Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 16:47:00
Ето фирмата за която Ви говорех, вече са изкарали проекти на еднофамилни къщи с цени!

ВИЖТЕ ТУК - [www.ibt.bg]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 18:16:07
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля си, че за всеки човек това би била
> класиката! И сигурно усещането е друго. И сигурно
> няма нужда от изолации.......ех, мечти!

Значи аз не съм "всеки". По моите представи 200мм стена от иглолистен материал е с U~0,7. Значи трябва към "луксозните" първоначални инвестиции да добавим и повишени сметки moody smiley: :!:
Опитите за повишаване на този показател е***ват "класиката.
Беше "класика", когато нафтата беше ~0,02руб/литъра, а газта 0,1руб/човек*месец - сега не знам - затова попитах по-горе.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 18:20:03
avatar
Любо Написал:

> Значи аз не съм "всеки". По моите представи 200мм
> стена от иглолистен материал е с U~0,7. Значи
> трябва към "луксозните" първоначални инвестиции да
> добавим и повишени сметки
> Опитите за повишаване на този показател е***ват
> "класиката.
> Беше "класика", когато нафтата беше
> ~0,02руб/литъра, а газта 0,1руб/човек*месец - сега
> не знам - затова попитах по-горе.

Не разбирам, 200мм импрегнирани греди, не могат ли да осигурят добра изолация? Да не би да не могат да се стиковат без да духа през процепите?
Само не ми се смей, ако съм написала глупост!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 18:22:27
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов,
> Защо точно на вар. Дървени трупи се спря или така
> го иска клиента?


Не става въпрос за дървени трупи. Тука не се харесват много цилиндричните бревни, както ги наричат в Русия. Тука при мене става въпрос за съставни и несъставни греди с равнинна повърхност, а не с цилиндрична. На руски - съставна греда се превежда като клееный брус - греда от слепени талпи или дъски - ползват се главно за опорната конструкция и рядко за стени, защото според русначите за да диша дървото нищо не трябва да го спира - в случая лепило. Попитах ги за лаковете. Те каза, че не пречи на дишането.
Засега при мене наистина има доста интерес от потенциални клиенти, но смятам да си направя къща за мене, за да изчистя грешките и да оптимизирам процеса, за да мога да го предоставя на друг клиент. Аз съм от онези - от старата генерация - предпочитам да експериментирам на себе си и тогава да давам продукт на клиентите.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 19:10:50
Не виждам нищо по-добро, по-стабилно и по-изгодно като цена и срок за изпълнение от еднофамилните къщи на ibt. Отдавна следя всичко, свързано с тази фирма. Струва ми се, че заслужава моето доверие.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 19:46:15
avatar
pepa bunardjieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Не виждам нищо по-добро, по-стабилно и по-изгодно
> като цена и срок за изпълнение от еднофамилните
> къщи на ibt. Отдавна следя всичко, свързано с тази
> фирма. Струва ми се, че заслужава моето доверие.


Желая успех! Не познавам колегите. Може и всичко да е ОК! Станете им клиент и сетне споделете с нас по възможност. Със сигурност ще е полезно за хората четящи тука.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 20:06:00
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Не разбирам, 200мм импрегнирани греди, не могат ли
> да осигурят добра изолация? Да не би да не могат
> да се стиковат без да духа през процепите?
> Само не ми се смей, ако съм написала глупост!

Камелия, не се смея - усмихвам сеsmiling smiley
Бях останал с впечатление, че по- "се ориентираш" в тези неща.
Чудесни са тези къщички, НО на днешен ден (според мен) повече за лукс и престиж.
Това 0,7, което давам горе не достига минималното нормативно изискване (0,5), дори и БЕЗ "да духа", което е отделен параметър и отделен проблем при този тип строителство.

Николов,
Моите почитания,
И аз съм от старата генерация, недоверчив, а и с руския горе/долу на "ти".
Провери си пак какво ти предлагат.
Това, за което пиша и ме притеснява е упоменто във втория цитиран сайт.



А именно:
"При строительстве коттеджей (115х135мм) с внутренней стороны внешних стен прокладывается 50 мм-вый слой утеплителя (Isover, Ursa), обшиваются спец. доской (45х135мм), имитирующей профиль бруса."
Тази стена - дъска(4,5), вата(5), греди(11,5см)- вече е с U~0,423 и минава по нашите нормативи за Топлоизолация.
Обаче, (без да съм 100% сигурен), във връзка с едни др. проверки, с които се забавлявам, в този случай, някъде вътре ще е необходима някаква паропреграда преди ватата за да се предотврати конденз в нея. Аз изкарвам такава опасност да се появи при -2оС, 80% вън и 20оС, 50% вътре. Такава преграда (било то и някакъв лак), естествено се отразява на рекламираните прекрасни свойства на масивното дървено обкръжение.

Съмнявам се, че тези от "Новый дом" не слагат слепени греди в стените - в класическата технолология няма разделяне на опорна конструкция и стени!!! (Лично съм градил класическа такава с цилиндрични "дялани" трупи и "воден мъх" помежду).
Освен това, при наличие на "фабрични" читави слепени греди, сигурно ще е глупост стените да се градят от друго - много повече проблеми.
Успех!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 20:28:56
avatar
До голяма степен е така. Цитирания текст е за, както ги наричат, каркасни конструкции- т.е. рамка с пълнеж от вата и имитация на брус. А в моя случай става въпрос най-вече за слепен брус и неслепен брус, които са приблизително с квадратно или правоъгълно сечение. Сега ще потърся още линкове да го изобразя.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 20:49:59
Колега,
Аз съм го цитирал сайта по-горе. Нещо не сработва директно и трябва Копи/пейст.
Там, в средата на страницата си е казано дъска-вата-греда!
Както и да е, без вата не влизат в нормативите по топлоизолация.
Има ли вратичка за узаконяване - не съм компетентен.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 20:54:20
avatar
За узаконяването не съм компетентен. Но ето за какво говоря като технология - [www.gwd.ru]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход