са само за кратко ползване - в кофраж и за нищо друго!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход