Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Така е, но нямаше как да се идентифицира злосторника, над нас имаше 3 етажа.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 14:57:25
Nova,

Ами ако някой си изсипе пепелника върху мен, нищо, че съм християнка и дребна жена, ще ида да му кажа някоя и друга приказка - поне това! Ти защо се оплакваш във форума, ами не отиде да се разправяш директно с виновника?

И един въпрос - по кое време беше това с купона на балкона - не че е редно да си изсипват пепелници върху вас, ама да не би да сте обезпокоили хората отгоре и тов ада е някаква атавистична реакция? До нас живее симпатично семейство с бебе - жената една събота ми звъни и ми казва - извинете, да знаете, че тази вечер правим купон и може и по до късничко да има музика и да ви безпокоим. Естествено, казах й - ама разбира се, и ние понякога правим купони и пускаме високо музика. Важното е, че тя се извини предварително за неудобството, което щеше да ни причини.

Сега си спомням, че в дружба имаше инцидент с някакъв пиян (той иначе в трезво състояние беше кротък), който от прозореца си беше видял, че някое от децата, ритащи топка в междублоковото, случайно ритнало топката върху неговата кола. И изскочи бесен и ги подгони. Как мислиш, че реагирахме майките наоколо, пък и бащите - имаше и няколко бащи. Истината е, че бяха нужни мъже да го хванат и укротят - децата, разбира се, се пръснаха. Изроди има всякакви, но винаги има начин да им се противопоставиш. И начинът не е да избягаш в америка, мисля аз. Защото там ще има други изроди, които може би по друг начин ще те "притискат".
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 14:58:40
Значи и други като теб си траятsmiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 15:07:01
Е, щом няма начин да намерите злосторника, не знам smiling smiley

Добре де, аз пак не разбирам - какво предлагаш ти като решение?

Аз не съм казвала никога, че не са ми се случвали лоши неща, казвала съм (за 1000-ен път!) че са ми се случвали И хубави неща! И те питам пак - ако на теб някой ти е изсипал пепелник на главата в средощен час на някой купон, какъв ти е изводът? Мислиш ли, че има някъде общество от струпани на едно мястно много хора, всеки със своя култура (или липса на такава) и манталитет, където да няма търкания и противоречия? Едиственото, което е измислено от човека, е силово налагане на тези правила на общежитие - което и ФИШ каза. Което беше факт в "старата система" преди 90-та. Тогава имаше май някакви "квартални" за целта - не че не хвърляха през прозореца пак болкуци, де smiling smiley

ФИШ - знаем вече - в Калифорния НИКОЙ не прави така :} :} :}
Joan, не беше толкова късно, а и не сме правили нищо, с което да предизвикаме тази атавистична реакция. Знаеш ли, всъщност не се бях замислила, че това би могло да бъде реакция с/у нещо (може би защото аз не бих реагирала никога така)...
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи и други като теб си траят

?????????
Не схващам идеята.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 15:22:35
Ами ако поживееш на разни места (в БГ - уточнявам) и се позапознаеш с разни видове хора, ще почнеш и такива работи да си мислиш smiling smiley. В това отношение на мен Дружба ми е интересен "стаж" smiling smiley . Макар най-вече си мисля, че алкохолът ги правеше такива.

Как би преценила ти реакцията на оня мъж в Дружба - срещу деца, които си ритат топка?
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 15:31:12
Любо,

Ако ще си говорим за причните за тези цени - съм съгласна. Макар да сме ги дъвкали многократно май, ама все пак това е смислен разговор.

Безсмислен е разговор, въртящ се около "на какво прилича това, бе, я се вижте какви са ви цените там в тоя бардак?!" Нещо като прословутата реакция на шопа, като видял за първи път жираф.

А за да има дълга шия жирафът, си има причини. Основната е, да може да стиг в искоите клони на дърветата, за да пасе, и то там, където другите тревопасни не могат да стигнат. Така и с цените - имат си прични. Дали са психологически фактори (аз му викам фактор "конспирация" - любим на Начев smiling smiley, дали са икономически, и кои са те и колко е приносът на всеки от тях, това вече е смислен разговор за мен.
Joan, мисля, че този от Дружба е злобен, зъл, гаден, комплексиран нещастник. И не мисля, че алкохолът му е виновен. Според мен алкохолът не прави хората различни от това, което са, а напротив - показва истинската им (понякога дълбоко скрита) същност.
Куку, относно :

"500 Dolara na mesez stigat na 3-ma na mesez ako si kupuvat kakvoto is iskat pri uslovie che gotvjat v kyshti. Kato pri tova si kupuvat kakvoto im dusha iska.

Ako nabivat kartofi, oriz i mesa - onsovnata hrana na Bylgarite i 150 dolara sa mnogo.
Za 3-ma . Za mesez. Shte se razrovja i pusna malko ceni ot canadski magazini da vidite za kakvo stava duma."


Вие в Канада да не би да пазарувате на комунистически цени?! Ще изчакам до петък и събота (тогава си лягам по-късно), за да звънна до Канада. Малко сверка на цените, че аз като си правех сметките вчера излиза, че за март са ми отишли към 220 Евро за храна в Мюнхен (имай предвид, че обичам да готвя). Куку, не знам що за евтини магазини приказваш. Ама ще проверя.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход