Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
04-09-2007 - 01:34:10





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:12 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
04-09-2007 - 09:20:52
благодаря за търпението и за отговорите,

вторият въпрос ми беше кога реално ще влязат на бг пазара къщите които ти ще предлагаш (написал си през 2008 ориентировъчно) и дали имаш снимки или уеб на строеното от теб и екипът ти (макар че прекрасно разбирам че не външният вид а качеството на материалите и начинът на изпълнение е същественото)


поздрави отново

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
05-09-2007 - 15:50:48
Здравейте на всички и хиляди благодарности на всеки един от вас! Тази материя ми е доста непозната, но уви и аз съм от желаещите да си имам подобен уютен дом. За това всеки един от постовете ви е много полезен за хора като мен. Постарах се да изчета внимателно всичко изписано до тук, но за съжаление доста от въпросите ми си останаха без отговор. Но колкото повече се замислям, толкова повече питанки имам. Много ще съм благодарна ако някой има желание и нерви да обясни, каква е разликата и съответно предимства между Honka и Rosendahl. Благодаря ви предварително. Постовете на melodia и Doncho ми бяха доста интересни, крайно полезни и достъпни, но за съжаление се губят от известно време. Също и находчивоста на daraia е похвална. Благодаря на всички отново.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
05-09-2007 - 16:18:01
И каква дървесина ще използваш ако не е тайна? И какъв тип къщи ще правиш? Интересно ми е да разбера. Защото ако си решил американския тип строителство да го приложиш едно към едно тук, няма да стане. Изискванията към качествените такива къщи са доста по-високи от тези при вас. Както и клиентите са свикнали на друго.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
05-09-2007 - 16:57:22
smoking smiley По въпроса за м.греди финланските и сибирките са с по малко смола и нацепването или го няма или е съвсем малко.Българските иголистни са с много смола(трябва сушене обработване импрегниране).При мен е многослоини греди които 1година потече смола 2год се нацепиха по съединенията инадлъжно.Иначе изглеждат много добре отдалече.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
05-09-2007 - 17:26:04
Ако са ти сложили слепени несушени греди не се учудвам. Също така смола тече само от черен бор. От бял бор или смърч, добре обработен намя такова нещо. А слепена несушена греда си е просто ужас. Тя не работи като хората и е рискова за конструкцията. Кой ти ги прави тези греди?

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
05-09-2007 - 17:35:02
ROSENDAHAL мисля че вече ги няма в българия. Нямат представителство, поне аз не го намерих, така че не мога да преценя за разликите им с хонка. Някой друг може да знае нещо повече. Аз не съм специалист само събирам информация защото смятам да се спра на нещо.


А по отношение на това че inj казва че клиентите в българия не са свикнали на американски тип строителство, аз мисля че това съвсем не е проблем т.к. бъдещите клиенти ще са такива като нас окито на нищо не са свикнали просто търсят нещо ново и качествено измежду онова което се предлага и са отворени за всичко.



Пазарът не е толкова улегнал в тази сфера поради което тук българите нямаме закоравели представи освен тухленото строителство от което наистина ще е трудно да се отвикнат българите и да бъдат убедени че тухлата и дървото могат да бъдат еднакво приложими материали (понеже и нашите глави са тухлени-дебелоглави хихи шега) , даже дървото в някои случаи би било по-изгодно поради тива че се строи , бързо и уютно, а и не на последно място романтично но това е в зависимост от човека. Жените искаме романтика, мъжете са практични, но по принцип клиентите в българия тепърва ще се настройват на един или друг вид алтернативно строителство и аз не виждам защо американското да не пробие.
По-скоро проблемът е в това че повечето хора се страхуват да строят по този начин и не са доверчиви спрямо фирмите. Казваш че клиента бил свикнал на друго нещо но според мен не е т.к. недоверието е доста по-широко разпространено в сравнение със количеството свикнали на нещо хора. Да си свикнал значи да ти харесва и да го приемаш, ама май не е така...

Проблемът тук не е дали може да се наложи една или друга фирма за сглобяеми къщи т.к. съм убедена че може. Проблемът за новодошлите фирми е да убедят българина да строи не с тухла а така.








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-05 17:42 от daraia.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
05-09-2007 - 18:00:15
Братя Пашкулеви подизпълнител -греди пещера.В село П.Чунчево на Стефан Софиянски фирма от Г.Тошево направиха много добра къща.Полуобла дъска5-6см изолоция;греди;полуобла дъска.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-09-2007 - 00:50:07





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:14 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-09-2007 - 10:11:16
Do US Builder!

Mojete li da mi kajete kolko godini jivot davat na takuv vid kushta v US?
A sushto da popitam kakva vodoprovodna sistema se izpolzva pri tozi vid?

Blagodaria.

www.technopipe.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход