Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 20:56:05
avatar
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 21:00:28
avatar
Това също е доста интересно да се види - [www.gwd.ru]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 22:09:49
Разгледах го - хубав и красив сайт.
Ако те интересува, че ми звучиш като "лудо влюбен":

1. Стенrте им действително са от СЛЕПЕНИ ГРЕДИ.
2. В специалния раздел за топлоизолация - втория линк - няма НИТО ЕДНО число по темата!?!?
3. Както и се очакваше (и споменах груби сметки по-горе), от третия линк следва ЕНЕРГОПОТРЕБЛЕНИЕ 90MWh, за 300м2 РЗП, за година. По моите бакалски сметки това се връзва към 15000лв./год. днес на ток.
Вярно, сигурно е по-студеничко при тях (като гледам срямо София, техния пример е ок. 2х). Та да станат 8000лв./год. за отопление в София.

То и за това си има нормативи, ама не ги знам - те залагат 100W/m2.
Иначе, къщи - мечта!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 22:10:10
avatar
Още за материала - [www.tophouse-group.ru]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-08-2008 - 22:22:42
pepa bunardjieva Написал:
-------------------------------------------------------
Quote

> Не виждам нищо по-добро, по-стабилно и по-изгодно
> като цена и срок за изпълнение от еднофамилните
> къщи на ibt. Отдавна следя всичко, свързано с тази
> фирма. Струва ми се, че заслужава моето доверие

Здравейте ,

Аз също следя развитието на тази фирма
INNOVATIVE BUILDING TECHNOLOGY
и мненията по други форуми, напълно се присъединявам към вашето мнение !
Вече имат и публикувани строежи!
Вижте ТУК!

Снимки от строеж
Цени на готови проекти

Поздравления!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-08-2008 - 02:00:29
Няма ли някой да сподели какви оферти (Евро/м2)е получил от различните фирми предлагащи сглобяеми дървени къщи. Бгвилас не се мярка да каже дали тяхната фирма може да предложи само материала или само конструкцията с дограмата вече изградена и ако е възможно на каква цена???.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-28 02:06 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-08-2008 - 11:32:56
Много интерсна и проста технология,при която едвали ще скърца пода и къщата изгори като факла winking smiley
Толкова лесна ми се вижда ,че едвали фирмата трябва да разполага с висококлалифицирани хора(но винаги е удоволствие да се наблюдава хора с усет и знания)за да се постигне добър резултат.Изобщо не виждам минуси при това строителство?





Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-08-2008 - 12:00:49
Здравейте!

значи тази технология или поне нещо подобно аз съм виждал специално в Испания - работех като обслужващ персонал в един крайбрежен хотел в близост до Малага. В съседство строяха един огромен туристически комплекс - бяха поне до колкото видя 7-8 типови блокчета на по 3-4 етажа и по средата басейн. Отделих си един ден да ходя да разпитвам какво прават в същност.
Това което ми направи впечатление беше най-вече чистата строителна пложтадка, нещо което поне за това, което съм виждал в България тотално отсъства. Използважа някакви готови панели от стиропор с положена върху тях мрежа (нещо като алуминиева, или поне беше лъскава).
Интересното беше, че след продължително движение на бетоновози, след около 4 месеца целият им комплекс беше готов и работеха вече вътре в самите сгради.
впечатление ми направи и факта, че без да се колебаят басейна в центъра на комплекса (беше малък, може би около 70-80 квадрата) си го направи със същите плоскости от стиропор.
Ако сме живи и здрави със съпругата догодина лятото мисла да посетя фирмата да видя какво предлагат. Определено ме кефи идеята да си дигна къща, в която да не се чудя дали експертите, които са ми поставили изолацията навсякъде ли са я сложили или има фуги от по 5-6 cm smiling smiley
Подрави,

Ивайло Петров
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-08-2008 - 12:29:54
Позачетох се в сайта на тая форма със стиропорните панели...И ми мина през акъла каква аджеба ще е оправията с остатъчната влага на тоя обем бетон (на 100 квадрата дават 43 кубика бетон),затворен между стиропорни плоскости.Това ще има да съхне с месеци...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-08-2008 - 12:44:43
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
>
Quote

Позачетох се в сайта на тая форма със стиропорните
> панели...И ми мина през акъла каква аджеба ще е
> оправията с остатъчната влага на тоя обем бетон
> (на 100 квадрата дават 43 кубика бетон),затворен
> между стиропорни плоскости.Това ще има да съхне с
> месеци


Бетона не съхне ,а свързва водата и така набира якост .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход