Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: За Тинки
19-04-2006 - 11:10:02
4ovek,

Няма да свалят цената, дори и да могат да си позволят. Неслучайно пак в тази тема с Ann кометирахме многото неизвестни. Покрай другото, мисля, че се разбрахме за това, че играта е голяма и че тези, които са набъркани в нея, имат достатъчно капитал зад гърба си да налагат (точно да налагат!) цени. Така че остави ги тия с "гетата за богати" и не ги мисли как ще фалират :}

Тинки, това е смисъла на статията (поне за мен) - има хляб във високия сегмент и в ниския такъв. В средния ги чакат проблеми smiling smiley
Анонимен потребител
Re: За Тинки
19-04-2006 - 11:16:49
Досега никой не говореше за ниския сегмент. Сега явно на някой му е просветнало
Re: За Тинки
19-04-2006 - 11:38:29
Не няма да да я свалят - ще си ги прехвърлят един на друг известно време. Нещо като случая на циганите с лагерите, дето 15 години се върти из Българияsmiling smiley Не знам дали има фирма на която поне веднъж да не са се обаждали за "страшната далавера" - 100% печалба за броени дниsmiling smiley И колкото и безумно да изглежда 15 години все се намира някой да си даде паритеsmiling smiley
Re: За Тинки
19-04-2006 - 11:43:44
Не, Тинки, - и досега навсякъде се говореше за сегментиране на пазара - а това на практика значи голяма диференциация на цените, съответстваща на разслоението на обществото.
Re: За Тинки
19-04-2006 - 11:57:20
Е дано да са прави, че ще има много хора, които ще могат да си подволят да плащат по 150К евро за жилища. Защото се говори за цялата зона от Младост 4 до Манастирски Ливади, а като включим и Лозенец, Изток, Иван Вазов, части от центъра, като включим и любителите на еднофамилни къщи близко до София..... ще се получи, че 50% от купувачите са с доходи над средните за развитите страни. А това не ми прилича на диференцияция, а на "несимволично увеличение на доходите на българина"smiling smiley Защото ще излезе, че няма проблем чистачката пък да си купи за 500 евро на кв.м.
Анонимен потребител
Re: За Тинки
19-04-2006 - 12:02:21
За сегментиране на пазара се говори отдавна, но новото строителство винаги попадаше във високия сегмент. Сега някой е проумял че може да строи и в ниския сегмент
Re: За Тинки
19-04-2006 - 12:08:51
4ovek,

Няма сега да ги мисля тях аз smiling smiley - който влага в "затворени комплекси в южните райони", да му мисли на кого и как ще ги продава.

Всъщност напоследък има точно масирана кампания в полза на "гетата за богати" за сметка на тези квартали, дето ги цитираш ти. Искам да кажа - в "горния ценови сегмент" явно също има силна конкуренция и затова се говори това, че Лозенец и Иван Вазов, и Изток и там другите били презастроени, с малки отстояния, липса на места за паркиране и друга инфраструктура и прочие. Не че няма основания за тези приказки, де smiling smiley. Но все пак не се споменават предимствата им пред "гетата за богати", а също и недостатъците не "гетата за богати" в сравнение с централните квартали . Искам да кажа - "истината, само истината, но не цялата истина" smiling smiley

Колкото до ниския сегмент - аз не си мисля, че е точно чистачката, дето ще купува там. Затова казах "сравнително евтини". Макар че при нашата ситуация нищо чудно чистачката да си има панелен двустаен някъде, да го продаде на някой "новодошъл" и да си купи точно в "ниския сегмент" smiling smiley Изобщо ситуацията е интересна в София (и в другите големи градове донякъде) предвид наличието на все още малко жилища на пазара, обременени с ипотеки.
Re: За Тинки
19-04-2006 - 12:27:23
Е да, защото цените на панелките позволяват да се изкара печалба от ново строителствоsmiling smiley Я виж преди 5 години 13000 долара за тристаен в Обеля ЕПК. Ходи строй и продавай ако можеш при такава конкуренция.
Сринат ли се цените на панелките и ЕПК - загиваме вкупом всички и предприемачи и строители и банки и доста фирми извън браншаsmiling smiley
Re: За Тинки
19-04-2006 - 13:26:26
4ovek, то неслучайно за "балон на НИ" по цял свят се говори и се тревожат разните "властимащи" какво ще стане, ако вземе, че се спука. И се търсят мерки и начини да се спадне постепенно и плавно.

Ами затова стига сте пискали колко кофти било панелното строителство - то че това обслужва интересите на предприемачите и строителите - добре. Ама все пак са "скачени съдове" smiling smiley баланс между ново и панел му е майката smiling smiley
Re: За Тинки
19-04-2006 - 13:58:50
Да си забелязала аз някъде да съм казал, че панелките падат?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход