Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 16:14:23
Е, точно това и мен ме изумява във всичките тия писания - сега ли се сетиха?!

Или става въпрос предимно за тип 2 - масовката, дето никога не печели, или пък тип 1 имат наум начини да си изиграят играта с печалба дори и при тези условия.

По ми прилича на ситуация тип "масовка", защото не мисля, че щеше да има такава кампания по медиите, ако ставаше въпрос за private equity.
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 16:16:03
Точно при кутийките имат най-голям шанс. Ти не се наемаш да строиш на голото поле, защото ще си построил една сграда насред нищото и никой няма да иска да ти я купи. Не искаш да строиш в "непрестижни" райони, защото няма купувачи. Айде сега си представи едно миникомплексче от 10-15 блока и изведнъж непрестижния квартал става "върха на сладоледа".
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 16:26:52
Капитал, ами ако идеята е тези апартаменти по черноморието да се продават не на българи, ами на англичани (примерно)? Или на ирландци? Или да не се продават изобщо, а да се отдават под наем на туроператори?

Или подобно да се случи в Банско, Боровец, Добринище или още не знам си къде из България. Също и в София.

Не знам за свръхпредлагането по черноморието - нямам данни за такова. за да го кажа това, ми трябват данни колко се строят, колко не са продадени на зелено и ще чакат клиенти след 1-2 години, и колко са готови, пък стоят непродадени. И колко време са стояли така. И т.н., и т.н.

Но и да го има, тези ще строят затворени комплекси с разните му екстри така, както ги искат ирландците и англичаните. На голото поле, не вътре в слънчев бряг между старите хотели.
На твоя въпрос на "лаик" май може да отговори само някой който е направил 2-3 такива фонда smiling smiley Принципно няма защита от загуби, това е рисково инвестиране- трябва да вярваш като го започваш и да си готов да загубиш

Ама щом поясняваш че става въпрос за 2) е лесно- свободните средства стоят някъде на срочни депозити или еквивалент и нетната стойност на активите не пада, съответното цената на акция не би трябвало, освен ако не е била надцененена акцията, а расте с около или малко над инфлацията и акционера просто си е загубил очакванията, но не си е згубил вложението.
А такси за управление си му чарджват...което хич не е приятно, но накрая ще е на нула или малка загуба и повече няма да инвестира при същата управляваща компания.
Капитал
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 16:39:47
Жоан,не ми се рови в нета да търся линковете с данни,но доколкото помня,имаше сравнение между ръста не легловата база и броя на туристите.Ако не се лъжа за Сл. Бряг беше 30% ръст на легловата база и 5% на туристите.Това води до цени от рода на 20-30лв на вечер в хотел 3 звезди.Ами не е нормално да се искат за такова нещо 800-900евро кв/м.Заетостта на хотелите пада .Вярно че този пазар е огромен и 2-3 мощни туроператора могат да напълнят цялото черноморие с пенсионери и безработни от ЕС,но това ще е на много ниски цени.Просто сравнявам и с други туристически дестинации.Слънце и море и в много други държави-само на балканите вземи Хърватска,Турция,Гърция,Черна Гора.....
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 16:47:12
Анн, благодаря за информацията smiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 18:00:52
Капитал,

Ами дай да уточним - говориш за свърхпредлагане на апаратменти по черноморието - така те разбрах. Като втори ваканционен имот на някого (а може и да не е втори,де), Не за свръхпредлагане на хотели. Знам ли го тоя ирландец, дето купува апартамент в слънчев бряг, дали ще стои там половин година или ще го дава под наем, или си прави сметката и двете.

Но мисля, че тоя фондове, ако ще инвестират по черноморието, със сигурност ще го правят по "девствени" още места. Да речем - на Шабла или Каварна. Или на Варвара. Или на Лозенец. Да не говорим на колко други места (гледайки по рекламната им кампания) са хвърлили око тия пусти англичани smiling smiley
Da, tova e taka - anglichanite shte si prodavat kyshtite v London & shte idvat da jiveiat po Chernomorieto ili planinite. No te izbirat malko ili mnogo zatvoreni kompleksi, koito mogat da se ohraniavat, etc. T.e. pensionirani anglichani niama da doidat da jiveiat v Sofia, Plovdiv, etc., te s malko shte vliaat na cenite v golemite gradove. E, dokolkoto niakoi shte triabva da stroi kystite, t.e. cenite na maistorite shte se vdigat (kato che li sega sa niski)
M/u drugoto okolo Elena e pylno s anglichani i koito iska kyshta tam, triabva da prigotvi 15-20000E.
Tova opredeleno vzema da me drazni - malko anglichani sa polezni za da cenim kakvo imame, no te stanaha prekaleno mnogo, vseki iska da si prodade kystata na anglichanin (razbiraemo) i naduva cenite.
Moliasmiling smiley
samo molia imai predvid che tova e doniakade informacia ot "laik"- ne se zanimavam profesionalno s fondove i RE, samo liubopiten nabliudatel
И аз мисля че това се има предвид под р-р на пазара, но тук веднага идва въпроса - защо на целия пазар, като тези фондове ще играят само в определени сегменти- дали пък не е р-ра в тези точно сегменти, оттам пък въпроса как движението в тези точно сегменти ще влияе, и колко, на кои други....и май както каза ти има твърде много "ако"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход