Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 13:46:03
Е, че не са баш европейци гърците, наскоро пак стана ясно - нали имаше някакви публикации за неверни данни за бюджетен дефицит, или нещо подобно, подадени от предишното правителство. На което сегашното май типчно по балкански (тук някои колеги с удоволствие биха казали "по български", забравяйки, че И в това не сме уникални smiling smiley) казало - "ами не сме ние, тия преди нас бяха!"

Ама ние не плачем, Начев, опитваме се да отгатнем (с научни методи smiling smiley) кой кого ще нокаутира - дали Андрешко Рен или обратното smiling smiley.

Е, как мислиш - какво ще ни правят нас, като не ни оставят да се "аклиматизираме"? Какви са им, според теб, шансовете да ни "пришпорят" успешно към така желаното превръщане в европейци?
Ще опитват да ни "пришпорват" - няма две мнения. Имам съмнения, че това ще е един успешен акт.

Хипотезите в развитие представляват една много пъстра палитра и решението на задачата зависи в много голяма степен от бъдещето на съюза като такъв. Точно тук аз съм по-скоро песимист, но истината е, че не знам какво ще се случи.

А по отношение на Бг, какво да ти кажа - знам със сигурност , че няма да ни погалят по главицата и с пълен с любов поглед да кажат : Ах, ти палавник такъв !
Защо ли съм склонен да мисля, че при гърците може и това да го е имало.

В другия край на спектъра може един ден и развод да ни сполети (но няма да сме сами) !
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 14:28:33
Начев наистина ли вярваш, че има и минимален шанс Андрешко да плаща акциз за домашното си вино и ракия?
Оли Рен е бита карта. ПОне докато се опитва да накара Андрешко да плати, а да не получи нищо в замяна. Виж ако Оли Рен му каже "Андрешко, няма да си правиш вино, но още от днес те назначаваме на прилична заплата във винзавода като технолог, с тази заплата ще можеш да си купиш къща с ипотека, автомобил, да ходиш на екскурцзия прзе лятото в Сомалия..." може Андрешко да се замисли. Ама докат ому казва "Андрешко плати в името на обединено Европа и в името на това този дето си избрал да усвоява едни пари" - никогаsmiling smiley Поне доколкото съм запознат с присъединяването ни на Андрешко никой не му дава нищо в замяна , освен голи приказки. А Андрешко, баща му, дядо му, прадядо му.... на обещания не са вярвали никога.
Та топкта е в Оли Рен - щом толкова се натиска да присъедини България, значи ще се наложи да си затваря очите за живота на Андрешко. В противен случай ще трябва да се откаже от амбициите си.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 22:42:47
Ха, добър Ви вечер,
Понеже, гледам на най-симпатичнияsmiling smiley опонент "не му се коментира политика" май ще се ориентираме към приключване.
Като направя (така за мен си) обобщение, проблемът който дискутираме е, че действително "Все не так" (за Висоцки по-долу).
На повърхността постоянно и отвсякъде е ПОЛИТИКА (нашенска и глобална).
Обаче по смътни спомени (от времената, когато с Начев се учехме да пишем на машина smiling smiley ):
"Политиката е синтезиран израз на икономиката" - не знам кой го е казвал, но го имаше в тогавашните "Икономика" или "Политикономика" - в някаква форма задължителни за всички, преди магията и тайнството на "Икономикс" да завладеят света и (може би) нас.
Другото, което си спомням в тази логична последователност - имаше класови общества, икономическа необходимост тези класи да водят борба (или не) за да решават (или не) противоречията помежду си. От там вече прогресивни (като правило) преходи от едно към друго общество или революции (нежните отношения бяха в "Марксистко-ленинската етика"winking smiley.
Та не знам кога и как тази (Марксова) теория беше отменена и с какво е заменена. При оскъдните ми спомени тази методология успява понякога да ми обясни някои днешни явления.
Е, там се води, че "нео-капитализмът" няма нищо общо с "първоначалното натрупване на капитала", което от своя страна, и по света и у нас, в основни линии е завършило поне преди 100г. Защо за нас "светло бъдеще" е да се върнем там, на мен не ми е по специалността. Виж Ив. Костов има всичкия багаж да го обясни - той обаче говори за комунисти и ченгета.
А ако проблема е във "междинното поколение" - има си до Марксово, библейско решение - там 40 год. в пустинята.......... smiling smiley
За да премина към по-веселата част - масово нещата не се назовават с истинските им имена, правят се умишлено сложни и неразбираеми за "простолюдието", с цел то да вярва на подхвърлените по-прости лозунги. А чичо Маркс казва - я да видим на кого всяко нещо е изгодно, как то противоречи или не на останалите - доста просто и ясно.
Без леви, десни и център, без нежни революции, без словото на Дж.Буш за ......., без фючърси, които никой не ми казва като как аджеба и защо влияят на цената на бензина (и въобще на джоба ми) днес.
По случайно съвпадение (но ми се струва в общия контекст), ето че попадна и Висоцки.
Това ЯВЛЕНИЕ съвсем не се изчерпва с "мало водки", което за съжаление май също е масовото мнение (пак менте).
Малко ще добавя в тази редичка: ISO 9002 e е най-голямата гаранция за качество, новите номера на автомобилите са европейски, документите за самоличност също и т.н.
Честно съм страшно горд с вчерашното си хрумване - ето и финалния текст на песента, в която само една дума е свързана с алкохол и то малко наопаки:

Где-то кони пляшут в такт,
Нехотя и плавно.
Вдоль дороги все не так,
А в конце - подавно.
И ни церковь, ни кабак -
Ничего не свято!
Нет, ребята, все не так,
Все не так, ребята!

За мен гениално - кеф ти поезия, кеф ти философия - песимизъм, оптимизъм. Хеле пък за последното - нямам обяснение защо така ми действа. Сигурно е свързано нещо с цигани vs. роми. smiling smiley
Пълния текст за справка
Приятна вечер. smiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
06-04-2006 - 10:17:02
Леле, Любо, къде я откара работата! Аз под "политика" имах предвид, че не ми се коментират мръсните сделки на тоя и оня и съответно, политическите начини да се легализират те.

Не знам какво се води там за нео-капитализъм и първоначално натрупване на капитала, ама не виждам защо да не повторим тази фаза (натрупването, де), 'щом сме участвали в експеримент, когато веднъж вече натрупаното (прав си, отдавна smiling smiley е било одържавено и управлявaно по различен начин и при различен принцип. При това аз мисля, че то си става - натрупването - почти приключи даже, според мен, и без да ме питат дали така трябва smiling smiley.

Е, вярно, че ние се връщаме там, пък други отиват от там към планова инкономика (или поне държавна намеса и регулация на икономиката), ама какво сега да направим smiling smiley . "Всяко ново нещо е добре забравено старо" :} По целия свят текат икономически експерименти, май :} В Китай още изпълняват петилетни планове, ама здраво са издухали по динамика на развитето всички капиталисти smiling smiley Русия си гука с Китай като първи дружки и им обещава енергийни и не само, ресурси - след всичките години на съперничество! Индия протяга братска ръка на САЩ - и се договарят за внос на високи технологии, включтелно ядрени! Във Франция стачкуват с дни по повод и без повод - ама никакъв ред няма в тая държава, ей! smiling smiley В Германия лекари искали да емигрират заради ниско заплащане - аз щях да падна - къде ще идат?! Нашите лекари емигрират в германия - ами техните - къде?! Изобщо - светът е полудял окончателно! :}

Аз мисля, че всичко това става без изобщо някой да ни пита нас. В смисъл - даже нашите политици и олигархия никой не я пита. Прекалено е дребничка за тази цел. Това ни прави "абсолютно независими" smiling smiley - щом от нас нищо не зависи..... Което е предпоставка да си носим новите дрехи и да си мечтаем за Окинава или Еленския Балкан smiling smiley

Проблемът не е ВЪВ междинното поколние, а е НА междинното поколение - то се чувства угнетено и за него "все не так, как надо". Просто е уцелило "wrong time, wrong place" smiling smiley

Благодаря за хубавия текст на Висоцки smiling smiley Аз пък харесвам по-леките му прозведенния - тези на мирова скръб не ми допадат толкова :} Например:

"Но почему аборигеньи съели Кука,
За что, неясно, молчит наука
Мне представляеться совсем простая штука
Хотели кушать и съели Кука"

Просто, ясно и обяснява всички въпроси и загадки на Мирозданието! :} :} :}
4овек,
Използваш хубави символи (Андрешко и двойната препечена), но иначе си доста категоричен, което .......
В младежда възраст и аз съм се радвал на Андрешко, как остави бирника в блатото. Така му се падаше на този изтупан негодник, дето работи за кръвопийците. Само дето и тогава и сега никой не пожелаваше да си зададе още (важни) въпроси. Каква е перспектива и какво следва?
Какво от това, че бирникът е бил пре(такован). Това дава основание на малкия човечеч да изживее някакъв свой дребен триумф, ще зарадва дори четящите за този случай (при условие, че са правилно политически ориентирани) и ..... толкоз !, После ще дойде лятото и бирникът на спокойствие ще секвестира всичко, че и с лихви и неустойки. Това е положението.

Казано по друг начин: Важно е кой си !
Казано по още по различен начин : Размерът има значение :-))

Ако коментирахме приемане на Русия в ЕС, тогава въпросът е друг. Руският Андрешко би могъл да събори цело перо в бюджета на разни европейски държави с евтинн и нелегален алкохол. Нашият ще си пие у дома, ще псува властта и ще се радва, че я е претаковал пак ! Пък ще вземе да прати и една дамаджанка на зетя и той да усети от благината. И дотук !

Оли Рен и тези преди него и тези след него ще намират начин да си прокарат интереса и голямата сметка най-накрая я плаща винаги най-бедният - това е положението откак свят светува! Начините и пътищата край нямат. Справка - АЕЦ, 3-ти и 4-ти блок. Не искам да спекулирам с цифри, защото не ги знам точно. Но пазя в главата си само едно отношение - 20 пъти. Тоест това, което ще ни даде ЕС като "компенсация" за спирането на двата блока е около 20 пъти по-малко от печалбата, коят оБГ би получила като печалба от експлоатацията на блоковете само за проектния им срок. Не си залагам главата за това число, защото съм го сметнал и запомнил от една вестникарска информация!

А иначе, домашната е много хубава и аз си правя и си имам специално дъбово мераклийско бъчве и си я пия с удоволствие и познай (от три пъти), колко акзиц съм плащал и колко ще плащам.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
06-04-2006 - 11:25:41
Е и аз съм учил, че "борбата на Андрешко е обречена, единствения правилен подход е революцията под ръководството на комунистическата партияsmiling smiley".
Начев, виж какво се случва - Оли Рен казва на Станишев (примерно) - ще ти дам пари ако накараш Андрешко да не произвежда домашна ракия, Станишев не успява и Оли Рен не му дава парите. А защо не успява, защото Станишев решава да даде на бирника (някой братовчед на Андрешко) 50гр. ракия (защото Оли е решил, че това заслужава бирника) за да може онзи да унижощи бъчвите на Андрешко. И Андрешко не го кара в блатото , а дирекнто на софрата - пои го , храни го и биринкът си отива по живо по здраво и казва - няма при Андрешко никаква ракия.
Та докато на Оли (харесва ми това име, защото имам чувството, че е съкращение от нещо другоsmiling smiley) не му хрумне да каже на Станишев - ето ти пари за да може бирниците при теб да получават пари колкото бирниците при мен Андрешко е печелившата карта. Съмнявам се, че във времето, когато е писан разказа за Андрешко бирникът е бил с доходи и стандарт на живот, колкото съселяните на Андрешкоsmiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
06-04-2006 - 12:16:52
Мани я политиката.
Но за Висоцки не си права или по-скоро правиш пропуск. А именно - онази съществена част от изпятото, която го отличава от "масовия" купонджия с китарка.
Вярно, че повечето по брой е на цитираното от теб ниво, но без другото нямаше да е Висоцки.
Дори да пропуснем "военните" (вероятно знаеш, че той война не е помирисвал) и не са ми от най-любимите, има практически за всеки вкус в "обществото". Има я и иронията и сомоиронията, за които ставаше дума по-горе, ако щеш "политическа сатира". Цитираната от мен е от 1968!!! - нахлуването в Чехословакия и години на як бой по "инакомислието". Зависи кой и как го слуша.
Ако ти е интересно, ще пусна някои от любимите ми - има и за НИ, без цена.smiling smiley Обаче трябва и да се "четат", защото често не са лесно чуваеми за средно ниво руски.
Апропо, въпросната дума похмелье - махмурлук има ли я като такава в други езици? smiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
06-04-2006 - 13:23:24
Само да н е остане в теб убеждение, че държа Андрешко да лъже и маже. Просто констатирам, какво ще се случи као нещата продължават в тази насока.
Иначе личното ми мнение е , че Андрешко трябва да се развие в друга посока. Да учи в университет, да се образова, да почне да твори... Ама за съжаление го капат да си остане Андрешко - и то само защото няма друг шансsmiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
06-04-2006 - 15:01:46
Любо, не ме разбра май - аз много харесвам Висоцки като творец! Имам точно 51 негови песни на mp3 - знам, че са многократно повече и процесът по набавянето на останалите е в ход smiling smiley. Ти кои имаш по-точно - да не дублираме, де, няма смисъл!

Просто имам слабост към певци с китари, които си играят с думите и от обикновената житейска реч правят поезия - и романтична, и сатирична. Мисля, че за това се иска супер талант. Изобщо не го смятам за масов купонджия с китара. И не си ме разбрал правилно - "Почему аборигеньи съели Кука" ми е любима заедно със "Жираф большой, ему видней". Също "Сон мне снится, вот те на", "Кругом пятьсот", "Разбойничья песня", 'Кони привередливьие" и още не знам си колко - абе всички! Тази, ето я цитира, също я имам - само че не мога да се сетя за заглавието, за да си я пусна сега smiling smiley Също много си обичам "Лукоморье" smiling smiley

Откъс от "Сон мне сниться" - всъщност името и е "Мои похорона"
Погодите - сам налью,-
Знаю, знаю - вкусная!..
Нате, пейте кровь мою,
Кровососы гнусные!

А сам - и мышцы не напряг
И не попытался сжать кулак,-
Потому что кто не напрягается -
Тот никогда не просыпается,
Тот много меньше подвергается
И много больше сохраняется.

Вот мурашки по спине
Смертные крадутся,
А всего делов-то мне
Было что - проснуться!

...Что, сказать, чего боюсь?
(А сновиденья - тянутся)...
Да того, что я проснусь -
А они останутся!..

Текстовете му ги има на този сайт: [www.kulichki.net]

Има, похмелье=махмурлук=hangover smiling smiley Мисля, че я има и на скнадинавските езици, и на датски. Абе мисля, че няма език, дето да я няма :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход