Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Joan,
вчера седях и аз и ми минаваха същите мисли като го четох. Честно казано ми е малко странен ентусиазма на въпросните фондове и го отдавам на инерцията и бюрокрацията, т.е определено мисля че са позакъснели и големи печалби няма да реализират оттук нататък, но пък както ти казваш- сигурно ще подействат задържащо на силите които действат надолу.
Е разбира се могат да изсипят всички пари в Украйна където било най-доходно или да не инвестират изобщо.
По мои наблюдения фондове "специално за България" е некоректно твърдение.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:22:26
Аз лично бих се притеснила от перспективата в моя магазин за хранителни стоки да влязат тумба гладни китайци с пари 8 пъти повече от сумарната стойност на стоката ми в магазина. Откъдето и да го погледна. smiling smiley
Капитал
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:22:46
Ами какво може да стане с цените.Много е просто Жоан.Хората събиращи този капитал го правят за да строят сгради ,комплекси ,молове и т.н.Никой няма да купува стари апартаменти с тях,както май ти си мислиш.
Ако имаш 1 000 000евро ,какво ща направиш?Ще купиш 10 апартамента в центъра или ще построиш 2 сгради.Разбира се че второто.Точно тези хора са производители,те гледат да направят най-голяма печалба.А това не идва от покупка на жилища с цел чакане цените да станат по-високи.
Така че цените вероятно ще претърпят сериозна корекция заради голямото предлагане.
Всеки си има право на мнение разбира се.Жалко за българските строители,които са свикнали на 50-60% печалба и западните на 10-15.
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:23:12
според мен целта на една стока независимо през колко посредника минава е накрая да стигне до някой който да плати всички сметки дето са се натрупали по веригата. Т.е. дали ще има бум или не зависи от това колко са дето накрая стоката стига до тях и си остава там.

Не мисля че това да си напълниш хладилника с консерви без да имаш намерение да ги ядеш е добра идея
1) няма къде да сложиш салама - хладилника е пълен
2) може изобщо да не ти останат пати да си купиш салам - не са ти останали пари.

В линка,ойто Joan даде става въпрос за инвестиционни фондове - тях надали ще им хареса да напълнят един хладилник с консерви дето няма какво да ги правят
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:32:06
Аз бих го казал по иначе.
Имаш месарски магазин и идват мюсулмани дето искат да купят 8 пъти повече свинско отколкото ти продаваш за седмица, защото видите ли от свинското имало голяма далавера. Е пита се в задачата - какво ще го правят това свинско след като е ясно, че няма да го ядат и какво в крайна сметка ще стане с цената на свинското след като ще се окаже че на пазара има 9-пъти повече свинско отколкото миналата седмица.

ти като собственик на магазин първия път може и да се зарадваш че са ти изкупили свинското, ама после какво ще правиш
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:34:31
Анн,

Радвам се поне, че не съм параноична и има и други, дето виждат нещата по подобен начин. Че се стреснах малко....Дано са си само рекламни трикове.

Капитал, къде видя, че си мисля за стари апартаменти където и да било? По-скоро си мислех за Черноморието - дето и така го обсъждахме колко е "презастроено". Или за още хубавите местенца по Рила и Пирин, дето все някога ще им хвърлят око някои от тия фондове. Абе баш за ягодките си мислех smiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:35:13
Искам да те питам според теб като купувам акции на МАйкрософт дали имам намерение да произвеждам софтуеър? Или ги купувам с цел някой да ми ги купи на по-висока цена?
Одавна вече смисълът не е в това да се ядат доматиsmiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:42:45
Ето това ни изяжда главата - мнението, че западните корпорации са представители на Червения кръстsmiling smiley
НЕ знам откъде дойде мнението в БЪлгария, че западните корпорации намаляват цените, защото и е мъчно за потребителите. Набийте си в тиквите, че няма значение дали си българин, руснак, американец или китаец - печелиш толкова, колокот можеш и нито цент по-малко.
Нали ако нашите копмании печелеха повече от западните да сме завладели икономически света.
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:45:05
Твоето купуване на акции на Microsoft не води до увеличаване на цената на продуктите на Microsoft.

Аз разсъждавам от гледна точка на крайния потребител, а не на някой от веригата.

Къде според теб себестойността е по-малка - ако някой се заеме да изсипе една голяма сума и построи нов квартал от примерно 10 блока едно до друго, или 10 строителя в различни части на София се хванат да строят и всеки се оправя поединично?

Според мен при първия вариант себестойността е по-ниска и съответно инвеститора може да си позволи по-ниска крайна цена.

В този ред на мисли аз се радвам че инвеститори ще изсипят много пари тука защото според мен това ще доведе до поевтиняване на крайния продукт.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 14:45:48
Капитал, ами ако строят сгради и комплекси в софия - какво? И изобщо знам ли на тия фондове как са им разпределени инвестициите и на какъв принцип? За мен е тревожен фактът, че някъде някой събира пари да строи/купва имоти у нас на такава стойност. Ако е истина, това означава, че всички фактори вкупом досега няма да имат значение. Този някой ще може да контролира изцяло пазара на НИ - с такъв капитал.

Ама и аз като Анн се успокоявам, че е повече реклама, отколкото истински намерения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход