Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?

Публикувано от Ronia 
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 19:55:01
Да подкрепям ги!
Самият Аз бях учител известно време и мога да ви кажа че положението е ТРАГИЧНО, възпитанието на учениците е обратнопропорционално на цените на имотите. Единственият ни изход много драстичен за това няма да коментирам. Само с приказки нищо няма да оправим, нека поработиме здраво пък после ще си говорим.
REGARDS
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
19-10-2007 - 09:31:50
Ами значи не подкрепяш стачката.
А и не си разбрал и ще те помоля да спреш да ми изопачаваш думите, че ме злепоставяш.
Никога не съм казвал, че компромисът трябва да е некадърния да получава колкото кадърния, а че и на некадърните трябва да дадшем шанс, да се опитаме да ги научим да изкарват пари. Което значи - голяма разлика в заплащането.
В случая с учителите - не трябва да се вдига на всички заплатата. Трябва да се вдигне само на най-добрите. Все някой от некадърните ще реши , че проблемът е в него и ще почне ад се поправя. Макар, че вече не вярвам в това - като те гледам теб, ако ти си на мястото на некадърния учител ще решиш, че проблемът е в партизаните и ще почнеш да правиш стачка. Май наистина си прав, че ти, Хуба-Буба и останалите некадърници трябва да сте на социални помощи.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
19-10-2007 - 09:47:54
Инфлацията иде и май вече няма кой да я спре. Щом учителите не го разбират, то какво остава за по-необразованите. Никъде по света не се стачкува за 100%. Искаш днес 20-30%, след половин година още и така. Сигурен съм, че умишлено се клати лодката и накрая, ще стане играчка плачка. А че заплатите са ниски, две мнения няма. Но драстични скокове в един сектор повличат и другите, и ето ти инфлация. Къде спа Янка Такева толкова години, та заплатите в сектора са толкова изостанали?
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
19-10-2007 - 16:05:31
Quote

Никога не съм казвал, че компромисът трябва да е некадърния да получава колкото кадърния, а че и на некадърните трябва да дадшем шанс, да се опитаме да ги научим да изкарват пари. Което значи - голяма разлика в заплащането.

Ти давай шансове колкото си искаш, аз на доказано некадърен шансове не давам. Защото шанса за него е за сметка на кадърния. Ти ако не си се светнал до сега за това не се учудвай, че във фирмата ти се завъртат само некадърници.
Само моля те, не ми се оплаквай, че некадърните не работят.

Quote

Май наистина си прав, че ти, Хуба-Буба и останалите некадърници трябва да сте на социални помощи.
Никога през живота си не съм взимал социални помощи. Никога не са ме уволнявали поради каквато и да е причина. Винаги съм си тръгвал сам, когато съм се сбръсквал с простащината и некомпетентността. Дори са ми предлагали 100% увеличение на заплата само и само да остана но без да отстраняват простака и некадърника, който пречи на работата.

Виж, ти може да си затвориш фирмата, защото едва ли ще остане някой в нея ако изгониш всички некадърници.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
19-10-2007 - 17:30:18
За втори път те предупреждавам изказванията ти тук да са по темата.
Има друга тема , където може да пишеш неща, които не са свързани с учителите. Ако се напрегнеш да четеш ще видиш, че в моето последно става въпрос и за учителската стачка и за мнението ми за нея, като квалификациите ми по твой адрес са лека закачка, а не основното в мнението ми.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
22-10-2007 - 09:42:35
А какво са виновни учителите, че Янка Такева е спала?
Синдикалните интриги лъснаха когато отказаха 650 лв заплата и поискаха 790, а учителите всъщност още от самото начало си искаха 790 за учител, по-ниска за непедагогически персонал и СРЕДНА заплата в сектора - 650 лв. Само че по медиите ние чувахме само 100%, не и суми. Защото синдикатите не назоваваха суми и защото медиите имат поръчки за изпълнение.
Освен това от поне седем години те стачкуват ежегодно с искания за по-нормални увеличения, но видиш ли никой не откликва. Е, сега си искат всичко накуп.
Според мен, ако дори единствено Парламент си намали малко разходите, току-виж сме избегнали инфлацията. Нека държавната администрация - тези любезни и любими наши чичовци и лели, позатегне малко редиците и ето ти средства за още доста сектори.


Не прави с другите това, което не искаш да правят с теб.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
22-10-2007 - 11:47:30
avatar
v.i.s. Написал:
-------------------------------------------------------
> А какво са виновни учителите, че Янка Такева е
> спала?
> Синдикалните интриги лъснаха когато отказаха 650
> лв заплата и поискаха 790, а учителите всъщност
> още от самото начало си искаха 790 за учител,
> по-ниска за непедагогически персонал и СРЕДНА
> заплата в сектора - 650 лв. Само че по медиите ние
> чувахме само 100%, не и суми. Защото синдикатите
> не назоваваха суми и защото медиите имат поръчки
> за изпълнение.

В интерес на истината,нито един учител не е споменал 790лв.Изреждаха се да показват фишове със заплати от 320-330лв. и наблягаха на повишението от 100%.Което, в крайна сметка, правителството одобри.Искането на 790 лв. май ще докаже,че средно в сектора са получавали 444лв.,както "поръчковите " медии писаха. winking smiley
И друго,това "средно",всъщност нищо не показва.В него не са били включени лелите и байчовците.Поправи ме,ако бъркам,но най-елементарната сметка-180лв. за чистачката и огняра+330 за учителя=510/2=260лв.средно. confused smiley
Ако пък приемем за база само учителските заплати,как стигаме до средно 330? Нали трябва поне половината да получават 660? :crazy:
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
22-10-2007 - 23:52:40
Камелия не бъркай бруто с нето заплати.
Стартова нетна заплата на учител е 250
330 нето взимат най-възрастните и с класове кавлификации.
Хората искат 790 за да може нетото да стане 100% спрямо текущото.

Пари има, но и много чиновници има.
Ужким ги намалили а се оказва, че чиновниците са повече от учителите.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
23-10-2007 - 07:27:26
То само от корупция годишно страната губи 2млрд. лева!!!
Просто да запушат дупките и лодката ще тръгне бързо и стабилно.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
23-10-2007 - 11:40:43
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> В интерес на истината,нито един учител не е
> споменал 790лв.Изреждаха се да показват фишове със
> заплати от 320-330лв. и наблягаха на повишението
> от 100%.Което, в крайна сметка, правителството
> одобри.Искането на 790 лв. май ще докаже,че средно
> в сектора са получавали 444лв.,както "поръчковите
> " медии писаха.
> И друго,това "средно",всъщност нищо не показва.В
> него не са били включени лелите и
> байчовците.Поправи ме,ако бъркам,но
> най-елементарната сметка-180лв. за чистачката и
> огняра+330 за учителя=510/2=260лв.средно.
> Ако пък приемем за база само учителските
> заплати,как стигаме до средно 330? Нали трябва
> поне половината да получават 660?

Мацка, говорим за чисто работно възнаграждение, не за формална заплата - нето и бруто, както казва Хуба-Буба winking smiley Фишовете от заплатите показват брутна заплата, която обаче не интересува никого в случая - с тоя фиш може само едно нещо да се направи, но няма да казвам тук какво е то, че е нецензурно. Хората искат нетно да получават 2 х сегашното си брутно възнаграждение.
Но дори и да приемем, че заплатите са били 444 лв средно, от които нетно остават около 350 лв и очевидно с тази сума не може един учител (да речем, самотен родител) да издържа две деца (да не говорим за повече!), я сметни колко се получва едно 100%-но увеличение? Защо не го предложиха? Защото заплатите не са били средно 444 лв winking smiley


Не прави с другите това, което не искаш да правят с теб.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход