Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-04-2006 - 17:18:36
[netinfo.bg]

Ей тия чужденци, бе! Ще ни изядат ягодките като едното нищо!!!!!!

Долу ръцете от нашите ягодки - казвам аз! Тук е скапано и тъпо - я вървете да купувате в Калифорния! :} :} :}
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-04-2006 - 17:34:41
Въх, изплаши ни бе! Тъкмо си викам - намериха ягодките на човек, отиде ни природата. Пък то - обичайните общи приказки и раздувки. :}
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
04-04-2006 - 11:52:12
Boby,

И аз първо реагирах на майтап, ама после нещо се постреснах - една лъжа, повторена много пъти, като нищо почва да се възприема като истина.

Пък и като се зачетох, изведнъж видях цитирани някакви данни - не е ясно откъде и как са получени. Например:

"Чужденци са страна по 23% от всички 220 000 сделки, регистрирани в България през 2005 г. Според националната асоциация общата им стойност надхвърля 4 млрд. евро. Предишната година тези числа са били съответно 18% и 3,36 млрд. евро." Това е съществен фактор, ако данните са верни.

Иначе специално за Знаещ и за ФИШ :}

"Но цените в София все още са само 600 евро на кв.метър - много по-ниски, отколкото в Братислава (750 евро/кв.м), Букурещ (850 евро/кв.м) и Пража (1500 евро/кв.м), според националната асоциация за недвижими имоти."

Това пък вече направо е рекламен бисер!:
"В репортажа на Брунвасер от София се изтъква, че всеки, който е купувал имот в България, ще ви каже колко изключително ниски са цените и как е невъзможно да излезеш на загуба. Цените ще продължат да се качват. Единственото несигурно нещо е с колко - и колко ще продължи това, коментира изданието и допълва:"
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
04-04-2006 - 12:00:26
Една лъжа, повторена много пъти в съвременниея свят се нарича рекламаsmiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 11:44:07
Майтап, майтап, ама какво прочетох тука:

[imoti.investor.bg]

Особено ме впечатли това: "Изданието цитира експерти, които твърдят, че набраният капитал за вложения специално в България през изминалата година, заедно с получените кредити, използвани за инвестиции в сектора, надвишават осем пъти целия пазар на недвижими имоти в страната. "

Не съм специалист по фондови пазари и акции, ама ако разбирам правилно казаното, в пазара на НИ в БГ предстои да се изсипе огромно количество капитал! Дето не ми се мисли какво ще направи с цените.

И в темата на ltrx
[www.ime.bg]
имаше такива намеци от автора г-жа Костадинова.

Naceff, ти как го разбираш това?

Анн, Стефан (не помня друг от форума да е показвал някакви познания по въпроса), дали правилно разбирам и доколко, според вас, може да се вярва на такива писания?
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 11:50:43
Quote

в пазара на НИ в БГ предстои да се изсипе огромно количество капитал! Дето не ми се мисли какво ще направи с цените.

Ако всичкия този капитал се изсипе за производство на домати например какво мислиш че ще стане с цената им?

Я си припомни какво стана преди 6-7 години с ".COM" компаниите - и там бая пари се изсипаха.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:32:08
Въпросът, Тинки, е, че тези, за които става въпрос, са купувачи на имоти. А не производители на такива. Производители са такива като 4ovek. А тези дружества формират всъщност търсене на имоти (с цел висока доходност), което пък стимулира производството им. От твоя пример те са все едно капитали, вложени в изгражадне/закупуване на консервни комбинати, а не в производство на домати. Поне така аз възприемам тази инфромация.

То си е обясннео и в статията - като се насочат много купувачи, възвръщаемостта пада, защото неминуемо се вдигат цените. И купувачите съответно се оттеглят. Обаче, ако тези капитали са набрани специално с цел инвестиране в имоти, какво ще стане с тези дружества? И дори и да фалират, те пак дотогава ще са купувачи - т.е., ще натискат пазара.

Днес мярнах някъде статия "ще стане ли България като Испания" - не се сещам къде беше, ама там пишеше за над 800 000 разрешения за испания за една година.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:40:25
Намерих го линка:

[imoti.investor.bg]
Анонимен потребител
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:43:07
Quote

тези, за които става въпрос, са купувачи на имоти

Не смятам че е точно така - те са по-скоро част от веригата.

Quote

А тези дружества формират всъщност търсене на имоти (с цел висока доходност), което пък стимулира производството им. От твоя пример те са все едно капитали, вложени в изгражадне/закупуване на консервни комбинати

Ето тука си напълно права. Имаме производител на домати, консервен комбинат и потребител дето яде консервите.

Какво се получава - инвестираме здраво в консервни комбинати, това както казваш води до увеличаване на цената на доматите защото стават дефицитни. Но цената на крайната консерва пада, защото аз и ти не можем да изядем толкова много консерви колкото се предлагат на пазара.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-04-2006 - 13:48:23
Малко бъркаш. Представи си , че никой няма намерение да яде консервите, а те си се препродават защото е модерно да имаш хладилник пълен с консерви от доматиsmiling smiley В резултат на горното яденето на домати намалява, но има бум в търговията с домати, защото някакви хора се щастливи да притежават все повече и повече консерви с доматиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход