Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-04-2006 - 17:18:36
[netinfo.bg]

Ей тия чужденци, бе! Ще ни изядат ягодките като едното нищо!!!!!!

Долу ръцете от нашите ягодки - казвам аз! Тук е скапано и тъпо - я вървете да купувате в Калифорния! :} :} :}
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-04-2006 - 17:34:41
Въх, изплаши ни бе! Тъкмо си викам - намериха ягодките на човек, отиде ни природата. Пък то - обичайните общи приказки и раздувки. :}
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
04-04-2006 - 11:52:12
Boby,

И аз първо реагирах на майтап, ама после нещо се постреснах - една лъжа, повторена много пъти, като нищо почва да се възприема като истина.

Пък и като се зачетох, изведнъж видях цитирани някакви данни - не е ясно откъде и как са получени. Например:

"Чужденци са страна по 23% от всички 220 000 сделки, регистрирани в България през 2005 г. Според националната асоциация общата им стойност надхвърля 4 млрд. евро. Предишната година тези числа са били съответно 18% и 3,36 млрд. евро." Това е съществен фактор, ако данните са верни.

Иначе специално за Знаещ и за ФИШ :}

"Но цените в София все още са само 600 евро на кв.метър - много по-ниски, отколкото в Братислава (750 евро/кв.м), Букурещ (850 евро/кв.м) и Пража (1500 евро/кв.м), според националната асоциация за недвижими имоти."

Това пък вече направо е рекламен бисер!:
"В репортажа на Брунвасер от София се изтъква, че всеки, който е купувал имот в България, ще ви каже колко изключително ниски са цените и как е невъзможно да излезеш на загуба. Цените ще продължат да се качват. Единственото несигурно нещо е с колко - и колко ще продължи това, коментира изданието и допълва:"
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
04-04-2006 - 12:00:26
Една лъжа, повторена много пъти в съвременниея свят се нарича рекламаsmiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 11:44:07
Майтап, майтап, ама какво прочетох тука:

[imoti.investor.bg]

Особено ме впечатли това: "Изданието цитира експерти, които твърдят, че набраният капитал за вложения специално в България през изминалата година, заедно с получените кредити, използвани за инвестиции в сектора, надвишават осем пъти целия пазар на недвижими имоти в страната. "

Не съм специалист по фондови пазари и акции, ама ако разбирам правилно казаното, в пазара на НИ в БГ предстои да се изсипе огромно количество капитал! Дето не ми се мисли какво ще направи с цените.

И в темата на ltrx
[www.ime.bg]
имаше такива намеци от автора г-жа Костадинова.

Naceff, ти как го разбираш това?

Анн, Стефан (не помня друг от форума да е показвал някакви познания по въпроса), дали правилно разбирам и доколко, според вас, може да се вярва на такива писания?
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 11:50:43
Quote

в пазара на НИ в БГ предстои да се изсипе огромно количество капитал! Дето не ми се мисли какво ще направи с цените.

Ако всичкия този капитал се изсипе за производство на домати например какво мислиш че ще стане с цената им?

Я си припомни какво стана преди 6-7 години с ".COM" компаниите - и там бая пари се изсипаха.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:32:08
Въпросът, Тинки, е, че тези, за които става въпрос, са купувачи на имоти. А не производители на такива. Производители са такива като 4ovek. А тези дружества формират всъщност търсене на имоти (с цел висока доходност), което пък стимулира производството им. От твоя пример те са все едно капитали, вложени в изгражадне/закупуване на консервни комбинати, а не в производство на домати. Поне така аз възприемам тази инфромация.

То си е обясннео и в статията - като се насочат много купувачи, възвръщаемостта пада, защото неминуемо се вдигат цените. И купувачите съответно се оттеглят. Обаче, ако тези капитали са набрани специално с цел инвестиране в имоти, какво ще стане с тези дружества? И дори и да фалират, те пак дотогава ще са купувачи - т.е., ще натискат пазара.

Днес мярнах някъде статия "ще стане ли България като Испания" - не се сещам къде беше, ама там пишеше за над 800 000 разрешения за испания за една година.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:40:25
Намерих го линка:

[imoti.investor.bg]
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:43:07
Quote

тези, за които става въпрос, са купувачи на имоти

Не смятам че е точно така - те са по-скоро част от веригата.

Quote

А тези дружества формират всъщност търсене на имоти (с цел висока доходност), което пък стимулира производството им. От твоя пример те са все едно капитали, вложени в изгражадне/закупуване на консервни комбинати

Ето тука си напълно права. Имаме производител на домати, консервен комбинат и потребител дето яде консервите.

Какво се получава - инвестираме здраво в консервни комбинати, това както казваш води до увеличаване на цената на доматите защото стават дефицитни. Но цената на крайната консерва пада, защото аз и ти не можем да изядем толкова много консерви колкото се предлагат на пазара.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:48:23
Малко бъркаш. Представи си , че никой няма намерение да яде консервите, а те си се препродават защото е модерно да имаш хладилник пълен с консерви от доматиsmiling smiley В резултат на горното яденето на домати намалява, но има бум в търговията с домати, защото някакви хора се щастливи да притежават все повече и повече консерви с доматиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход