Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна конструкция

Публикувано от DPCom 
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 21:41:38
avatar
Абе тоя американски нещо не ми върви, затова ще се огранича с учебниците на български и руски, дето ги имам в библиотеката и по които съм държал изпити. Имам и няколко курсови работи, останали от времето, както и една лично изчислена от мен сушилня.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 21:47:59
Николов, залягай на хамериканския, щото както е тръгнало след някоя и друга година ще ти е трудно да четеш БГ вестници и да слушаш новини :] Ще има да си блъскаш главата над обяви от рода- Продаваме на промоциони цени апартаменти на много комуникативна локация. Пожелаваме ви безколизионно пътуване *drink1*
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 21:51:14
avatar
*stop* Няма да е. Не мога да кажа на Хамерикански "чеверме" затова - залягам на БГ :] :] :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 21:56:32
Бе може и така да е ама аз вече се обърквам като слушам(чета) български вестници, а на чеверме какво има да го казваш- ядеш и толкоз :]
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 22:29:49
MB2316...то е даже по-лесно май за смятане,защото материала с точни характеристики.Нещо такова се получва накрая:


Като има вариант да се използва и подпокривното пространство като склад.Оставят се проходи в самата конструкция...широки около метър и високи там до където дойде засечката със ската,през които човек може да се движи свободно изправен.Профилите на конструкцията са си стандартни-"H" или "Т" за тежко натоварените централни и студено огънати "С" за всичко останало.
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 22:44:02
Ами да ти кажа , на мен винаги ми е било по-лесно да смятам метална конструкция . Или по-скоро ми по-приятно . Ама изглежда като хале бе да му се не види , няма я топлината на дървото ! Знаеш ли колко е хубаво да вдигнеш глава нагоре и да видиш дървената конструкция . Особено на слепени греди . Имах някъде снимки на покрит басейн с конструкция от слепени греди ..... КРАСОТА човече . Направо си е друго усещането!
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 22:46:31
Седмо - сушенето на дървесината бива два вида - атмосферно и в сушилни. При атмосферното имаме няколко много съществени недостатъка - поради липсата на контрол над влажността и температурата - брака е огромен. Времето на процеса - огромно. Представете си да инвестирам 200 000 лв в дървен материал и да чакам година-две да се суши..... в днешно време да блокираш толкова, че и повече капитал в такова мероприятие си е направо икономическо самоубийство. А сушенето си е сериозен процес и който подхожда аматьорски към него си пати - голям брак и т.н. Метода с определянето на изсушаването във фурната е доста забавен, но от практическа гледна точка е неприложим.


Николов, в този видеоклип се споменава че ако сушиш материяла на открито, се чака 1 година за всеки инч- т.е. 1 г. за всеки 2.5см. Като гледам че в БГ се работи предимно с 10см. греди- отидоха 4 г. сушене. *book*
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 23:35:41
Има един бърз пиниз за сушене в химията.Нарича се сушене в ексикатор,,което по същество представлява голяма стъклена тенджера със шлифован капак и лъжливо дъно с дупки.Върху лъжливото дъно се нарежда материала за сушене а отдолу сушилния агент.Сравнително евтин и приложим агент/0,30 лв./л/ за дървен материал би била техническата сярна киселина.Освен ,че поглъща жадно водата,после може да се дооправи по плътност ,и да се реализира по бензиностанциите като електролит за акумулатори-5 литра за 8 лв.Затворен цикъл-сушиш дървесината и влагата заедно с агента/сярната киселина/ продаваш! *drunk*
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 23:39:49
Ааа, не става така тази работа *stop* Ако си гледал клипа там човека казва че бързото сушене на дървения матерял води до лошо качество. И после тази сярна киселина не оставя ли някакъви следи в дървесината???
Re: Покривна конструкция
17-01-2009 - 23:46:34
Не! Тя си стои отдолу и не е в контакт с материала-просто издърпва влагата елегантно от дистанция,при което материала не се десктруктира ,както е при интензивното нагряване с цел изпарение на водата!
Ако те притеснява киселината може във ваната отдолу да се сложи и технически глицерин вместо киселина!Глицерина поема влага 45% от обема си!Е сигурно трябва и малко температура или ако е добре херметизирана камерата може с вакуум при ниски температури-25-30 градуса!Процеса сушене става още по-тарикатски,ако материала лежи на вибромаса-нарича се вибровакуум сушене! Това са фабрични инсталации-не правете това в къщи!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 00:00 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход