Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?

Публикувано от Ronia 
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
24-10-2007 - 18:53:13
r_stoma
Отговорите на твоите въпроси са адски елементарни.
1. какъв проект би направил ти ако ти платят 250 лева?
2. кое е по-важно и ценно за теб - проекта на една къщата или образованието на децата ти?
Отговори си на въпроса и ще разбереш защо стават така нещата.

За да поискаш трябва да дадеш!

Quote

Така и хората щяха да усетят,че искат не само пари ,а и качество в преподаването.
Първо хората няма да си извадят парите директно от джоба, защото те вече са им извадени. Така, че дали един учител ще вземе 250 или 2500 не е от практическо значение за хората, освен ако не ги зачопли завистта - "ама те си седят в клас, имат ваканции а взимат повече от мен... ". Завистта обаче е лош порок и сега е дошло да платим сметката.

Всяко безплатно нещо не се цени!
Така ние попадаме в собствения си капан - да не ценим образованието на децата си.
Ние сме по-склонни да купим нов GSM или някой модерен парцал с който да се покажем отколкото да дадем за качествено образование на децата си.

За мен всеки съвестен учител спонсорира ежедневно всички нас, като учи децата ни на за мизерни пари, с които не би могъл дори да си покрие елементарните нужди от храна и облекло.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-24 19:13 от Huba-Buba.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
24-10-2007 - 20:07:39
По въпроса за вкуса на водата,обичам да дебатирам само с хора,които вече са отпили от канчето.И понеже до болка ми е втръснало да чета едни и същи, постоянно повтарящи се комуникативно речникови изкази от типа:завист,злоба и по тарикатски задавани въпросчета,с цел да се наложи единствено собственото мнение,то ще кажа само,че "безплатното" ни образование е по- скоро многократно платено,под една или друга форма.И когато родителите даваме/а то съвсем не е малко/ искаме и да получават децата ни.И то качествено.И то точно,защото ценим образованието им.А това за "спонсорирането",просто не съм го забелязал.А това,че "сега е дошло да плащаме сметки"-Хуба-Буба,не си прав.Цели 17 год.българина само това прави! Все плащаме чужди сметки! :g:
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
24-10-2007 - 21:41:37
Сега остава да ми кажеш какво визираш под вода и канчето?
Завист е когато кажеш - ама те много искат а самият ти например не искаш да станеш учител на 250 лева.
Съгласен съм, че плащаме 2-3 пъти за образование, но така е и със здравеопазването, така е и със държавните институции. Първо ги издържаме а после си плащаме рушвети за да ни свършат работа. Въпроса е, че не учителите въвеждат правилата на играта а министрите и парламента. Така, че въпросите моля към тях.....

И тъй като не може схванеш нещата в дълбочина ще те попитам - ако не храниш и не даваш вода на една крава ще получаваш ли мляко?

Очевидно - НЕ. Но въпреки това очакваш да намериш човек, който да учи детето ти за без пари!
Ще се спра, защото ще почна да употребявам термини от психиатрията...
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
24-10-2007 - 22:12:06
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> И тъй като не може схванеш нещата в дълбочина ще
> те попитам - ако не храниш и не даваш вода на една
> крава ще получаваш ли мляко?
>
> Очевидно - НЕ.

Хуба, с извинеие, че и тук те апострофирам:
Ако една крава не дава мляко (и предпочиташ свинско), ще я храниш и поиш ли?
Също очевидно - НЕ ("в дълбочина"winking smiley.
Кофти е сравнението, но заради принципа се обаждам.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
24-10-2007 - 22:33:12
Еми Любо, ти като не смяташ, че не е нужно да образоваш децата си не ги пращай на училище.

Имах друго в предвид - ако ти трябва краве мляко ти си взимаш крава - храниш я поиш я и тогава получаваш млякото. Ако не ти дава мляко - взимаш нова.

Проблема, който не може или не искаш да схванеш е, че искаш да имаш крава, която да ти дава мляко но без да я храниш.... Ето това е идиотското в разсъжденията.

Знаеш ли, че месечния разход за една крава е над 100 лева а учителската заплата е 250???
Вече сериозно почвам да си мисля, че по тия министерства са разни бивши аграрни типове които буквално блестят с простотия и наглост по телевизионните канали. Но всеки народ заслужава управниците и образованието си!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
24-10-2007 - 22:41:49
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега остава да ми кажеш какво визираш под вода и
> канчето?
> Завист е когато кажеш - ама те много искат а
> самият ти например не искаш да станеш учител на
> 250 лева.
> Съгласен съм, че плащаме 2-3 пъти за образование,
> но така е и със здравеопазването, така е и със
> държавните институции. Първо ги издържаме а после
> си плащаме рушвети за да ни свършат работа.
> Въпроса е, че не учителите въвеждат правилата на
> играта а министрите и парламента. Така, че
> въпросите моля към тях.....
>
> И тъй като не може схванеш нещата в дълбочина ще
> те попитам - ако не храниш и не даваш вода на една
> крава ще получаваш ли мляко?
>
> Очевидно - НЕ. Но въпреки това очакваш да намериш
> човек, който да учи детето ти за без пари!
> Ще се спра, защото ще почна да употребявам термини
> от психиатрията...


Направо си е страшничко!!!Ето това е продукта,който бълват сегашните ни просветни заведения. :cry:
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
25-10-2007 - 00:30:48
Уффф
Аман от лични нападки.
Който няма рационални доводи започва да черни опонента. Колко типично, колко ганьовски....
Де е Алеко да напише нова сага.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
25-10-2007 - 02:48:33
Ето една статия от днешната преса в Австралия която е доста актуална по темата:


"Businessman urges $130,000 teachers' pay"

[www.smh.com.au]


Mr Chaney, the outgoing president of the Business Council of Australia, called for a renewed focus on teaching and learning and warned of an economic and social slide unless measures were taken to prevent a decline in education.

"....предупреди за икономически и социален упадък в случай че не се вземат мерки да се предотврати спадане на стандарта на образование"

Подобни проблеми, само паричните измерения са други.

Цитираните заплати в статията са преди да са платени данъци върху тях.

За справка - 1АУД в момента = 1.24 валутен борд лева. $130000 = 161462 лева.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
25-10-2007 - 09:33:01
До Huba-Buba. Много ценя образованието на децата и твърдя, че учителите трябва да вземат задължително повече от шофьор в градския транспорт. Не харесах обаче начина на провеждане на стачката, начина на провеждане на преговорите ( от двете страни), неотстъпчивоста и незаинтересуваноста на учителите за децата. Ако провеждаха занятия и стачкуваха след 5 часа, щях да ида на площада да викам с тях. Можеше и да си нося камъни в джоба, за всеки случай. А който ми говори за учителите, като духовни бащи на децата и т.н. значи няма деца в училищна възраст. Май там има доста хора дето не са за тази професия. То ясно е че заплащането и труда са свързани, но защо допуснаха да са с толкова ниски заплати, та сега се налаг 100% увеличение. Можеха да стачкуват през 2-3 години (без да нарушават обаче учебния процес) и сега нямаше да са с толкова изостанали заплати. За жалост вече няма полезен ход. Бяха употребени и плодовете на това ще берем скоро. Дано съм лош пророк.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
25-10-2007 - 10:57:36
Стома стома...
Говориш срещу следствието а не срещу причините.
Следя от доста години процесите в училище.
Ако започна да връщам назад фактите са следните:
Учителите заявиха стачка още в края на миналата учебна година. Цяло лято министъра си бърка в носа!
Синдикатите винаги са били част от корпоративно управленския модел и предизвикваха стачки до сега само по поръчка.
Това лято (август) инфлацията прескочи 10%.
До сега правителството никога не е правило нещо при символични протести. Само уличната тояга им действа - видяхте ли как оградиха парламента.
Реформи и правила се правят и налагат от парламент и правителство.
Има много хора, които не са за училище но за това трябва да питате директорите. А кой назначава и уволнява директорите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход