Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 10:35:23
Сега строителството доста понамаля - цените на недвижимите имоти направо се сринаха. Съпътстващите дейности също отбелязват сериозен спад.

Интересувам се как стоят нещата с проектантския труд ?
Все още ли архитектите са "претрупани с работа" или вече са свалили гарда ?

С други думи какви са днес цените за проектиране, заснемане, планировка, узаконяване и т.н.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 12:50:09
Аз работя на 20$ /м2 за стандартно строителство.Работя предимно за Саудитска Арабия и затова в долари ти казвам



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-24 12:50 от VABO.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 12:57:13
25-30 лева на квадрат комплексно.Зависи от някои фактори.Работя в определени райони на София и цената е до разрешение за строеж.От тебе визата и предварителните договари с ВиК и енергото аз оправям всичко останало.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 13:20:35
Quote
kalashnikof
25-30 лева на квадрат комплексно.Зависи от някои фактори.Работя в определени райони на София и цената е до разрешение за строеж.От тебе визата и предварителните договари с ВиК и енергото аз оправям всичко останало.
:}Тука си изтървал ДДС-то и средния пръст! Щото и при 3 и при 30 средния пръст пак го има!Например моя проект хич не е евтин и като разгледах частта ОВ доста по-късно, установих с голяма изненада,че юнака въобще не е гледал и чел конструктивната част и си направил свободни съчинения за стените и покрива и по-интересното е ,че никой от колектива им вкл.и водещия архитект не го е забелязал и това си обикаля по инстанции да го подпечатват наред,без да го чете никой!Знам и дежурния лаф:Абе глей там да мине,после го прави както искаш!С това не искам да кажа,че проектирането трябва да е евтино!Искам да кажа ,че трябва да е съвестно!
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 13:49:37
avatar
Quote
фло
...С това не искам да кажа,че проектирането трябва да е евтино!Искам да кажа ,че трябва да е съвестно!
clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 14:29:17
Фло, за съвестното проектиране си много прав.*ok*.А относно това за гледай да мине проекта през инстанциите,да знаеш колко искат проекта да мине и после да си правят каквото си искат.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 14:32:47
За големи обекти цена 12Е/м2 без ДДС, което включва всички специалности до разрешително за строеж и цялата работа с институциите след визата за проектиране. Груб строеж за София около 110-120Е/м2 без ДДС, според проекта, което включва и всички разправии с администрацията.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 14:38:52
Специално ВиК и Ел. в 99% от случаите минават само на хартия през общината.Просто и аз да седна да го правя,по същия начин ще постъпя-с проекта съвпада само осветлението и горе-долу контактите.Ми ти представяш ли си ако трябва да карам проектанта да чертае всичкия кабеляк,дето за мен е нормално да го има в една къща...това са телефони,коаксиални,кабели за нета,датчици за аларма,камери...
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 14:39:21
avatar
Quote
kalashnikof
Фло, за съвестното проектиране си много прав.*ok*.А относно това за гледай да мине проекта през инстанциите,да знаеш колко искат проекта да мине и после да си правят каквото си искат.

И това го има, мамка му. А сетне вината се прехвърля между проектанта и строителя, а всъщност си е на възложителя..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 14:40:40
avatar
Quote
salvador
...Ми ти представяш ли си ако трябва да карам проектанта да чертае всичкия кабеляк,дето за мен е нормално да го има в една къща...това са телефони,коаксиални,кабели за нета,датчици за аларма,камери...
Ти и да го накараш той не може...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход