Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 10:15:44
И аз бях една от ревностните почитатели на сглобяеми къщи , но......какво да ви кажа......Наглостта и безочието на голяма част от строителите на такива къщи промениха желанието ми.При мен също имаше период на проучване на цени,фирми,качество и т.н.Ами и тук във форума сигурно го забелязвате,как са способни през девет планини в десета да ни прекарат , само и само да ни докажат, че цената от 600-700Е е направо нищо.Щото монолитното такова в БГ било видите ли 1200-1300Е.Че то сглобяемото си е направо без пари в случая.Няма значение , че разходите +приемлива печалба не възлизат на повече от 200-250Е.Ама нищо, де, всеки си шета на акъла!Ще има такива като мен дето се отказват , но за съжаление ще има и такива , които ще налапат здраво въдицата.И няма откачане!
И другото, което вече преля чашата и окончателно оформи мнението ми за тези хора (производителите) беше това, когато посетих една току що „завършена къща”
Леле малеее.........Ужас!!! Казвам ви откровенно истински ужас!!!!! Това не са нито празни, нито преувеличени приказки,защото всеки, който иска може да я види(ако собсвеника и не я е насякал на парчета, защото като ходих да я видя меко казано беше бесен).Това „творение на изкуствито” се намира на около 15км от Стара Загора в село Коларово
А на мене няма да ми стигне времето да опиша всички кусури и недостатъци които има.Тя просто е изградена от такива.Няма нещо което да е по реда си!От фундамента до покрива!По всички показатели!Без изключение.Само за пример:
1.Фундамента има денивелация 180мм (за къща от 80кв м не е хич малко, нали)
2.В къщата няма нито една вертикална стена!Минималното отклонение е 70мм.!
3.По данни на стопанина и в консртукцията няма греда без пукнатина и то сериозна.За тези които са вече скрити можем и да се съмняваме, но за тези които се виждат няма съмнение.Пукнатините са очевадни.
Дограмата (врати и прозорци) не могат да се затворят.Предполагам, че е следствие на това че стените не са вертикални.Проблемите не стигат до тук.Те са навсякъде.Ама наистина навсякъде.Човечеца (собственика) се държи за главата и псува ама здраво псува.Псува всички от фирма „БЯЛ БОР- БРАЦИГОВО”Това е фирмата, която му е „направила” консртукцията.А фирмата, която е „монтирала” е ДОМИК- БРАЦИГОВО.
Монтирала е много силно казано защото това не е монтаж това е осиране!Както и конструкцията.(По данни на потърповшия двете фирми са под един покрив и под една шапка)На всичкото отгоре за този......боклук(щото това е всичко друго но не и къща) е платил 330лв\кв м без ДДС,без ВиК,без ел и без покрив.Спирам защото и аз се вбесих.За съжаление обаче по-голямата част от нашите родни строители са такива.
P.S.
Преди 10минути говорих със собственика на това чудо.Още не го е насякъл.....така,че ако някой не вярва ......може око да види,ръка да пипне,ухо да чуе.
ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 11:18:05
avatar
Ето такива ситуации ме накараха да се заема с тази тема. Направо не мога да повярвам как се е получила тази ситуация. Неведнъж съм казвал, че клиента трябва да си отстоява правата докрай!!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 11:36:55
Даа, защо ли не съм учуден, абе все си мисля че за парите дето този човек е платил трябва да го осъди ако не му поемат гаранцията.....
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 13:20:22
avatar
Каква гаранция? Ако всичко е така както го казва колегата трябва наново да му я построят, барабар с фундамента!!!!!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 13:50:25
А защо не си я направите сами ?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 13:52:25
Браво за последния абзац, аз съм на това мнение вече 3 години
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 14:42:57
bob_ka ,

Разбирам , че теб те вълнува крайната цена и качеството . От опита , който имам , мога да кажа , че къщата , която съм построил излиза на цената на монолитно строителство и малко по-скъпо , но всичко е много относително , защото имам доста екстри - каменна зидария , дървени тавани с различни орнаменти и т.н.
Относно изпълнението и примера , който даваш , без да претендирам , мисля , че и собственика има голяма вина за положението на къщата му , защото той сигурно не е бил ангажиран със строителството . В противен случай би забелязал нередностите по-рано и би реагирал. Много от хората смятат , че като наемат фирма и проблема е решен . Те в крайна сметка са инвеститори и диктуват нещата . В строителството всеки трябва да си тежи на мястото. В случая инвеститора също.
Още за цените - добре е да се коментират цени за отделни етапи , а такива за крайна цена е много разтегливо понятие и няма конкретика.

R.Velchev ,

до колкото съм чел във форума , то вие живеете в дървена къща и бяхте малко недоволен . С горния пост , мисля , че сте съгласни с мен за начина на строителство , като в крайна сметка го пишете също от собствен опит. За мен това е един правилен подход и инвеститора стои ангажиран през цялото време. Като не хареса работниците ги сменя.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-08-2008 - 01:28:19
ima variant koito 6te ti izleze mislia po evtin i burz i dosta po zdravo ot tezi kartoneno durveni ku6ti4ki skoro pravihme takava vuv pan4arevo izliva se osnovata ot beton pravi se metalna konstrukcia i drugoto si e po reda
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-08-2008 - 14:08:01
Quote

Разбирам , че теб те вълнува крайната цена и качеството . :ami:
Ами какво дуго да ме вълнува?!Не е ли това определящо за една къща. Не само за къща ,де.Ако тръгнем сега да философстваме, за всеки продукт който излиза на пазара това е основното.Качество и цена!Това, кой го е правил,бял или черен,циганин или китаец не е чак толкова важно.Важно е какво получаваш като продукт и колко броиш за него.......Или не съм права?Ако този човек (собственника на "къщата"winking smiley беше броил вместо 330лв/кв.м без ДДС, без ВиК,без Ел и без покрив 100лв/кв.м (не че оправдавам такова изпълнение)-ми за толкова пари такова качество нали?
Между другото забравих нещо много важно в предния пост- фундамента е правен от фирмата ,но не влиза в тези 330лв/кв.м.Платен е на първи етап[[/u].В момента когато пиша телефонът му е изключен и не могада ви кажа колко пари са му взели за фундамента, но обещавам когато се свържа да ви кажа точно.Та какво излиза?160Е/кв.м и като му сложим фундамент,ДДС,Ел,ВиК,покрив и......айдее станали 500-550Е/кв.м........Вие как му викате на това,а?.....Аз му викам пладнешки грабеж.(имайки предвид изпълнението разбира се)
Относно изпълнението и примера , който даваш , без да претендирам , мисля , че и собственика има голяма вина за положението на къщата му , защото той сигурно не е бил ангажиран със строителството . eye popping smiley
А трябва ли да бъде ангажиран?Трябва ли да броиш маса пари и непрекъснато да им се вреш в ръцете и краката и да следиш всеки какво прави?Това ли е нормалния начин и подход?Така ли строят в цивилизования свят?Ами ако не разбираш от строителство?!Щото в случая човекът е един прекрасен експерт-счетоводител, но не строител.И защо трябва да плащаш на някой ,да контролира някого,след като е нужно този който върши работа да си я свърши както трябва и край. Да ама не!За съжаление по-голямата част от строителите са такива мошеници.Е сигурно има и свестни, но са мноого, много малко.Истинско щастие е да попаднеш на такива.Представете си само-строят ви къща, вие не се занимавате с никакъв контрол и накрая получавате онова за което сте говорили и то за същата сума!Май прекалено много взехме да искаме нали...........господа строители
Quote

Още за цените - добре е да се коментират цени за отделни етапи , а такива за крайна цена е много разтегливо понятие и няма конкретика.
Каква по-добра конкретика от това-330 лв/кв.м., без фундамент, без покрив, без Ел,без ВиК,без ДДС+всичко казано по-горе!!! confused smiley
[/b]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-08-2008 - 15:50:18
Като говориме за цени на дървени къщи, все ми се ще да дам следния пример:Като правих затраховка на къщата си която е с отопляема площ 270м2, застрахователната компания след доста подробно проучване реши че ако не дай си Боже къщата ми изгори, ще я възстановят за 180,000 Кан. $, което прави по 444 Евро за м2. В тези пари влиза и всичкото ми имущество което има в къщи. Не искам да обсъждам факта че ако тази къща е в БГ, строителя ще ти обясни че квадратурата е 350 дор до 400м2, понеже тука сутерена не влиза в сметките както и гаража!!!Не мисля че една застрахователна компания ще иска да оцени къщата ви за по-малко, понеже в/у тази оценка им плащам застраховките!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход