Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
18-08-2010 - 23:23:40
*drunk*Ало,колегите! Като ще правите дървена къща,ми отидете до край,какво ще слагате синтетика със странни приложения- паропреграда ,влагопреграда и т.н.!Като наслагате найлони и алуминий къде отиде идеята за дървената къща?Ами тя вече не е дървена ами синтетична! Ценното на дървената къща е газообмена на дървото и това дава усещането за свежест и комфорт! Ще ви дам много прост практически пример от винопроизводството от стотици години! Защо се ценят високо дъбовите бъчви знае ли някой?И понеже съм сигурен,че компанията е главно от бираджии ще ви кажа!Дъбовите дъски пропускат кислорода към виното в бъчвата без то да излиза навън,вледствие на което то се окислява умерено и така се образуват най-финните аромати!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 00:46:01
*drink1*Дъбовите дъски пропускат кислорода към виното в бъчвата без то да излиза навън,вледствие на което то се окислява умерено и така се образуват най-финните аромати*drink1*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 00:50:06
Вярно е това за бъчвите, само че никой не живее в тях smiling smiley

След почти три години "минавам насам" колкото да кажа здрасти на Любо и другите по-стари съфорумци, както и на новите също.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 09:06:53
Аз не съм от бирената партия, предпочитам Мелнишкото вино, и го правя дори winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 10:40:43
Quote
US Builder
Вярно е това за бъчвите, само че никой не живее в тях smiling smiley

Мъдреца Диоген е живял в бъчва! Остава загадка дали защото е бил мъдър е живял в бъчвата или защото е живял в бъчвата е станал мъдър!

За ограждащите стени по-важно от дизайна на геометрията е състава на компонентите им! Дъбова ламперия от двете страни с каменна вата в средата би дало ефекта на дишащата стена! Да не споменавам и арболита,който прави същото!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 11:11:56
Здравей , мога да ти кажа че миналата година построихме къща за наша близка, която също се беше засилила за сглобяема къща , аз и показах няколко такива и като сравнихме цените се оказа , че са подобни и тя реши за монолитна 2 ет. с РЗП 200 м2 , и използваем таван 70 м2.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 12:04:26
avatar
Quote
legostil
Здравей , мога да ти кажа че миналата година построихме къща за наша близка, която също се беше засилила за сглобяема къща , аз и показах няколко такива и като сравнихме цените се оказа , че са подобни и тя реши за монолитна 2 ет. с РЗП 200 м2 , и използваем таван 70 м2.

И какво от това?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 12:06:57
Quote
US Builder
След почти три години "минавам насам" колкото да кажа здрасти ...

Здрасти Билдър!*beer*
Какво стана с бизнеса в БГ?
Както виждаш, твоята "ниша" още е отворена.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 12:42:58
Quote
фло
За ограждащите стени по-важно от дизайна на геометрията е състава на компонентите им! Дъбова ламперия от двете страни с каменна вата в средата би дало ефекта на дишащата стена! Да не споменавам и арболита,който прави същото!

Фло,
Сори - тия дни все се получава, че те апострофирам в един и същи стил - нищо лично.
По принцип съм съгласен с призива ти, но е въпрос на КОМПРОМИС.
На твоята идея "докрай дървено" идеално пасват финландските/старите руски къщи от трупи.
Проблемът е, както правилно отбелязваш, че днес искаме и ВАТА - ключовата дума в твоето предложение.
Е, точно ватата си иска добавки, синтетични в повечето случаи. Просто синтетичните са по-достъпни и разпространени, не че добър проектант не може да ги избегне.
Например, една конструкция от твоите - двоен зид с дървобетон и по средата вата.
Ако вътрешният зид е по-плътен (и/или по-дебел), очаквам това да сработи.
Има един канадец (да не му търся името сега), който от години работи в това направление и твърди че е възможна "супер дишаща" стена.
Проблемът е, че нямаме и не сме сигурни в параметрите на крайните покрития (начални и във времето) - иначе сметката може да се изпили до към Sd няколко метра.
Ако имаме материал, който едновременно да е добър за вътрешно и външно (скъпи сортове дърво, дискутираният наскоро магнезит, може би) нещата не са толкова сложни - отвътре 20-30мм, отвън 5мм + вата "на корем". Остава да се решат фугите против вода и въздух. Пак сигурно няма да се мине без "химия", но минимално.
Тук, ако не ме лъже паметта, колегата asdf123 писа за това.
Аз скланям към разумните компромиси между - стабилност, дърво, химия, дишане, топлоизолация, естетика, комфорт и уют.

П.П. Почти съм сигурен, че къщата на Диоген е имала конденз.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-08-2010 - 13:32:48
Любо,под дишане на стената да не разбираме ,работата на устройство с монтиран бял дроб и гръден кош в зидарията!smiling smileyДишането на стената е свободното преминаване на кислорода през нея и това чудесно върши дъбовата дървесина,както дадох пример по- горе! Това е заради разположението на структурата на нейните клетки.Нищо не застрашава каменната вата като сандвич между два слоя дъбова ламперия! Така една къща от дърво, вместо сглобяема ,много удачно и евтино може да се направи наковяема/нов термин/:] Например:1/ дървена конструкция от 18 см.чамови греди,2/обличане отвън с 3 см.дебела дъбова ламперия,3/последващ слой от 18 см. каменна вата и 4/ вътрешен слой пак от 3 см.дебела ламперия,излъскана както си трябва и това е! Ако ламперията е подготвена за някой от видовете сглобки,да речем нут-перо изобщо не е нужна голяма квалификация на работника при монтажа! Такава стена ще направи конденз на куково лято,може да се каже с голяма доза увереност!*drink2*

Казваш,че почти си сигурен,че къщата на Диоген е имала конденз! Бъди 100 % сигурен,че не само неговата ,но и коя да е дървена къща НЕ МОЖЕ да има конденз!За да го провериш това на практика вкарай в нискотемпературната камера на хладилника парче дърво и после го изкарай на вън при висока температура,каквато е в момента 35 гр.,както направих и аз!Влажността на въздуха е 38 % и точката на оросяване е 15 градуса при мен!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-19 14:52 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход