Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-08-2008 - 21:04:05
Здравейте,

Изчетох всичките 95 страници и в крайна сметка започнах да достигам до извода, че е по-сигурно човек да се ориентира към вносен дървен материал.

Засега съм се насочил към Honka, но никъде не мога да намеря коефициента на топлопреминаване на тези къщи. confused smiley
Ако някой има представа, моля, нека сподели.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-08-2008 - 22:02:13
Harka Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Изчетох всичките 95 страници и в крайна сметка
> започнах да достигам до извода, че е по-сигурно
> човек да се ориентира към вносен дървен материал.
>
> Засега съм се насочил към Honka, но никъде не мога
> да намеря коефициента на топлопреминаване на тези
> къщи.
> Ако някой има представа, моля, нека сподели.

Споменаваш осъзнат избор.
Хонка предлага къщи от трупи - цилиндрични или не - въпрос на дизайн.
Същественото е, че стената изцяло се състои от дърво - финладнски бор.
Имаше някъде вариянти (не съм сигурен за Хонка) многослойна конструкция от два слоя трупи с изолация между тях.
Вложеният качествен материал е многократно повече от останалите конструкции, което намеква за съотв. цена (не ми е известна).
За стена от правоъгълни (нецилиндрични) трупи от смърч/бор и най-голямата им обявена дебелина - 230мм, може да се очаква U от порядъка на 0,6. Това е за дървото по БГ данни. С колко е по-добро финландското - не знам - допускам и по-лошо по този показател заради плътността. Би трябвало да се отчетат и ефектите от фугите, и реалната дебелина.
Вероятно знаеш, че норматива за БГ е максимум 0,5.
Аз бих се замислил защо го няма този параметър във фирмения сайт. moody smiley:
Иначе къщи - "приказка", ама вероятно за "приказни" инвеститори. sad smiley
Ако имаш необх. средства за първоначалната инвестиция, за повече отопление и поддръжка - завиждам!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-08-2008 - 22:27:45
След много търсене ето на какво попаднах -

[www.honka.ch]

Показатели като К=0,18 W/m2k за стените и 0,14 за покрива са повече от добри. Дори и да не се гонят чак такива стойности в конкретния случай, явно имат поне технологията да ги изпълнят.
Иначе странно защо наистина не споменават стойностите на топлопреминаване на къщите им, но сайтът им и по други параграфи е доста куц.
Като цяло отзивите за Honka по отношение на материали, технология и строеж са много добри (става дума за германски потребители). Ако има оплаквания те са повече по отношение на сървиса им (служители и т.н.) и то конкретно за тамошната немска фирма, която ги представлява.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-12 22:28 от Harka.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 15:12:25
Здравейте!

Както всички читатели на този форум и аз много се интересувам от сглобяемо строителство.

Важен момент от едно такова начинание е стойиноста на съответния проект. И тук искам да споделя моя скромен опит и да обърна внимание най-вече на всички бългаски производители на къщи и на представителите на чуждестранни.

След около два месеца проучване на цените на пазара за този тип строителство почти се бях отчаял от цените на кв. метър, кито се предлагат. Хрумна ми да потърся външен производител и О, БОЖЕ!!!!!!

Цената на кв. метър (ако приемем този параметър за основен) на такава къща в Турция, без пазарлъка, транспорта и монтажа излиза около 280 ДОЛАРА - тука влизат дограмите и вратите, ел кабели, стандартно оборудване на баня, без транспорт, фундамент и сглобяване!. Цената на транспорта от Турция до София е около 2500 лв., сглобяването се извършва от 5 техника за около 7 дни - всеки човек може сам да си направи сметка.

Случайно попаднах на българискя представител и внимание...............цената която той ми поиска за кв. метър е 480 ЕВРО с ДДС!!!! eye popping smiley . Тук става въпрос за цена с транспорта и сглобяването, без фундамент, без ел кабели, без ВиК. Учтиво ми обясниха от BG офиса, че управителите им определят крайните цени, и че на тях производителя им давал много по-висока цена от моята. (ако искате аз мога да договарям цените на всички вносители че и на производителите, само кажете бе хора)

Скъпи български производители/ представители,

Освен да мислите как да НЕ платите на работниците, които произвеждат къщи за вас и вместо да помислите как да станете хилиардери за 2 седмици помислете малко и в дългосрочен план - с тези цени се съмнявам да искарате дълго на пазара, а и не обяснявайте че цените на тока скачат, сиренето и магданоза поскъпват заради долара и т.н. - вие сте изградили един много хубав КАРТЕЛ, и естесвено никакви пазарни принципи не могат да ви съборят - петстин ивра квадратя и толкоз!!!!!!

Заради Вашето ценообразуване ще откажете не само мен, но и много други потенциални клиенти. И още нещо, всеки човек, който ви попита за офера е ИНВЕСТИТОР и потенциален ваш клиент - наи-малкото , което той заслужава е УВАЖЕНИЕ!!!

Ако някои се интересува ще предоставя на драго сърце офертата от турската фирма - сигурен съм, че ако сме повече ще получим по-добра цена за къща и ще оптимизираме разходите!

П.С. Цена на монолитно строителство СЪС ФУНДАМЕНТ, външна изолация, дограми, врати и ИНСТАЛАЦИИ - ЕЛ и ВиК варира от 150 до 250 ЕВРО кв. метър имам предвид с МАТЕРИАЛИТЕ, и не се налага да готвя и да сменям чаршави на майсторите на сгобяеми къщи, както някои фирми желаят!

Айде много поздрави от мене!



smoking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 17:02:09
Хм, много интересни неща си написал тука. Можеш ли да дадеш фирмата и контакта? Къщата готова ли е вече, коментар за качеството? Защото повечето хора като чуят турско качество и чукат на дърво, та не знам...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 18:48:09
Здравейте

Относно фирмите от ТУРЦИЯ аз подписах договор за такава къща със фирма СТОМСТРОЙ
която е търговски представител на ТУРКСА фирма и цените им са мноого по ниски от фирмите производители в БЪЛГАРИЯ цение им от порядака на 250-300 ? с монтай транспорт ВИК ЕЛ инсталация до ключ и обзаведена баня и тоалетна .

Фирмата с която сключих договора е STOMSTROY от дългото ми проучване за мен тази фирма ми се видя най изгодна
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 20:03:40
Harka Написал:
-------------------------------------------------------
> Показатели като К=0,18 W/m2k за стените и 0,14 за
> покрива са повече от добри. Дори и да не се гонят
> чак такива стойности в конкретния случай, явно
> имат поне технологията да ги изпълнят.

Проверете си източника - не чета този език, но такива престижни показатели бих обявил на Първа стр. в сайта си, а не в някакъв документ, изтеглен от 15-та.
До колкото се мярка в името на файла - 3-Literhaus_FP, вероятно написаното са теоретични размишления на тема "Нискоенергийни 3-литрови къщи". Това е друга опера и далеч не е обезателно къщите на Хонка да са такива. Много производителите "за имидж" поместват в сайтовете си такива статии - прочетете внимателно, ако разбирате езика.
Подобни параметри на стената се достигат с над 20см. вата или към метър дебела дървена стена. moody smiley:
Ако искате вярвайте spinning smiley sticking its tongue out, а не Ви пречи да се обявите за купувач и да поискате тези данни - тогава ще дискутираме. Засега разминаването (неразбирането) е 3-4-5х sad smiley и дискусията безсмислена.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 20:56:40
Изпратено от: xango (IP съхранено)
Дата: August 13, 2008 05:02PM


Хм, много интересни неща си написал тука. Можеш ли да дадеш фирмата и контакта? Къщата готова ли е вече, коментар за качеството? Защото повечето хора като чуят турско качество и чукат на дърво, та не знам...

Фирма мога кажа по желание на лични, все пак искам да спазя някаква етика - за инфо къщата е на същия принцип като тези на Еврохаус и на тия на Малинов от форума ( той искаше 600 евро ако не се лъжа, защото било "изключитело качество, само за разбирачи и тем подобни)

Въпросче - колко хора живеят в турска сглобяема къща, че да дават мнения - това е предувеждение за мен лично; колегата написа по горе че за около 300 квадрата че му направят къща - моите най-искренни поздравления за Управителя на фирма СТОМСТРОЙ, бих искал да се срещна с този човек - едиствената офрета за сега която си струва вниманието.

И пак да кажа - продължавам да търся оферти извън България, ще пиша за всяко ново нещо; лично аз не смятам че това са цените на строителството които се опитват да ни ги представят. И още нещо , никъде по BG сайтовете не видях колко кв. метра годишно къщи произвеждат и сглобяват - може би около 360 кв годишно, та за това са такива цените.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 21:28:41
Бенито,
Изглежда нещо афектирано пишеш и не всичко ти разбрах - ти в крайна сметка договори ли се за къщата?
Ако е така - успех!
С Яси за едно и също ли пишете?
И ни информирайте при възможност как вървят нещата.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-08-2008 - 21:58:07
Здравейте

Искам да се присъединя към вас и да заявя интереса си към сглобяемите къщи.

В момента нашето семейство е в процес на покупка на имот и живот и здраве след 1-2 месеца започваме да действаме по подготовката за строежа на къщата.

Прочетох цялата тема 2 пъти .Това което разбрах е ,че няма никаква гаранция за това, което ще получиш като качество ,въпреки високите цени на някой фирми.

Тогава има ли смисъл да плащаш висока цена за нещо, което така или иначе е несигурно и съмнително (имам предвид качеството)? confused smiley

Продължавам да ви следя и се надявам тази дискусия да ми помогне да взема правилното решение относно избора на фирма за строежа на нашата къща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход