Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 15:55:52
Ех, NOVA, ако можеше всички около нас да приличат на Исус smiling smiley Пък напоследък и за него даже някакви еретични неща четох - че всъщност не бил основател на ново учение за любовта и милосърдието, ами бил водач на освободително движение срещу римската окупация на родината му.

В конкретния случай - аз бяха бясна на тоя индивид - моето дете не беше сред ритащите, ама това нищо не значи - аз направо издивявам, ако видя някой да тормози деца. А той, като изтрезня, дойде да се извинява. На другия ден беше - бяхме се събрали пак няколко съседи и съседки отпред. И се заприказвахме. И човекът нямаше нищо общо с оня от предишния ден - някакъв работник от кремиковци беше, тотално погълнат от това кога ще им платят следващата заплата и кога ще иде на село да си обере сливата - за ракия smiling smiley . Има и самият той дете - момиче, и една изстрадала женица, дето ходи да го събира, като се напие (тогава не знае кой е и какъв е) - и която яде бой от него в такава ситуация. И която вика - ама като е трезвен, е толкова добър мъж и толкова се грижи за нас!

Не знам къде е границата на търпимостта - много съм си мислила за това. Докъде е "обърни и другата буза" и откъде започва "око за око - заб за зъб"? Приех му извиненията, но не съм забравила.

Всъщност, като се замисля, в дружба се научих на търпимост спрямо различните smiling smiley
Напоследък все по-често си мисля, че различните май сме ние...
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 17:08:35
Nova,

Тук вече в мен се обади професионалното изкривяване и казвам - не го знам това, защото не съм правила или не съм била запознавана с резултати от извадково изследване на тема "бихте ли си изчистили пепелника през прозореца върху купонджии на долния етаж" smiling smiley Но ако се огледам около себе си - не мисля точно така. Всъщност, подозирам, че хората се "събират" на принципа сходство в характер и манталитет - и е много възможно в моята среда затова да срещам по-често читави хора, отколкото обратното. Читави според моя мироглед, де smiling smiley Но винаги ми се е струвало, че е добре човек да среща и опознава и други хора с друг мироглед. Е, не е желателно някой садист с нож в ръката в тъмна безлюдна уличка smiling smiley - старая се това да го избягвам.

"Трън до цвят - шарен свят, припкащ, плуващ и хвъркат" smiling smiley - Добри Войников, мисля.

Не знам, обаче, кое е по-доброто - дали различни съседи, приятели и познати, някои добри, други лоши, но с които да мога да общувам и да обменям опит - всякакъв. Или само добри и учтиви съседи, но до "добър ден" и толкова. Затворени в себе си и своя дом, без да се интересуват от мен и моите проблеми, без да правят опит да ме опознаят или аз тях. Балканска черта, ще кажеш ти. Да, ама където и да съм живяла, съм се сприятелявала и съм намирала общ език с повечето хора. И съм научила доста неща от тях и за тях. Най ме притеснява ситуация, когато всички ще се затворим в къщите си и ще престанем да се интересуваме от другите около нас.
FISH,

Chetoh pisaniata ti i mi se struva che takava nenavist kqm bulgarite i enicharite ne sa izpitvali..

Inache mislia che e kraino vreme da si prodadesh 11-te baraki ,koito imash v LA i da si vzemesh imot v BG.Ne apt. a partsel,moje i zemedelska zemia.Ako si razumen vse oshe imash shans da si priberesh 100% prchalba za 1 godina.Pazara na imoti v US sa zadqhva ot palziashtite nagole lihvi po zaemite,a tova vodi do presha i mnogo kqshti izlizat na marketa.Prodai sega,za da ne sajaliavash po-kqsno.A za trafica v BG i drugite ti brashtolevini izobshto niama da gubia vreme da komentiram.Zashto ne kajesh neshto za borsata?Predi 2-3g sqm stigal do 400% pechalba,takiva neshta mojesh samo da sanuvash tuk v US.A za BTK ne se pritesniavai,realizirah dobra dohodnost,samo che sega sa na moda Advance Terrafund..proveri na investor.bg.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 18:07:02
Поне за това му вярвам (за 500 долара на месец за храна за трима), Канада е на прага на комунистическтото общество, докато за Германия знам, че сте още в етапа на развития социализъмsmiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 18:10:25
И меню, което включва пържоли от "чисто" месо за 3 долара? На "далавера", прИмоция му викат...
Не, мерси.
Дотук от ФИШ
03-04-2006 - 18:27:54
В САЩ е забранено:
1. ДА се правят купони след определен час.
2. ДА се пускат в ефир песни с нецензурни текстове.
3. ДА се пуши.
4. Да се люпят семки.
5. ДА се краде три пъти по-малко, вместо веднъж много. Пример американец краде три пъти по една кокошка - на третия път доживотен затвор, друг краде наведнъж 100 кокошки - няма доживотна присъда. Явно законът е за да се стимулира едрия бизнесsmiling smiley
....................
Ако Фиш бъде така добър да каже какво е забранено в БЪлгария, но за сметка на това е разрешено в САЩ, защото непредубедения читател може да остане с погрешното впечатление, че жителите на САЩ основно се занимават с това да измислят забрани и да контролират дали се спазват, вместо да се радват на животаsmiling smiley Фиш за твое добро напиши нещо положително за САЩ, че току виж те уволнили за това , че разбиваш американската мечта у нашите сънародници. АЗ тъкмо да реша, че ми е време да замина за САЩ и ти ме наплашиsmiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 18:30:33
Под "чисто" се има предвид, без бактирии, ларви и т.н., които не могат да се развиват в него поради неорганичния му произходsmiling smiley ТЕ бактериите и ларвите реклами не гледат няма как да им кажеш "кренвирши от месо"smiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
03-04-2006 - 21:40:37
Здравейте Българи,
Доста сте се "развихрили" днес. За съжаление не ми остава време, но ме изкушавате smiling smiley
Аз затова и предложих оня ден по-кратка процедура - 10 думи за Портрета, според всеки.
Не беше лесна задачка (поне за мен). Сам си се изумих на черногледството, но като се върнах да поправям - не успях. И на мен ми се искаше да има "Високи сини планини" и "българин да се наричам първа радост е за мен", ама вместо кое да го туря 2006г. Пробвайте Вие - ако не стигат 10, с 20, ама без "есета" и "....., обаче .....".
Сега поред:
4ovek: "Не мога да изхвърля нищо то думите, които си написал Има ги тези неща - вярно е. Само дето бих почнал с примиренчество и самоунищожение."

При мен примиренчеството е в логическо следствие на лъжата, кражбата.... Тъпото е, че тихичко се примиряваме с тях, самозалъгваме се, че "мъничко" може да ги приемем (щото и ние сме малко гяволи) и в името на "Личните си велики" цели, с малко душевен дискомфорт започваме и ние да послъгваме и гяволеем - един вид да се свърши работа, пък после пак ще сме честни и българи.
Истината е, че днес много рядко можеш да се опазиш "съвестен" като Joan. За пепелника, семките, и силната музика по нощите - иди дойди, ама да си свършиш накаква работа и въобще да работиш е трудно - относ. редки, скъпоплатени позиции, където е достатъчно да си съвестен спрямо фирмата, а там си има кой да урежда "гяволъците".

Joan:.......... Какъв е смисълът, според теб, до безкрай да повтаряме фазата "установяавне на проблема" - 15 години вече все това правим. Проблемът е установен, отдавна е време да се занимаваме с това КАК ДА ГО РЕШИМ. Така мисля аз.
...............................
Как по-точно предлагаш "да вдигаме гащите" ? Като си повтаряме - "лъжа, кражба, гяволък, рушвет, примиренчество, самозалъгване, самоунищожение, кочина, пошло, абсурд"? Мислиш ли, че така ще стане?


Смисълът, Драга Joan, според мен е, че проблемът НЕ Е установен. Ние само тихичко и насаме (вечер, със себе си и близки приятели, а денем "веем гордо знамена"winking smiley констатираме, че "сме със свалени гащи" и не само икономически, но и в по-общ план. Имаме само някакви смътни представи защо е така и КОЙ го прави да е така (като обикновено пропускаме себе си). Самозалъгваме се с универсалната констатация "преход". Опитвах се да я сложа тая дума, но в БГ контекст тази "универсална, всичко обясняваща" дума НЯМА никакъв смисъл. Преход от комунизъм към демокрация, от планова към пазарна икономика (примерно). ХА-ХА - че с какво се яде това, бе. Всъщност виждаме.
Най-странното е, и затова сигурно българина е Велик, че все още има НАДЕЖДА (това съм го пропуснал в "моите" думи - ще го сложа следващия път) .
Лошото е, че тази прекрасна дума ни играе лоша услуга - ако идем да гласуваме, го правим за поредния "лъжец", "крадец", "гявол" и "рушветчия" с надеждата, че ще е по-добър, или е по-малкото зло, или за да не са предишните и всякакви такива "сериозни" мотиви.

Особено полезна рецепта естествено нямам, но Диагнозата предшества рецептата.
Може пък Фиш, 4овек, Нова и аз да сме с Диагноза smiling smiley и от горното да няма смисъл, а верните думи да са:
честност, интелигентност, увереност, просперитет, уреденост, непримиримост, духовност, култура, красота, (цветя и рози). smiling smiley
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
04-04-2006 - 09:59:51
Любо,

Аз вече взех да се плаша....., ще вземат да ме убият и мумифицират и да ме показват като онова чучело, дето споменавахме сградата наскоро, като някакъв изключителен екземпляр в нашето общество, даже не и като измрелите динозаври (те поне някога са живели наистина по земята), ами де да знам, извънземно, може би, "чудо" някакво :} :}

Не, Колеги, и аз си имам моите "малки тайни" - не искам да бъда съвършена (и не съм, де winking smiley , защото това, според мен, е неестествено, дисбалансирано състояние, признак на духовен и физически застой, пък е и СКУЧНОООО! spinning smiley sticking its tongue out

Сериозно, аз наистина мисля, че раят и адът са вътре в нас, а не извън него. И че човек си ги носи, незавсимо къде отива - дали в БГ, дали в Калифорния. И от тях НИКОГА не може да избяга!

Любо - ако проблемът НЕ Е установен (според теб), какво да направим тогава? За себе си аз съм установила проблема и даже съм го коментирала нееднократно тука, не ми се повтаря пак. Олигархията е всесилна и е била такава винаги в човешката история. Представителите й се менят, но тя и същността й - не. Предполагам, че е нещо като закона за гравитацията, действащ в обществото. Нашите в момента крадат и лъжат с благословията на "големите" братя. Преходът само (като всеки политически и социален водовъртеж) разбърква тинята по дъното и изкарва на повърхността мръсна пяна и боклуци. Това си е природен закон smiling smiley На НОВА вече й казах, че точно когато нейните прадеди са идвали в София, тук е кипял подобен водовъртеж, така хубаво описан от Алеко. И бай Ганьо тогава е бил олицетворение на "новия българин". Но това не е попречило на прадедите й да живеят в София.

И никой никъде не е мислил (от политиците, говоря) за тълпата, ако нещо е правено, е било с цел избягване на големи социални сътресения, които най-много вредят на олигархията. Това не съм го измислила аз, измислено е преди векове от разни хора, дето били сити, 'щото кралят им плащал заплата да го занимават с философски проблеми smiling smiley, пък те взели, че измислили как същия този крал е изедник и подтисник :} И заради това обикновено се прощавали с главата си.

По горното могат да се изпишат томове.

На ФИШ щях да му разкажа за мнението на един приятел словак за техните политици (дето били "честни и некорумпирани"winking smiley, ама няма смисъл.

Аз не се присединих към апела ти за характеристика на българина и българия, защото и двата набора от думи СА ВЕРНИ smiling smiley Просто нещата никога не са само черни или само бели - в едно общество (вкл. и нашето) има винаги и подлост, и честност, и лъжа, и истина, и добри хора, и лоши хора. Даже в средните векове - "тъмните векове", е имало искри на дух и познание, съхранени от интелигентни монаси и пренесени до Ренесанса. Ако в дадено общество преобладава едното (кое да е), то става дисбалансирано и неустойчиво. Как ще оцениш честността, ако не си се сблъскал с лъжата, как ще оцениш любовта, ако не знаеш какво е омраза? Да не говорим, че в идеалното общество естесвтено ще изгасне стремежът към развитие и усъвършенстване. Ох, защо ме караш да навлизам в тия философски дебри?! Ще си бродя из тях без умора и ще доскучея на всички четящи :}

"Нищо не е нито толкова хубаво, нито толкова лошо, колкото ни се струва понякога" - Мопасан.

И аз защо ли се зарадвах, като си мислех, че ще обсъждаме причините за тези цени на НИ, а не философско-политическите проблеми на съвременното наше общество smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход