Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:50:04
И защо да продава на по-ниска цена, щом може да си позволи да продава на по-висока?
Освен това имам оксобено мнение относно себестойността на продукта, строен от малка фирма и от голяма. АМа това е съвсем друга тема.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:55:17
Тинки, изобщо не е ясно това, за себестойността и крайния продукт. Работата е такава, ако има свободни пазарни отношеняи при много на брой малки производители като 4ovek.

Получат ли се олигополи/моноплоли, забрави за пазарните принципи. И не разчитай, че някой от тия фондове ще ти продава по-евтино от 4ovek.
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:03:56
Вземи например големите вериги магазини - Билла, Метро, Практикер, Бриколаж, Техномаркет, Технополис и т.н.

Нали се сещаш, че само защото са големи и правят големи поръчки себестойноста на продукцията им е по-ниска. Съответно тези магазини са си направили сметката, че се печели от оборот и изобщо не споделят мнението на 4ovek за това как един строител ще си стиска апартаментите, ама няма да ги продаде на по-ниска цена отколкото е решил.

Много си права че се стига до монополи, обаче преди това трябва да се разчистят "малките", а това става с дъмпинг на цените smiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:04:18
Тинки, за ".com" компаниите - там става въпрос за интелектуален продукт. И оборотът е доста по-бърз от този при НИ. Пазарът на НИ е инертен - тия фондове, ако решат да строят комплекс където и да било, им трябват поне 4-5години, докато стигнат до етапа - продажба (изключвам продажбите на зелено). Търсене на парцел, разрешения, строеж - 4ovek да каже, ама поне толкова, мисля аз.
От там, докато се установи, че няма кой да купва, докато минат през сваляне на цената и намаляване на печалбата, та чак до отрицателна печалба и съответно, фалит, липса на дивидент и пр., знаеш ли още колко години ще минат?
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:07:36
Въпроса е колко време ще ти трябва за да продадеш на по-високата цена. Ако разчиташ на оборот времето е от съществено значение

Аз не казвам дали стои малка или голяма фирма, аз казвам че ако строиш едно блокче 4-5 етажа себестойността ще ти е по-голяма отколкото ако застроиш един квартал от 10 блокчета по 8 етажа. Най-малкото във втория случай предполагам материалите ще ти ги дават на съвем различни цени.
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:08:52
Аз не съм се разбързал smiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:24:20
Анн,

А не ти ли минава през ума, че може да е някоя хубава пирамидка smiling smiley там за тамошните балъци? Както беше с акциите на разни IT компании (както Тинки спомена). И че целта е да се събере тоя ресурс там, пък после ще видим smiling smiley Ама за да се събере, хората трябва да купуват тези акции и трябва да напишем навсякъде колко хубаво и евтино е в БГ. На мен цялата тази истерия в разни уж сериозни медии на това взе да ми мирише май....
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:31:44
Не ми се влиза в подробности, но не е съвсем така. НЕ е толкова просто, а освен това няма значение колко ми излиза - ако ми излиза 2000 еро на кв.м. ти би ли си купил от мен на 1900 само защото продавам на загуба?
Капитал
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 15:36:02
Дори и на черноорието да е.Те ще купуват парцели за да строят комплекси по черноморието.Вече има свръхпредлагане на апартаменти там.Още нови комплекси ще утежнят нещата.Човек западните компании ще бъдат притиснати в тези гигантски проекти които готвят с продажбите.Поради което ще намалят цената,не за това че били социално настроени.Просто ще смажат българския предприемач с начина си на работа.Ще внесат китайски строителни работници,материалите си ги носят от чужбина и за българския строител ще има един среден пръст,това е истината.И той го заслужава защото крие данъци,не плаща осигуровки и е един абсолютен Андрешко.
Радвам се че влизаме в ЕС именно защото това ще убие българския дребен и среден бизнес и тарикатите които го въртят ще идат да берат ягоди в Англия cool smiley
Джоун,
Ако ми кажеш как се определя "размер на пазара" аз мога да се потрудя да актуализирам един списък с такива фондове да видим коректно ли е "мнението на експертите" относно мащабите и да видим колко точно са похарчили от събрания капитал. Щото могат и да не го харчат ако не им хареса. Със сигурност знам че и ма фондове създадени преди 1 година и неинвестирали все още в нищо.

Иначе относно кои са и къде стоят по веригата има два типа- 1) наричат се private equity което в нашта преса не особено коректно се превежда " дялови инвестиции" , виж има разни хубави материалчета из нета каква им е инвестиционната философия, накратко- купуват и "дисциплинират"/разработват даден бизнес с цел препродажба на т.нар стратегически инвеститори и са с къс инвестиционен хоризонт -3-5-7 г

2) REITS= АДСИЦ -за тях има достатъчно инфо навсякъде;

Относно ролята на тип 1) Практиката показва че такъв тип инвеститори успяват да продадат много скъпо "крайния продукт", така че предположения да повлияят надолу на цените - няма да стане, поне докато не им изтече perioda na dyrvane na inwesticiqta, после може
тип 2) обикновено са като индексните фондове и следват пазара въпреки че в БГ се наблюдават такива регистрирани като 2) ама с поведение на 1) и изобщо аз не се наемам да го анализирам и прогнозирам този пазар, щото нямам вътрешна инфо кой играч на какви позиции в кой момент е, и какви цели преследва, а някои определено имат достатъчно средства зад гърба си за да го манипулират.
Ясни са само сегментите - затворени комплекси и офис/търговски площи и земи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход