Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна конструкция

Публикувано от DPCom 
Re: Покривна конструкция
18-01-2009 - 23:30:39
И тука трябва да се извиня защото се отклоних от темата. Нещо много бунтовнически съм настроен. Та за покривите и дървения материял беше думата. Ами да, покрай сухото гори и мокрото :]
Re: Покривна конструкция
19-01-2009 - 10:35:19
Тук май за покриви ставаше дума......!!!!??? Ама като типична бг кръчма пак разговорът отиде на политика..... *sos*
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 00:53:18
Седмо - сушенето на дървесината бива два вида - атмосферно и в сушилни. При атмосферното имаме няколко много съществени недостатъка - поради липсата на контрол над влажността и температурата - брака е огромен. Времето на процеса - огромно. Представете си да инвестирам 200 000 лв в дървен материал и да чакам година-две да се суши..... в днешно време да блокираш толкова, че и повече капитал в такова мероприятие си е направо икономическо самоубийство. А сушенето си е сериозен процес и който подхожда аматьорски към него си пати - голям брак и т.н. Метода с определянето на изсушаването във фурната е доста забавен, но от практическа гледна точка е неприложим.

Николов, пак там в този клип става дума за сушенето в камери и на открито. Та във връзка с горното ти изказване, кой купува суров материял за 200 000лв? Та това е сигурно една гора от 200 дк. За 200 000лв. ще купиш набичен и изсушен материял за 20 къщи. Обикновено фирмите които добиват дървения материял, го набичват на "порции" и го сушат комбинирано в камери и на открито. Никой не може да си позволи да има камери за всичкия материял който добива. Зареждаш камерите и останалия го сушиш на открито. Само материяла който отива за мебели се суши до 8% влажност(демек в камера), а този за строителство се суши на открито до 12% влажност. Това поне успях да науча от това клипче.
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 01:10:19
Материала за мебели се суши до 8% там,където си ти.Аз тук от 2 години взимам дървени отпадъци от една дърводелска фабрика,където правят само и единствено мебели и мога да те уверя,че всичкият им материал е абсолютно суров.Не е минал грам никакво сушене.Трупите се стоварват директно в двора,където се белят и режат.От там-в халето за мебели.Ей сега веднага след нова година ходих за две палета изрезки-бяха домъкнали от някъде 4 тополи-огромни,но в средата с кухини колкото да влезе човек в тях.И това нещо вече сигурно е станало на рамки са фотьойли и отдавна е разпродадено.Сръбските тирове ги отнасят със стотици бройки.
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 01:13:39
Грешка Салвадор. Трябваше да уточня за къде става въпрос. Ти ме уби с тези тополи. От тях само вретена и лъжици става, те мебели тръгнали да дялат.
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 01:27:43
Правят.Изнасят ги в Сърбия,където сърбите ги довършват като мебели вече,слагат им етикетите на която си поръчаш марка и ги връщат пак тук на цени х10.
Ама нещо и тях ги удари кризата последно време....няма поръчки,само довършват стари заявки.
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 08:37:02
avatar
Това с тополите и изобщо конструкциите за мека мебел и аз съм го виждал. Обаче с корпусната мебел няма как да стане.

Това за 200 000 лв в материал беше донякъде образно, но и не съвсем. Ето една проста аритметика. Купувам две еднакви фигури дървен материал по 20 000 лв всяка. Едната я слагам за атмосферно сушене (да допуснем, че имам условията за това) а другата хвърлям в сушилната. след 7-8 дни втората влиза в производство , като разноските вече са нараснали на 23 000лв- т.е. капитала е в оборот; да речем след 2 месеца от втората вече е излезла една къщичка и парите са станали пари' т.е. имам един цикъл и вторите 20 000 лв отново са 20 000 лв плюс печалба. За 12 месеца минимум 6 пъти този оборот на пари. А първата пирамида още не е влезнала в производство. То даже не може да се каже, че е готова за производство, дори колко брак е дала.

Ако беше по-добре атмосферното сушене нямаше да се измислят сушилни.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 10:20:34
Твърде е възможно да няма абсолютно сухо дърво-независимо дали го сушиш атмосферно или в сушилня.Така или иначе в целулозната клетка има свързана клетъчна вода.Рано или късно малоумниците ще разберат,че дърветата са много бавно възобновяем природен ресурс и ,че са живи същества,които поддържат живота на хората с това ,че поглъщат въглеродния диоксид и излъчват кислорода необходим за хората.Сега се продават квоти на емисии на въглероден диоксид,следващата търговия ще е на квоти за кислород!
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 14:40:07
avatar
Уфф.... пак болна тема....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Покривна конструкция
20-01-2009 - 17:31:28
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Твърде е възможно да няма абсолютно сухо
> дърво-независимо дали го сушиш атмосферно или в
> сушилня.Така или иначе в целулозната клетка има
> свързана клетъчна вода.Рано или късно малоумниците
> ще разберат,че дърветата са много бавно
> възобновяем природен ресурс и ,че са живи
> същества,които поддържат живота на хората с това
> ,че поглъщат въглеродния диоксид и излъчват
> кислорода необходим за хората.Сега се продават
> квоти на емисии на въглероден диоксид,следващата
> търговия ще е на квоти за кислород!


Фло, слагаш каруцата пред коня. Ти не рзбра ли че сеченето започва със залесяване. Не можеш да започнеш да сечеш преди да си посадил 1 дърво...
Николов, аз не съм видял строител да купува материял който да суши сам. Тука поне е така- дърводобивните фирми бичат и сушат материяла. Ех, ти като строител можеш да купиш и суров, но не за да го сушиш, а за да ти излезе по-ефтин.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход