Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 23:07:58
Обещавам след няколко дни да имам много полезна и конкретна информация.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-08-2008 - 10:32:06
Относно тона ми се извинявам на всички читатели на форума, в процес съм на договаряне, трябва а отида до Истанбул за подробностите, просто исках да споделя моят опит в проучването, меко казано съм доста разочарован от родните ни майстори, това много ме афектира.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-08-2008 - 11:33:47
Benito Здравей

Ако искаш на пощата ти мога да ти пратя къщата която ще ми я строят да я видиш поне на снимка също мога да ти дам координатите на стомстрой ако искаш да се срещнеш
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-08-2008 - 11:37:31
Ще ти бъда много благодарен, а аз мога ди дам офертата за която писах.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-08-2008 - 16:06:32
yusi Моля и аз за координати на Стомстрой на лични.

Благодаря предварително.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-08-2008 - 19:37:26
imam imot sas stara kashta , placheshta saotvetno za sabarqne smiling smiley . iskam da si postroq sglobqema kashta ot darvo ili panel, za celogodishno polzvane. goleminata i iskam da e 80m2. imam tok , voda , kladenec. bih iskala da mi dadete koordinati na kavarnenska , dobrichka ili varnenska firma , zashtoto imota e v blizost ! predvaritelno blagodarq !!! pochti deset chasa mi otne da procheta vsichko napisano dotuk sad smiley, no vse pak uspqh confused smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-08-2008 - 22:01:44
Пенчева,
Аз знам Касиопея и БГвилас, които са обсъждани тук и отговарят на Вашето задание.
Не мага да ги препоръчам, но не ги отричам (особено втората) - заслужават да се проучат. Може да има и др. за които не се сещам.
Тези къщи не са толкова тежки, за да ограничавате региона - някои се канят да ги докарват от чужбина!!!
Погледнете и темите за реставриране на стари ъщи - има очарование и в това!?
Успех!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 00:24:54
А сполай ви. Имам един много лаишки въпрос, лошото е че съм толкоз бос, че не знам как да го формулирам!!!Когато ви проектират монолитна къща, за да отговаря на всички изисквания и за да и се издаде Акт16, трябва да се спазят определени норми относно, колони, плочи, трегери, арматура и пр. Как стои въпроса с дървените къщи, има ли някакви строителни норми които проектантите съблюдават???Дано съм бил ясен.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 00:52:40
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Пенчева,
> Аз знам Касиопея и БГвилас, които са обсъждани тук
> и отговарят на Вашето задание.
> Не мага да ги препоръчам, но не ги отричам
> (особено втората) - заслужават да се проучат.
> Може да има и др. за които не се сещам.
> Тези къщи не са толкова тежки, за да ограничавате
> региона - някои се канят да ги докарват от
> чужбина!!!
> Погледнете и темите за реставриране на стари ъщи -
> има очарование и в това!?
> Успех!


Браво Любо ,

Напълно съм съгласен с теб. В старите къщи има очарование , което не винаги трябва да се загуби безвъзвратно. Не винаги радикалното решение е най-правилното.

към всички съфорумци ,

Какъв е основния проблем , който се дискутира в тази тема? - В началото дилемата беше до колкото съм чел , да ли да е дървена или масивна конструкция , сега повечето залагат на дървена , но нещо ги притеснява - Какво е то? Цена ? Качество ? Дебелина на стените ? Вложени материали ?
Мисля , че се залита и задълбава в дадена насока и се губи нишката , а оттам и настроението , че така не може да се строи.

Относно класификацията на стротелството - за мен не е съвсем точно да се пише за сглобяеми къщи , защото ако са сглобяеми , то в определен момент трябва да се мисли и за разглобяване . Та нали и панелните сгради са сглобяеми. За мен е по-точно къщите да се разделят на къщи с дървена конструкция и къщи с метална конструкция.

Продължавам да твърдя , че човек може да си поръча индивидуален проект за дървена или метална конструкция и да си я изпълни било то с фирма или с бригада. Това му гарантира необходимата дебелина на стените и вложените материали.




Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-08-2008 - 09:34:13
avatar
Мдаааааа..... С много интерес следя тази тема. Може би скоро ще представя на четящите и пишещите още един вариант за решаване на проблемите с конструкцията и реализирането на сглобяеми къщи. winking smiley winking smiley winking smiley От около 6 месеца избистрям вариантите за изпълнението им и вече на 95% всичко е уточнено. Само мога да подскажа, че ще използвам дървесина от тайгата (вече съм договорил количества и качества) и едни специални сглобки от Австрия (и тях съм договорил). Ще има и бюджетни и луксозни изпълнения. От всички неща най-трудното се оказа намирането на подходящ терен. Тоз въпрос още не е решен. Всички имат в главите си ротативки - ужас. А мене ми трябва по-голям терен защото е по-добре едно хубаво селище да се направи....
Вот такие дела.....
Обещах на руските партньори да направя и една руска баня в селището! Нея направо ще я внеса готова оттам....

Успех на всички...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход