Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-07-2009 - 23:40:22
Ае стига де...нещо лъч светлина..няма ли...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 17:42:42
Айде сега малко компетентни мнения по снимчиците






































































































Това не е моята къща!По този начин предлагат да ми я построят.


Ако има въпроси - на ваше разположение съм
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 17:50:34
Забравих да отбележа-височината на светлото вътре(ниво лам. паркет и ниво таван) е 295см.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 19:33:26
БОИЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде сега малко компетентни мнения по снимчиците

Юруш на маслините .... :]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 19:48:54
avatar
1. Като цяло - конструкцията изглежда добра.
2. Металната конзола към фундамента не е добро решение в случая. Никой не може да гарантира, че фундамента е водоравен без отклонения. Оттам и как се определят бъдещите нива не е много ясно. Не че е непоправимо, де. Освен това в зоната на метала не могат да се винтят добре нито OSB нито картона. Както се вижда метала играе ролята на термомост и е възможно да се появят проблеми в кратко бъдеще.
3. Отвътре картона е единичен - крайно недостатъчно.
4. Дървения материал не е импрегниран . (Не е ясно и колко му е равновесната влажност)
5. не виждам колко е дебелината на покривната конструкция и детайла за да коментирам
6. не виждам паромембрани
7. не виждам каква е хидроизолацията в банята и как е изпълнена
8. не виждам как са реализирани инсталациите преди да се затвори
9. Ъгловата сглобка на гредите е крайно неподходяща

За каква къща става въпрос - 1 или 2 етажа (твоята)?
Каква цена ти оферираха и какво включва в нея (ако не е тайна, де...) ?
Успех!!


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 20:22:32
Външните стени от ОСБ-и и стиропор ли са? Струва ми се,че тая комбинация може да поема влага и да създава проблем. Които ще живее там нека да е така добър да сподели напролет. А конструкцията ми изглежда доста добре *ok* / не съм спец /
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 21:44:58
Ps; забелязах,че няма хидроизолация на основите- важно е !
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 21:46:30
avatar
Боиле пусни на лични сайт на тези юнаци да не ни подгонят за реклама.В кой район се подвизават.
LKK
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2009 - 22:26:28
Не че съм от компетентните, но и аз си имам мнение.
На пръв поглед хваща окото, особенно за едноетажна постройка. Материала има добър вид, а и с тези сглобки като при мебелите някак си пипнато стои. Много се впечатлих от металните пети за колоните, които са яко хванати към бетонната плоча.
Като поразмислих малко, същите метални пети ми се струват напълно излишни, или може би функцията им е да държат постройката към плочата, за да не я отнесе вятъра? Ама и това няма да стане, защото гредите ще се изскубят от металните пети. Може би, би било по-добре да има повече метални конзоли при връзките между отделните греди на конструкцията. Някак си малко ми се виждат и диагоналите, които би трябвало да стабилизират конструкцията. Да не говорим, че не са разположени по най-удачният начин. Смятам, че подобен род постройки е по-удачно да се покрият с метални или битумни керемиди, а не с керамични или бетонни.
Иначе честито на новодомците. Къщата е симпатична, а най-вероятно и не много скъпа и най-вече бързо строителство с възможност да се нанесеш веднага.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2009 - 11:35:53
Този вид сглобка се казва tenon connection или...сглобка с шип,ако се превежда буквално.
Ползва си се,нищо му няма...ама се усложнява излишно процеса за нещо,което така или иначе ще е затворено в стените.За това го ползват предимно там,където скелета на къщата остава вътре и е изцяло видим.В случая като гледам гредите са лепени,а останалата част от връзките си като за скрит монтаж...так като цяло е все тая.Ъгловата част не изглежда надеждна.Ще се съглася с nikoloff.Използванта система се нарича cross-rail halved joint.Задължително се подсигурява...а тая на снимките е гола като пушка...Лошото на тая сглобка е,че не носи на усукване.Поема добре натоварвания по хоризонтала и вертикала...но при усукване проявава тенденция да се разделя самата сглобка.Правят я и така де...но после това място се подсигурява отвсякъде с метал.Или далеч по-често използваното-сглобката си се прави хоризонтална (каквато му е кеф на конструктора) и двете хоризонтално съединени греди лягат върху вертикаланата ъглова.
Останалото изглежда добре,като изключим стиропора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход