Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?

Публикувано от Ronia 
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
17-10-2007 - 18:58:47
Много интересно ще се получи,ако утре лекари и сестри излязът на стачка,зарязвайки болниците така,както учителите зарязаха малките човечета на улицата.И тепърва не министрите,а пак тези мушмуроци ще страдат със съкратена ваканция,набързо претупан материал и порочна и неадекватна учебна система.Тепърва НЕ ще се прави,а щяло да се мисли за реформа в образованието!!! На това му се казва: ПЪЛНО БЕЗХАБЕРИЕ!
:g:
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
17-10-2007 - 19:08:38
Аз твърдо съм за да им дадат на хората каквото искат за да очакваме децата ни да са добре образовани , определено това е верният път за излизане от омагьосания кръг на ниските доходи, това е само началото усещате ли и добре е че го подсказват интелигентни хора а министъра на образованието е пълна дупка (имам съмнения относно ориентацията му) smiling smiley
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
17-10-2007 - 19:54:45
Д акажем, че спазвам правилата. Теб като те гледам спазваш само тези, които ти изнася да спазваш. Давай нататък.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
17-10-2007 - 22:20:23
Ти ще кажеш че ги спазваш. Ама то и Санишев каза, че образованието е приоритет. Само май забрави да каже дали става въпрос за неговото правителство или за следващото.
Така, че си приказвай колкото искаш. Но и двамата знаем, че няма да го направиш, защото не искаш да фалираш след една година.
А ти не хвърляй кал върху мен, че не спазвам правилата. Не всички са андрешковци и не желая да ме цапаш с твоите практики.
Нали се сещаш, не всички са маскари.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 08:27:33
Значи ако спазвам правилата ще фалирам.
Сега разбрах за да не съм прост трябва да фалирам, а щом не фалирам значи съм простsmiling smiley От самото начало имах такива подозрения.
А не значи ли , че щом ако някой се опитва да спазва правилата среща трудности, че обществото като цяло не иска да спазва правилата? Според теб всички са едни изрядни и се появява шефа на фирмата и казва никакво ДДС , никакви осигуровки никакви данъци, работници и клиенти на колене го молят - моля те преведи някой лев данък на държаватаsmiling smiley Не се събират данъци , защото и работници и клиенти държат да не се плащат. Ако ти прави впечатление все по-трудно може да си купиш нещо без ДДС- ама това не е защото клиентите изведнъж са решили да плащат повече за услугата, а защото фирмите са поукрепнали и могат да си позволят да не се подават на изнудването на клиентите , а без ДДС не може ли. Ако пък си мислиш, че това е българска черта - си много далеч от истината и немецът ако разбере, че безнаказано може ад купи стока без да се плати някой данък и той ще го направи.
ТА давай по-сериозни критерии за това кой е прост, кой е интелигентен.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 10:45:30
Едностранчивите ти разбирания не оправдават липсата ти на логика.

Quote

. Ако ти прави впечатление все по-трудно може да си купиш нещо без ДДС- ама това не е защото клиентите изведнъж са решили да плащат повече за услугата, а защото фирмите са поукрепнали и могат да си позволят да не се подават на изнудването на клиентите , а без ДДС не може ли.

Не клиента изнудва бизнесмена а бизнесмена предлага без ддс защото така може да предложи по-евтина стока от конкурента, който спазва правилата.
Потвърждение на това може да откриеш в закона за защита на потребителите, където ясно е указано, че цените, които се обявяват трябва да са крайни. Причината за този текст е именно порочната практика на търговците до обявяват цени без ддс за да са по-ниски. А в последствие ти казват - това може без ддс, а това не може.
Ами я ми кажи защо има нови жилища, които не се продават на хора с възможност да теглят ипотечен кредит? И какво им е общото с ДДС-то и цената на изповядване?

Елементарните ти изопачавания не могат да те направят прав в спора ни.

Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 11:10:43
Много се отклони от темата -пише в другата за да не пречим на учителите.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 13:26:00
Аз ги подкрепям с 2 ръце, а ти?
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 17:29:57
Ами чети какво съм написал. Ааааа забравих, че разбираш само директни точни и ясни изказвания.
Аз не всички учители подкрепям. Не мисля, че е достатъчно да изкараш тапия и после цял живот да лежиш на това. Аз съм за това да увеличат на едни за сметка на други.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
18-10-2007 - 19:50:39
Еми тук пак отиваме към тезата - който не става за учител не му е мястото там.
Аааа забравих, трябва да държим некадърните, защото трябва да сме социални и ни е нужно да общуваме с тях.
Аз съм за учителска стартова заплата минимум 1500 чисто и ежегодни тестове и оценка за работата им.
Също така съм за единни анонимни тестове за успеваемост на учениците.
Не както сега децата на тарикатите да си учат в Горна Баня а на данъкоплатците да скитат из улиците.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход