Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
04-04-2006 - 10:54:59
Любо, да си кажа честно аз не мисля, че българите безучастно са тръгнали на заколение и се примиряват. Вярно е стачки няма, протестите са хилави, но ако бях в от управляващата клика това би ме притеснило много. "Тихата вода е най-дълбока".
Както на нас не ни харесва това, че се гаврят с нас, мисля, че по-големия проблем все пак е пред управляващатат класа. Не могат да наложат контрол над управлението. Според мент има един "тих" бунт. И този бунт се разраства. Един напуска България (Фиш), други (аз и ти) седим тук, но не приемаме сегашното положение, както казваш - "Истината е, че днес много рядко можеш да се опазиш "съвестен". Аз не знам кой ще има по-голям успех - стачката на студентите във Франция или нашия "тих" бунт. Времето ще покаже, развръзката тепърва предстои.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
04-04-2006 - 11:21:41
4ovek,

Органичен му е произходът на това месо, мисля аз - на база въглеводороди е :} Само дето не е естествен.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
04-04-2006 - 20:08:29
Честно казано аз и за "нашите протести" си мисля, че бяха "менте". Абе мнооого се лъжем като народ и иднивиди.
Апропо, ти би ли отишъл на барикади? Аз не - и мисля не от страх, а от безсмисленост - ще помогна на следващия (Жан, Иван,........Бойко) и Фиш пак ще ни се смее sad smiley .
Ще оставя Жоан да коментира, ако иска, сегашното "ренесансово творение" - Светата управляваща троица smiling smiley - не ги виждам притеснени.
И за да взема пример от нея:
"Ех, ребята все не так, все не так как надо" - Висоцки smiling smiley sad smiley
Sti vi edin link za cenite v Canada (v Canadski dolari):
[www.superstore.ca]
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 09:02:55
Не бяха менте, а бяха успешни - това е проблемаsmiling smiley
Не, не бих излязъл на барикади за да бутам правителство и то заради описаните от теб причини.
АЗ пък ги виждам притеснени, но по-малко отколкото би следвало.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 09:41:00
Любо, и аз мисля, че бяха менте. Не като хора, а като кауза. Иначе имаше хора, които вярваха в това.

И изобщо нека се огледаме какво всъщност представлява този "преход" - узаконяване на превръщането на бившите другари в настоящи господа. Всъщност, разликата между нас и ЕС е, че ние сме в "нео-капитализма" или "първоначланото натрупване на капитала", когато политически и социално нещата са изострени (олигархията още е нестабилна, разместват се пластове и вътре в нея самата, и извън нея - в бившите "равни", които се разслояват бързо), докато те вече са в "развития капитализъм", когато олигархията вече здраво е стъпила на крака и може да си позволи да подава късчета от баницата и на тълпата - докато има още баница за раздаване smiling smiley.

Проблемът е на "междинните" поколения - нито достатъчно млади да са свикнали с новото статукво, нито достатъчно възрастни вече да не им пука от нищо - да си чакат само пенсийката и да си гледат дворчето с краставичките.

Любо, политика не коментирам - все пак не съм мазохист да се ровя в лайна доброволно - само ако няма друг начин smiling smiley И защо "ренесансово", не разбрах.

Много обичам да слушам Висоцки - ей сега даже ще си го пусна smiling smiley. Но при него май "все не так, как надо, ...потому что мало водки" :} Във всеки случай гениален поет и музикант, спор няма.

И накрая - "а как надо?" според теб, аз не разбрах. за мен нещата си вървят в едно предначертано и логично русло. В този смисъл вярвам, че пластовете ще се уталожат и нещата ще си тръгнат по новия път, начертан от новите знаещи и можещи големи братя smiling smiley. Там за хвърляне на боклуци глобяват здраво, за дребни престъпления пращат в затвора за дълго време, а за едри те обявяват за бизнесмен на годината smiling smiley, за неподдръжка на жилище изхвърлят от него, за неплащане на ипотечна вноска - пак така! Добре дошли в реалния свят !
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 09:55:42
Заключението ти е доста грешно според мен. НА хартия ще съществуват едни закони - европейските, обществото ще живее по други - нашите си.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 11:00:46
4ovek, ето в това не съм убедена наистина. Гледам гърците - със сходен манталитет и история, но "прескочили" участието в големия експеримент, наречен социализъм. Та и там много от законите на ЕС са "на книга", обаче манталитетът на младите вече е някак преобладаващо европейски. Учили са по Европа, живели са там и няма начин да няма духовен и културен обмен и влияние. Загубва се, според мен, при тях традиционно гръцкото - поне от моите наблюдения е така. Та си мисля, че в нашия случай даже по-бързо и лесно ще стане така, предвид емиграцията на младите.

А може и Андрешко да се окаже по-силен от Оле Рен :}
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
05-04-2006 - 11:27:57
Много по силен е.
Може и да си права ! Но, все пак това се е случило за 25 години!
А каквото и да се е случило, то не е достаъчно категорично, че да ни дава основание да кажем : Е, ... гърците са друга работа ! Европейци ! Само като си помисля, как баш европейците се изказват за тях !

Да не плачем на чужда нива. Сег асветът се променя драматично и много бързо.
Ние няма да имаме шанса да ни оставят с десетки години да се "аклиматизираме" !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход