Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-08-2008 - 16:16:16
Здравейте! smiling smiley

Много полезна тема,но наистина 100-те са страници с доста повторения.
От известно време имам интерес към подобна къща заради по ниската цена.Решил съм ,че не искам да живея в апартамент с хиляди съседи.
До колкото четох тук няма строители на достачно добро ниво,но и не мога да си го позволя ако трябва да съм честен moody smiley

Някой да направи една класация ,колкото и да е субективна на производителите на сглобяеми къщи.Така ще има поне някъв ориентир.ЕХОЗИД са на последно място по това ,което прочетох тук.


ето моята мечта

[www.picvalley.net]


Ако някой има желяние нека прати снимките на собсвената си сглобяема къща на axelmax@abv.bg

Поздрави, ще следя темата!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-08-2008 - 16:43:20
Pusnah edin vapros predi vreme a sega i samiyat vapros ne go vijdam.....ta shte pitam pak. Nyakoi da e rabotil s ili da ima predstava ot rabotata na Bononia, Oreshaka ili Evrohaus????????? Blagodary!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-08-2008 - 21:00:29
До axelmax!
Аз също бях голям мераклия!Отидох до една такава фабрика!Работеха на принципа на конвейра и произвеждаха модули по 18 м2.Останах много разочарован след като видях етапите на производство и как и какво монтираха.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-08-2008 - 22:31:15
axelmax Написал:
-------------------------------------------------------
ЕХОЗИД са на
> последно място по това ,което прочетох тук.

Това не е съвсем вярно - "патилият" с тях Р. Велчев споделя, че би ги наел ПАК, но САМО за конструкцията (ако за ЕКозид питаш).

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 10:43:48
avatar
В момента договарям ей-тези нещица... [www.novyidom.ru]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 13:06:47
До .n.nikoloff

Ако може малко повече инфо за преговорите, които водиш, къщите изглеждат нелоши и с радост бих се включил ако предлагат разумна цена
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 14:43:40
avatar
Преговорите са доста сложни. Добре че имам предишен опит с руски бизнесмени. Определено с руснаците се разминаваме на тема архитектура и вътрешно разпределение на обемите и функциите, което те трудно схващат и много често техните къщи като разпределение не ни отговарят на нуждите. Това го казвам защото освен с тази група водя преговори общо с 14 фирми производителки на къщи и 4 Дърводобивни комплекса само за материали. В момента сме на финала на темата оттук да пращам архитектурата и да се адаприра за тяхната технология така, щото да ми ги изпращат в БГ разглобени, а монтажна група тука да ги сглобява с техен шеф-мнотаж. Другия вариант е да получавам материал от лиственица с влажност 8-12% и да произвеждаме всичко тука, но в много случаи техния опит ще ми е от полза.
Другото голямо разминаване е , че те считат къщите, изпълнени с рамка, изолации и т.н. за бараки и тази идея ми я посрещат с насмешка. За тях истинската класа е плътна дървена стена, дори не със кръгли, а с правоъгълни греди с широчина на стената 210мм макс. Усещането да живееш в такава къща било друго. друг недостатък е, че всички инсталации трябва да са външни, което не е чак такава болка за умиралка. Ако требе още някаква информация - питайте....
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 14:50:32
avatar
Да допълня - с тези вече постигнах някакви договорки.
[ilior.ru]
Може да се видят някакви отправни цени. Цената в рубли делете на 18,5 и получавате лева.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 15:16:49
Николов,
Защо точно на вар. Дървени трупи се спря или така го иска клиента?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 15:59:09
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
За
> тях истинската класа е плътна дървена стена, дори
> не със кръгли, а с правоъгълни греди с широчина на
> стената 210мм макс. Усещането да живееш в такава
> къща било друго. друг недостатък е, че всички
> инсталации трябва да са външни, което не е чак
> такава болка за умиралка. Ако требе още някаква
> информация - питайте....


Мисля си, че за всеки човек това би била класиката! И сигурно усещането е друго. И сигурно няма нужда от изолации.......ех, мечти!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход