Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
На път към Европа... с малко смях.

This is an authentic conversation between a Globul costumer service representative and a soon to be resident of the European Union.


[rodopski.sof.bg]

Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
13-04-2006 - 12:19:07
Fish,

"....a Globul cUstOmer service..", не както си го написал "...a Globul cOstUmer service..." smiling smiley Знам, знам, lapsus manus smiling smiley, само за протокола отбелязвам smiling smiley

Иначе файлчето е весело наистина - ама пък как обижда тази "кака" ромчето, а? Нямало си език, горкото! smiling smiley
Bulgarian “Riviera” - The Good, the Bad, the Ugly

Moрето го тръшнах от горе на долу, като останах по няколко дни съответно в Албена, Златните и Слънчев бряг.

Ако търсиш относително спокойствие и повечко зеленина и пространство, безспорният победителят е Албена, въпреки, че мнението на хората за там е, че било пенсионерско. Според мен, политиката на Албена е най-правилната.

За морето като цяло

Тhe Good

Впечатлиха ме предимно две неща - подобреното обслужване по хотели и ресторанти и няколкото построени нови и доста добри хотелa.

The Bad

Доста надутите цени за стандарта в Бг. Струва ми се нереално да плащаш ИЗВЪН СЕЗОНА за стая в 4* хотел над 110 лв на вечер, както и за една ципура на скара м/у 25 и 30 лв.
Не може в един 4* хотел, открития плувен басейн да не се отоплява, а да се разчита на все още слабите слънчеви лъчи. В нормалните държави икономията е майка на губенето на клиенти.
Според работещите в един хотел в Албена, на почиващите чужденци, идващи организирано чрез тур-оператори, им излиза по-евтино отколкото на почиващите българите.
Една масажистка ми каза, че чужденците били пълни лузери и скръндзи и че почти не давали бакшиш.

The Ugly

На първо място страхотното презастрояване в Златните и Сл. Бряг. Като гледам масовата кампания по пробутване на апартаменти за по 1000 евро/м2, се чудя кой ли ще е малоумника дето ще даде такава цифра, при положение, че въпросните апартаменти дори не са в непосредствана близост до брега - до тях няма или почти няма пътища, около тях само буренясали поляни и от заветния апартамент вместо морето виждаш прострените гащи на дебелата германка, наела отсрещния апартамент. За сметка на всичко това обаче можеш да си енджойваш имота маx 5 месеца в годината.
Според местните, през активния сезон по улиците на Златните се носи страхотна миризма от уличните шахти и дори и в реномираните хотели, баните и мивките се запушват постоянно, поради невъзможността мръсната водата да се оттича.
Сергиите, ах тези сергии. Едно е, да се предлагат сувенири и картички, друго е на всяка крачка, буквално на 2 метра от плажа, да гледаш гащи, чорапогащи, чорапи, дънки, и всякаква друга турска шарения, дето можеш да намериш по всеки селски битак.
Поради някогашни преживявания в Елените, реших и до там да отскоча и да видя от тях какво е останало. Някъде м/у Влас и Елените, близката до пътя борова горичка е превърната в тотално сметище. Такава потресаващо грозна картина не се забравя лесно.
Пред самите Елени, на мястото на големия паркинг сега се издига някакав огромен и доста грозен хотел, пред чиято желязна порта седи навъсен пазвантин, който иска пари, за да те пусне да разгледаш по-навътре. Направо се изсмях на този нагъл рекет и си спомних за невероятният Марийът хотел в Палм Дезърт, Калифорния, където не само че можеш свободно да обикаляш из хотела, независимо дали си негов гост или не, ами дори те разкарват безплатно с лодка покрай хотела, като разходката започва от един воден ръкав, тръгващ от фоайето на хотела.

[marriott.com]

Като обобщение, за днешното наше черноморие може да се каже, че е място за бедни и непретенциозни чужденци и за богати и надути българи. Място, което човек (за Човек не знам) не заслужава да посети повече от веднъж в живота си.

Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
26-04-2006 - 12:55:50
"Като обобщение, за днешното наше черноморие може да се каже, че е място за бедни и непретенциозни чужденци и за богати и надути българи. Място, което човек (за Човек не знам) не заслужава да посети повече от веднъж в живота си. "
Бих добавил, че богатите българи можеш да ги изхвърлиш - място за бедни чужденци това е българскити Черноморие.
Можеше да отскочиш и на север от Шабла за да видиш за последно дълги пясъчни ивици, без хотели, с плуващи в морето делфини (надявам се, че не всички са се удавили тези дни), на юг от Шабла има много красиви скали и пещери (навремето е имало и тюлени в тях). Да отидеш на Дуранкулашкото езеро и да хапнеш туко що уловена риба. Следващия път като дойдеш най-вероятно и там ще е същата простотия с бетонирани плажове и грозни хотели.

Аок си следил дискусиите щеше да разбереш, че съм изявлен противник на това което се случва в нашите морски и планински курорти.
Искам и тук да се сбогувам с всички взели отношение.
Специални благодарности на NOVA, за това че ме приюти по време на моя престой, като се надявам, следващия път да не ме слага повече на походното легло в кухнята!

Успех на всички и във всичко!!!

Наблюдател от Америка иБългария
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
24-05-2006 - 19:18:17
Голяма скука тука без ФИШ. Човека ако не е писател или журналист направо си е сбъркал професията. Всичко е написал много развлекателно.Еваларка
Peter(Petar) Наблюдател от Германия и
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
24-05-2006 - 19:54:59
Да, наистина изказванията на Фиш стимулират да се влиза по-често във форума.
Проблема при него е, че влиза във форума за 1 месец, става "патаклама" и след това изчезва за една година. Ей това му е "кофтито" на Фиш.
Предполагам, че следващата му поява ще е към 1.1.2007 (или началото на октомври-тогава се очаква да има повече яснота около влизането на БГ в ЕС).
Abe tova si e samiat FISH. FISH, ne se krij pod chujdi psevdonimi. Da ne mi e imeto Nabliudatel ot America, ako gresha. Priznaj si, che ti e typo tam, i tyrsish niakoj da si polafish. Da, ama dnes trudno shte stane, shtoto e 24 maj, i horata sa na manifestacia.

Izviniavam se za latinicata, ama kirilizatora mi ne raboti
я факю писна ми
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
16-10-2006 - 20:40:19
Hristo e mnogo prav i pologhenieto v Sofia se vloshava.Vse me machi nostalgiata,no kato se varna me pobivat trapki ot nistetata i bezobrazieto i marsotia i mizeriata i t.n.ne che gi njama v rim i milano,no sa izmesteni malko po-vstrani,pone na 2-3 km ot zentara,kakto i ziganskite tabuni,emigrantite ot vsjakav vid i zvjat i prestapnizite.A ako Hristo se e pozavartjaval v parka Groan,pochti moge da go zbarka s ughnijat park nekachestvenata upotrebena toaletna hartia winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход