Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?

Публикувано от Ronia 
Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
28-09-2007 - 22:07:32
Първо аз не разбирам как може някой да не я подкрепя, но тъй като очевидно има такива хора, начело с телевизионните медии (днес по ТВ7 в интервюто попитаха синдикатите "докога смятате да продължавате" ... ) .Това били независимите медии....

Аз дори не разбирам как са чакали толкова дълго ...
Колкото до това, че някои от тях не са си вършили работата добре - това винаги е било така, но е в съотношение според мен 5/1 добре/не. И какво можеш да очакваш от хора, които едвам оцеляват всеки би си паднал от нивото с такава заплата...

Все пак ми е наистина любопитно процентното съотношение.
Моля гласувайте.

Съжалявам, че тази тема е извън имотите и я повдигам в този сайт, но тук все пак посетителите са над средното ниво и няма деца.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-28 22:08 от Ronia.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
29-09-2007 - 02:38:03
Porednata u4itelka s bolni ambicii moje bi?!NE,ne podkrepiam u4itelite!V saita za imoti ne im e miastoto tuk!U4itelite ubiha 12 deca ot Svishtov,/v Lim-04.04.2004g/spasiavaiki si sobstvenite si koji,sled kato vzemaha po 500lv komisionni ot samite deca....i ne samo tozi slu4ai!Triabva da im NAMALIAT zaplatite,zashtoto si dokarvat dosta po-golemi dohodi bez da gi zaslujavat i bez da gi deklarirat!Az ve4e dvama uvolnih,zaradi neplateni dohodi/4astni uroci/!Neka po-dobrite,vzimat po-golemi vaznagrajdenia!Po-nekadarnite,da nosiat beton!Nikoi ne se e rodil u4itel i ne e dlajen da bade takav cial jivot!Ste Vi uredia s niakoi kurs za prekvalifikaciii....smiling smileyA i da ne zabraviame koi stava u4itel?Koito ne go priemat v nikoe drugo u4iliste sled srednoto obrazovanie!
Imame novina:VEDNAGA MOJETE DA ZAPO4NETE KURS ZA STRUGARO-FREZIST-NAPALNO BEZPLATNO!!!Jelaia Vi uspeh!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
29-09-2007 - 18:32:41
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
>!Az ve4e dvama
> uvolnih,zaradi neplateni dohodi/4astni uroci/!

Wie kakyw ste, kogo ste uwolnili?
Ne sym uchitelka...
Zashto smiatate, che imam bolni ambicii?
Zashto mislite, che uchitelite sa ubili onezi deca?
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 03:22:46
Zashtoto te zavedoha decata na ekskurzia/u4eni4eska/,zashtoto te vzemaha komisionnite ot turoperatorite/komersialna/,zashtoto te izleznaha ot avtobusa parvi,zashtoto te si legnaha v hotela sled katastrofata bez da si potarsiat u4enicite,zashtoto te ne vdigaha telefonite si sled katastrofata,zashtoto te ne doidoha na pogrebenieto na u4enicite si,zashtoto te napusnaha grada sled katasrofata,zashtoto te ne doidoha na grob4etata na decata da zapaliat edna sveshti4ka,zashtoto te prodaljavat da jiveiat,a ne zaslujavat....zashtoto niamat savest i moral!Ima mnogo "zashtoto"....No tova ne e nai-vajnoto!Vajnoto e,4e ne vsi4ki u4iteli sa takiva!Ne moje i ne triabva "u4itel Ivanov" i "u4itel Georgiev" da vzimat ednakvi zaplati,zashtoto sa "U4iteli"!Moje,no ako sa s ednakvi sposobnosti!
Nishto li4no,ne se sardi Ronia!Prosto taka mislia!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 03:44:48
Когато се води дебат за заплатите на учителите и това става на латиница - направо ми се повръща.......!
Бог да пази България!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 07:48:24
Съвсем не се сърдя!
Научих една от причините някои хора да не ги подкрепят и то силна причина. Но Вие го споменахте - не са всички такива.

Според мен решението е да им се дадат сега исканите заплати (т.е. те искат 100% увеличение, което е само термин на медиите... т.е. те искат около 600 лв , до сега взимат около 300 лв). Не може един ватман да взима повече от един учител. Не мисля, че ватманите взимат много (800лв), не ме разбирайте погрешно (от тях зависят човешките животи в трамвая), но трябва да си някакъв ултра човек да правиш нещо за 300 лв заплата (ако си учител).
И след като се удовлетворят исканията в сила да влезе нова система за оценяване на техния труд! Не е нужно да се измисля такава, може да се използва система някъде, където действа успешно, например Швейцария, Малта (сигурно и много други, за които не знам).
Не знам дали и как, но ако можеше само теоритично да има значение мнението на учениците след години... жалко, че всъщност това е неприложимо, но аз в момента мога да кажа кои са учителите, които имаха най-верния подход, кои са учителите, от които аз научих най-много не само по конкретния предмет, кои са тези, които развиваха и моето въображение и кои са тези, които само отбиваха номера или пък се стараеха, но по много грешен начин отблъскващ учениците...
Казвам след години, защото когато бях ученичка смятах, за най-добри учителите, които не им пукаше и ни пускаха от часовете....


venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Porednata u4itelka s bolni ambicii moje bi?!NE,ne
> podkrepiam u4itelite!V saita za imoti ne im e
> miastoto tuk!U4itelite ubiha 12 deca ot
> Svishtov,/v Lim-04.04.2004g/spasiavaiki si
> sobstvenite si koji,sled kato vzemaha po 500lv
> komisionni ot samite deca....i ne samo tozi
> slu4ai!Triabva da im NAMALIAT zaplatite,zashtoto
> si dokarvat dosta po-golemi dohodi bez da gi
> zaslujavat i bez da gi deklarirat!Az ve4e dvama
> uvolnih,zaradi neplateni dohodi/4astni uroci/!Neka
> po-dobrite,vzimat po-golemi
> vaznagrajdenia!Po-nekadarnite,da nosiat
> beton!Nikoi ne se e rodil u4itel i ne e dlajen da
> bade takav cial jivot!Ste Vi uredia s niakoi kurs
> za prekvalifikaciii....A i da ne zabraviame koi
> stava u4itel?Koito ne go priemat v nikoe drugo
> u4iliste sled srednoto obrazovanie!
> Imame novina:VEDNAGA MOJETE DA ZAPO4NETE KURS ZA
> STRUGARO-FREZIST-NAPALNO BEZPLATNO!!!Jelaia Vi
> uspeh!


Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 16:35:33
твърдо за исканията на учителите!!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 19:13:30
Разбира се, че няма нормален човек, който да е против исканията на учителите. Това с децата, които се удавиха е много тъжно. Но трябва да въздейства точно по противоположния начин. Защото трябва да се замислим дали човек с 200 лв. заплата може да носи отговорност за нашите деца. Специално за удавените деца е трудно да се съди, защото когато човек е в такава ситуация, то той действа без да мисли. Спомнете си задушените деца в дискотеката...

Защо мисля, че няма нормален човек, който да е против исканията на учителите?

1. Тяхната работа е много по-отговорна дори от тази на шофьорите.
2. За да преподават, тези хора имат поне по едно висше.
3. Най-големия проблем на държавата ни след 10 години ще бъдат неграмотните кадри.

Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 20:08:45
Много против съм на една социална група да се дава 100% увеличение а на други 10-20%.Учителите не вземат 300лева,вземат почти 500.Тоест искат да им станат 1 000,колкото един районен съдия!?Осъзанват ли какво искат ,да са равни по заплащане на един магистрат.Аз мисля че 300лева даже са преклаено висока заплата за безбройните ваканции и 4-5 часа на ден работа.
Не подкрепям стачката на учителите,правителството следва решително да се противопостави на тези искания и ако е необходимо да се потърси отговорност на безумните водители на тази безпринципна стачка!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-09-2007 - 21:04:48
Quote

Учителите не вземат 300лева,вземат почти 500.

В голяма грешка си. Поискай фишовете на заплатите на няколко учителя и ще разбереш за какво става дума.
Варират от 240-50 ад 350-60
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход