Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защитените територии и незащитената Природа

Публикувано от Motion 
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 09:53:02
Motion, вече съм напълно убеден, че всъщност това, което искаш е диктатура и се радвам, че не се амбицираш да взимаш власттаsmiling smiley
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 09:58:26
Ами значи не си ме разбрала - чети ми мнението така " Държавата не може да осъществи такъв баланс, ако обществото е против."
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 10:00:14
Motion,

Терминът "гражданско общество" идва от термина "гражданин" не в смисъл на човек, живеещ в града, а човек, който ПРИНАДЛЕЖИ на дадена нация и от там, е част от обществото на индивидите, съставляващи тази нация. И от там, има всички права и задължения като такъв, да не ги изброявам. Дали по рождение, дали по някакви заслуги, няма значнение. Може да се пишат и произнасят по един и същ начин, но те имат различно значение, наричат се "омоними". Така че иронията ти за "селското общество" е малко неуместна - селяните (т.е. живеещите на село) са точно толкова граждани на Р. България, колкото и гражданите (т.е. живеещите в града).
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 10:02:24
Защо обществото да е против опазването на природата?

Нали затова говорим тук, как обществото иска, пък не може, а държавата може, пък не иска да опазва ефективно природата на България.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 10:04:58
"Ако измислиш някакъв начин да действаме, който на мен да се стори разумен и полезен, ще се присъединя."
Ами направете фондация , съберете пари и изкупете териториите от лошите собственици. Като станете собственици няма да строите и всичко е наред.
И не ви е нужна никаква държавна намеса за опазване на природата.
Обаче проблемът е, че няма достатъчно хора, които наистина да слагат Природата пред личния си интерес.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 10:06:47
Ама това ви е основната грешка - мислите, че обществото иска, а според мен не иска.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 10:21:32
4ovek,

Ако имах пари да правя фондация и да изкупувам земите на когото и да било, нямаше да дрънкам тук smiling smiley ами щях като лошите бизнесмени да изкупувам тези земи и да строя на тях. За съжаление, светът е несъвършен, който може, не иска, а който иска, не може smiling smiley

Мисля, че огромната част от населението на България (граждани, общество) няма т нито пари, нито земи в Натура 2000. Но обичат да ходят из горите и на морето. И затова личният им интерес е в посока опазване на природата. В този смисъл обществото като цяло е "за" опазване на природата. Обаче не могат да го правят. Личният интерес на тези, които могат, пък, не е такъв. И при тях (ако случайно имат малко повече акъл да мислят за тези неща) се получва конфликт на интереси.

Нали помниш "И самите богове" - Азимов правилно е разгадал механизма на поведение на човечеството, съглансо е със всичко, само да не се нарушава личният интерес/комфорт. Ако, обаче, някой умен измисли начин хем да се запази комфорта, хем да не се разруши Вселената, тогава вече успехът е налице. Мисля, че и за опазването на природата трябва да се случи това, иначе няма шанс. Затова и залагам на ядрения синтез smiling smiley
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 10:37:16
1млн. човека по 100 лв. месечно прави по 1,2млрд. годишно. Само не ми казвай, че нако отделиш 100лв. на месец ще умреш от глад и студ. И не ми казвай, че няма 1млн. човека в България, които не могат да си го позволят.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 11:02:14
4ovek,

Именно за това говоря - как си представяш организирането във фондация на 1 милион души? Чисто технически-организационно? Това е все едно да направиш референдум - ти имаш ли идея колко пари, време на хора и усилия струва това - говоря за самата организация на 1 милион души какво струва като ресурс. Не за ефекта от тази организация. И как се убеждават 1 милион души, че техните 100 лева няма да отидат в моя джоб (първата мисъл на 999 999 ).

Иначе явно си по великите идеи, както и Motion, нещо практическата реалзация ви куца......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-21 13:08 от Joan.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
21-02-2007 - 11:38:35
Най-лесно е да се намери оправдание и да се прехвърли вината на други и да не се прави нищо.
Моята теза е, че всички до един носим отговоронст за унищожаване на природата.
Като е трудно да се направи с 1млн. човека почнете с 10 - купете някоя нива и я обявете за защитена територия, ходете по телевизии за да ви направят БЕЗПЛАТНА реклама - нали и журналистите се правят на природозащитници - 3 мин в новините могат да ви отделят.
За мен докато еколозите не извадят пари от собствените си джобове ще ги смятам за основни виновници за унищожаване на природата.
ТА последно ще дадеш ли 1200лв. тази година за да купиш част нива или не?
Някой друг ще даде ли господа еколози?
Ако не знаете как се открива банкова сметка кажете - аз ще я открия. Ако не знаете да ви кажа, че дори и с 1% собственост можете да блокирате строителство ако не сте съгласни - т.е. защитени сте. А господа брокерите -еколози могат да не вземат комисион за сделката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход