Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна конструкция

Публикувано от DPCom 
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 23:49:27
avatar
Понеже съм стар човек и отивам да си лягам само ще обобщя:
Колкото повече процеса е контролируем и знаете какво правите - толкова по-малко брак!
Аре лека!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 23:52:17
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Не! Тя си стои отдолу и не е в контакт с
> материала-просто издърпва влагата елегантно от
> дистанция,при което материала не се десктруктира
> ,както е при интензивното нагряване с цел
> изпарение на водата!


Изглежда доста промисинг. А има ли я на промоция тази система и къде? Ако може някаква дестинация?? Предполагам този метод е тестван в наши условия и няма да има никакви колизии?? :]
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 00:15:23
Ако те интересува вибровакуум сушенето с цел малка промишлена инсталация мога да ти дам координати на доцент Средков от Технически университет-Варна,ако е голяма то батко Фло ще трябва да съдейства, или както казват меркантилните американски адвокати -да помогне!Сигурното е ,че при ирокезите ,колкото и да са напред в стандарта ,тази техническа новост още не я владеят и ще бъде едно от чудесата след огнената вода! *drunk*
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 01:12:45
Силно се съмнявам,че точно по нашите географски ширини може да се пръкне нещо,дето да изненада отвъдокеанските ни братя по език и култура...ама айде...щом сте казали...
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 02:00:30
Явно туй е НОВА иновация.
Първо беше няк'ва си волтация
Сега и тази галимация!
Във тази тежка ситуация
Какво ще кажеш за пробация?
Ако пък със твойте връзки
Намериш някаква развръзка
Да може леко батко Дон
Със бледосиния Балон...
...ех, да не ставаме банални
да вземе на цени промоционални??
:] *drink1*


Лелейййй, ако бях пил и една бира.....




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 17:06 от Don Balon.
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 05:21:35
Лелеее,
Много талантливи хора във форума !
Как ги измисляте тия стихчета ?
И като се сетя за :" Карай , карай Колио сигнаалааа..." ми става весел живота ! :]
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 11:11:48
avatar
Вакуумните сушилни са една друга бира...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Abu
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 12:13:52
Николов,
с удоволствие бих дошъл на такава образователна екскурзия, особено ако ме заведеш при хора, които си разбират от работата!
Аз точно за това познаване на материала говоря - как се избира дърво за отсичане, как се решва дали трупите да се бичат на греди, бичмета или дъски, как се суши, съхранява, монтира дървеният материал, с каква конструкция, с какви крепежи...
Подозирам, че ти като по-едър предприемач, държиш основно на сертификатите за качество (според зададеното от конструктора) и не ти се занимава с проверка на съответствието (то сигурно е невъзможно да се провери подробно стока за 200000 лв.). И цената ти идва друга, и условията са други. А ако ми трябват десет кубика, кво става? Купувам 15, щото знам че бракът е поне 30% още при покупката и почвам да сортирам - това за покрива, това за кофраж, това за горене... Ако не го избирам, а монтирам наред, ще има много много проблеми, пък нека се води "екстра качество". И пак ти казвам, не гледам дали е мокър, щото ВИНАГИ е мокър, а се съобразявам дали времето става за работа с такъв материал. Или както е въпросът в темата - да, зимата е подходящ сезон за работа с несъсъхнал материал! Влагата променя теглото, но не и здравината на суровия материал. Няма проблем да съхне на място, ако е добре закрепен и има що-годе постоянна температура и добра вентилация. Не знам дали правилно те разбирам, като говориш за "запечатване на контура", но е очевидно, че току-що изградена дървена конструкция от сурово или мокро дърво не е годна за затваряне и за незабавно ползване като жилищно помещение. Подходящият момент за "херметизиране" (макар аз да смятам пълното затваряне на покривната конструкция за нередно) се установява или с влагомер, или с претегляне за установяване степента на съсъхване, или просто като мине повече от година и си кажеш, че каквото е имало да изпарява се е изпарило. Знам, че звучи несериозно, но е така - напълно достатъчно е за постигане на добро качество. А като ще говорите за видими греди и слепени елементи, това си е друг стандарт, но не много по-различен по същество.

ПП Не разбрах какво ти е отношението към "учените глави" - в крайна сметка могат ли да ти свършат практична работа или не могат?
И ако може малко да се отклоня от дървообработването... Нали знаеш, че има два вида преподаватели, едните в белите държави получават примерно 100000 годишно, а другите същото, но на лекция. Сещаш се, че едните са отлични теоретици, а другите доказани практици. Ти при кого би искал да се обучаваш?
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 14:15:01
avatar
Отзад - напред . Повечето преподаватели по специалностите в Лесотехническия БЯХА (сега не знам какво е дереджето) много детайлни практици. Най-отговорно го казвам, познавайки експерименталната материална база, работата с предприятията, и т.н. и т.н. Много неща съм научил от тях, които и "майстори" с по 20 години стаж не го знаят и практикуват.

Не съм едър предприемач - в началото на пътя съм и все още не знам как ще реагира пазара на моето появяване в тази светлина.

На думи и на кратко алгоритъма да се получи качествен иглолистен материал е следния -
Дървесината се фасонира веднага в прясно-отсечено състояние при около 80% влажност със съответните допуски, изчислява се за около няколко минути с компютър режима на сушене според наличната сушилня и нейните характеристики. Още с излизане на фигурата от сушилнята веднага се потапя във вана с комбиниран водоразтворим антисептик (за предпочитане е да е байцван, за да се вижда кое как е било обработено във ваше отсъствие). Той попива около 7-8 мм и запечатва дървесината за по-нататъчна употреба. Е - това е. Останалото е проза - ползва се според желанието и предназначението.

Тайната - всяко едно изчакване води до малък или по-голям брак - не можете да спрете дървесината да съхне или да се мокри.

Контактния влагомер дава само най-обща представа - не можете да прецените в греда 28/28 см в центъра колко влага има и как ще излезе и как ще деформира дървесината.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 17:13:16
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов,
> с удоволствие бих дошъл на такава образователна
> екскурзия, особено ако ме заведеш при хора, които
> си разбират от работата!
> Аз точно за това познаване на материала говоря -
> как се избира дърво за отсичане, как се решва дали
> трупите да се бичат на греди, бичмета или дъски,
> как се суши, съхранява, монтира дървеният
> материал, с каква конструкция, с какви крепежи...

>
> Подозирам, че ти като по-едър предприемач, държиш
> основно на сертификатите за качество (според
> зададеното от конструктора) и не ти се занимава с
> проверка на съответствието (то сигурно е
> невъзможно да се провери подробно стока за 200000
> лв.). И цената ти идва друга, и условията са
> други. А ако ми трябват десет кубика, кво става?
> Купувам 15, щото знам че бракът е поне 30% още при
> покупката и почвам да сортирам - това за покрива,
> това за кофраж, това за горене... Ако не го
> избирам, а монтирам наред, ще има много много
> проблеми, пък нека се води "екстра качество". И
> пак ти казвам, не гледам дали е мокър, щото ВИНАГИ
> е мокър, а се съобразявам дали времето става за
> работа с такъв материал. Или както е въпросът в
> темата - да, зимата е подходящ сезон за работа с
> несъсъхнал материал! Влагата променя теглото, но
> не и здравината на суровия материал. Няма проблем
> да съхне на място, ако е добре закрепен и има
> що-годе постоянна температура и добра вентилация.
> Не знам дали правилно те разбирам, като говориш за
> "запечатване на контура", но е очевидно, че
> току-що изградена дървена конструкция от сурово
> или мокро дърво не е годна за затваряне и за
> незабавно ползване като жилищно помещение.
> Подходящият момент за "херметизиране" (макар аз да
> смятам пълното затваряне на покривната конструкция
> за нередно) се установява или с влагомер, или с
> претегляне за установяване степента на съсъхване,
> или просто като мине повече от година и си кажеш,
> че каквото е имало да изпарява се е изпарило.
> Знам, че звучи несериозно, но е така - напълно
> достатъчно е за постигане на добро качество. А
> като ще говорите за видими греди и слепени
> елементи, това си е друг стандарт, но не много
> по-различен по същество.
>
> ПП Не разбрах какво ти е отношението към "учените
> глави" - в крайна сметка могат ли да ти свършат
> практична работа или не могат?
> И ако може малко да се отклоня от
> дървообработването... Нали знаеш, че има два вида
> преподаватели, едните в белите държави получават
> примерно 100000 годишно, а другите същото, но на
> лекция. Сещаш се, че едните са отлични теоретици,
> а другите доказани практици. Ти при кого би искал
> да се обучаваш?


Много си прав Абу! Дори бих казал, че разбирането на тази материя започва от по-ранен етап. Залесяването!! Имам чувството че сме закъсняли много, да не кажа безвъзвратно! Изсичането според мене е поне 50 години напред от залесяването( Николов може да каже по-точно), а трябва да е обратно!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход