Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него

Публикувано от Марсианец 
Лелеее, какви долни лъжи е нацвъкал слепият Наблюдател, просто няма как да не му натриеш за стотен път сополивия нос.
Стига си обяснявал, колко е лош живота в САЩ и колко не ти се прибира в Бг, че ставаш повече от смешен.
Аууу, в Америка не можело да се пикае по магистралите (в градовете). Ами не може, хората са културни и пътищата на са клоаки като софийските, където и жълтите павета да преръсиш, никой няма да ти обърне внимание. Сега почвай да обясняваш, как в САЩ никъде няма бензиностенции или места като Флайинг Джак и Пайлът, където не само можеш да отидеш до тоалента, ами дори и да се изкъпеш или и кино да погледаш. Ти ще дойде да си най-задръстения бугаристанец в Америка, дето не си подавал нос извън фабриката.
Значи, американския супервайзер ти дишал във врата! А ти случайно да си чул какво правят турските и гръцките супервайзери с работничките в шивашките фабрики в БГ? Ти знаеш ли, че им дават само по един път на смяна да ходят до тоалетна, че понякога работят по 24 часа нонстоп, че не им плащат по 3-4 месеца заплати? Даже две работнички от Дупница починаха на работното си място!
Не че в България има много желаещи да бягат от една работа на друга, че и на трета (виж, от едно кафене на друго бягащи бол), но и да има такива, то това те могат да направят само в няколкото по-големи града, защото в по-малките и селата работа няма никаква, на пук на Човешките твърдения, в Бг е страна със силно развита икономика. Май Човека бърка понятията икономика с икономия.

И понеже на мен не ми вярваш, попитай свои приятели в София, какви "малки" задръствания се получават особено в пиковите часове. КОЛОНИТЕ КОЛИ СА С КИЛОМЕТРИ!!! Ако се опиташ да влезеш към София сутрин и да излезеш от нея вечер по Цариградско шосе, трафика по 405 (Сан Диего frw) ще ти се стори пикник. Защото в Америка си седиш в трафика и никой не се опитва буквално да те прескочи и никой не ти надува класона до пръсване в ушите. Едно време разправяха, че мерилото за културата или изостаналостта на една нация са чистотата на обществените тоалетни. Аз бих казал. че мерило е и това колко често чуваш класоните по улиците. В момента София в това отношение е по-зле от Калкута.
Вчера са инсталирали камери на Орлов мост и веднага след пускането им, са констатирани 100 нарушения за 1 (ЕДНА) минута. Ти знаеш ли, че ако спреш на пешеходна пътека, пешеходците стоят недоумяващи защо си спрял и никой не смее да пресече. В същото време, ако отзад вече не са те отнесли, то започват да ти свиркат и да те псуват, за това че си прял и ги бавиш. Ако на светофар се окажеш пръв и се забавиш и не потеглиш още на жълто, токoва свиркане настава зад теб, че единственото, което ти идва на ум в такъв момент е: "Европа ли? Анадола не заслужаваме!" Ти знаеш ли, че тук много често се прави ДЕСЕН завой, не от най-левата лента (ако разбереш коя е тя, щото осови линии НЯМА), а от трамвайната релса, че дори и от лентата за насрещно движение. А ти продължавай да си дрънкаш, колко лоши били американските полицаи и какви точки си щял да загубиш. Аз, като нормален човек, бих предпочел да загубя точки отколкопто живота си заради щофьори-кретени, каквито са болшинството по бг пътища. Ами знаеш ли какво става, когато има мач в София? Снощи половината град беше буквално парализиран. Само да заобиколя покрай Семинарията ми отне повече от половин час! Значи, някакви ритнитопковци и пияни простаци са по-важни от нормалния гражданин, та последния е поставн в нечовешки уловия. Следващия път когато си в София, се опитай да преминеш през кръстовището Хр. Ботев - Македония. Грантирам ти, че такова опасно и място няма в света! И понеже това е форум за имоти, попитай колко струват жилищата наоколо, независимо, че ако извадиш невероятния късмет да не умреш в катастрофа, със сигурност ще се бътнеш преди 60-я си рожден ден от белодробно заболяване в ТУХЛЕНИЯ! си собствен дом.

Цените на зъболекарските услуги в САЩ си ги повишил умишлено няколко пъти, (като СЛУЧАЙНО не казваш, че става въпрос за свободни цени без застрахавка) за сметка на което тези в Бг си занижил пак няколко пъти. И понеже не съм голословен като теб, ти цитирам конкретно цени, които видях със собствените си очи миналата седмица, придружавайки един приятел в една частна клиника, намираща се на Графа + канала. Казва се Пулс и е натикана в един много малък двустаен апартамент. Не и правя реклама и ако Тинки сметне, че е неуместно да се цитират имена, моля да ме извини и изтрие името на клиниката! Докато чаках във чакалнята, от любопитство разгледах цените, които са в евро. Вадене на мъдрец - 100 + 5 за една упойка), шини - за всяка челюст по 1000. В САЩ вадене на обикновен зъб е $50-60, мъдрец - около $400. Шини, горна и долна, в зависимост от името на ортодонта - от $2500 до $5000, което включва всичките посещения (обикновено всеки месец по едно) за постепенно наместване. Както се вижда, разликата не е кой-знае каква, без дори да се взима под внимание огромната разлика в стандарта, условиата в клиниките, обслужването, качествoто на материалите и съдебната отговорност, при евентуален проблем. Я се опитай да осъдиш в Бг някой, който ти е нанесал някакви щети - това във връзка със "скъпите" иншуранси в САЩ. За твое сведение, аз в САЩ плащам по-малко, пълно каско за Лексъс, отколкото мои познати плащат тук за Опели. Защото, пак пропускаш, скъпи ми слепецо, че в САЩ се взема под внимание какви нарушения си правил, на колко си години, колко години си стоял с дадена компания, от колко време имаш книжка, колко коли си застраховал....

За спестяванията и борчовете в двете държави. Я тръгни "ин рендъм" по апартаментите в БГ и питай ГОРДИТЕ собственици колко спокойно живеят, колко имат на влог и как си плащат сметките. На теб известно ли ти е, че 95% от пенсионерите дават 80% от пенсиите си само за лекарства. Ти знаеш ли, че 80% от българите не могат да си позволят едноседмична почивка В БЪЛГАРИЯ! Ти знаеш ли, че при 90% от домакинствата, повече от половината им месечен доход отива само за парно и ток през зимата! Тук искам да кажа на Човек, че изобщо не се присмивам за това положение на никого и е повече от нелепо да ми обяснява, че не българите са виновни да плащат такъв ток, а чужденците. Питам аз, марсианци ли продадоха на чужденците Енергото и марсианците ли преговаряха и се съгласиха да се затвори АЕЦ-а, преди да е започнало строителството на новия при Белене?
Нали останахте в Бг да се борите. С какво се преборихте, та да имате по-добър живот?

За предимствата и недостатъците на дървените и тухлени жилища сме говорели не веднаж.
Разгледай тези две къщи, съответно тухлена и дървена, при подобни цени (канадската до езерото струва 169 000 евро, при днешен курс), къде би предпочел да живееш:

[www.imoti.net]



[www.bchomesforsale.com]

За чалгата и рапа - да, и аз ненавиждам рап, поради която причина почти не гледам MTV и никога не ходя на рап-концерти - единствените места, където можеш да чуеш подобна помия, разбира се ако неживееш в някое негърско гетo.
За разлика от чалгата в Бг, която се е просмукала навсякъде - телевизия, радио, заведения, таксита, жилищни квартали, дори и "добрите". Теб известно ли ти е, че в момента има един чалгар, дето половин Бг го гледа всяка вечер по тивито и дето го наричат звезда и величие. Та тоя приятел има песен в която обяснява какво прави с една осмокласничка и пита баща и, дали той знае тя какви секси игри върти с него? Я ми кажи кога в Америка такава педофилска песен ще види бял свят и ще стане нациoнален хит? Ти знаеш ли, че когато пуснат подобна помия в някоя дискотека, целия дансинг се препълва до пръсване!

В коя желана държава имиграционната система не е забатачена? И какво нередно виждаш в това, че ако си престоиш визата, няма да те пуснат обратно. Я остани с бг паспорт повече от 90 дни в държава от ЕС, да видим дали после ще те пуснат да влезеш отново. Къде пише, че ако си си купил къща в дадена държава, ти се дава право на постоянно пребиваване там? Ами ти знаеш ли, че в Швейцария например, дори и да си роден там, ако родителите ти нямат легален швейцарски статус, ти също не получаваш поданство!
Който иска бърза емиграция, да не отива в такива скапани държави като САЩ - да отива в Буркина Фасо. Там за един ден ставаш поданик.

В заключение, драги ми Наблюдателю от Америка, искам да те разтревожа, че по всяка вероятност си роден с очи на задника и много трудно можеш да прогледнеш за истината, защото предполагам трудно се вижда през двата ката дебели ватени гащи, с които мама те изпрати свят да видиш.

Колкото до застраховката да не ни объркат стиловете, споко - дори родените без очи ще забележат разликата. Бъркаш моите мечти за добри квартали и курорти с твоите за стил в изказа.

Спести си мъката да ми опонираш с жалки опити да кажеш нещо, повече не бих си губил времето с теб.

P.S.
А това, че Джоан се прави, че ти се възхищава на мирогледа, доказва само колко не е честна или най-малкото, колко не е обективна и ми няма зъб, защото тя никак не е глупава.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
31-03-2006 - 14:14:10
Nova,

Пак ИЗВИНЕНИЯ! Не съм искала да те облъсквам от форума, нито да ти отнемам вдъхновението за писане. Наистина го мислех това, което попитах. Защото и това се случва. В забързаното ни ежедневие понякога ни "избиват бушоните" и имаме нужда от психоаналитик. Е, в БГ много често това е съседката, приятелката, майката, бабата, колежката - така пестим пари от професионалната услуга, 'щото сме много бедни :} Това в кръга на шегата, де.

Иначе лично за мен твоите постове така, както бяха формулирани и подредени, са продължение на тези на ФИШ. Защото (вече ти обясних, не е нужно да се извиняваш smiling smiley неговата тема си пише, че е "especially for me!" :} - и е написана и формулирана с точно определена и доста долна (според мен) цел. Не му се ядосвам, наистина, и не ми е интересен. Но не мога да скрия, че ме заболя - каквато му беше и целта. Защото съм по принцип положително настроен човек и обичам мира и хармонията около себе си. И смятам, че няма проблем, който да не може да се реши, ако двете страни имат доброто желание за това. Ако четеш Пратчет, май най-много приличам на Двуцветко или капитан Керът smiling smiley

Е, явно има и различни хора, пък и вероятно "страната на мечтите" не предразполага към великодушие и добронамереност. Само като си спомня за Деня на благодарността, и ме налягат едни такива мисли......

Толкова за мен smiling smiley Отново се извинявам, ако съм те засегнала - не е било нарочно.....
Joan,
Моля те, не е нужно да се извиняваш, че почвам да си мисля, че съм прекалила с нещо! Аз не съм се взела толкава на сериозно, че да се засягам. Пък и от какво?
Казвам ви ЧАО за днес! Блазя ви, че оставате пред компютрите - аз отивам в задръстванията!!!
Нова, грешиш, ни най-малко не се дразня, че се обясняваш на дълго. Напротив, ти си като един светъл лъч тук. И пак подчертавам дебело, че не го казвам, понеже споделяш моите мнения. В такива като теб бих се влюбил без да съм ги виждал. Защото, колкото и страшно да звучи, остроумните жени с чувство за хумор не са кой знае колко много. Джоан (не че съм И притрябвал, както и на теб разбира се), също е интелигентна, но не е честна в изказванията си и едно от нещата които дразнят (поне мен) е когато случайно започва да разправя, какво видяла в Париж, Брюксел, Виена и др. Имам чувството, че всичко това го казва, за да покаже, че за разлика от простосмъртния българин, тя е била по тези места.. А изхвърлянията мен специално, адски ме дразнят.
Тук сигурно е мястото да вметна, колко много българинът като цяло обича да се показва. Само излезте на улицата или влезте в заведение, да видитe за какво говоря. Съмнявам се обаче, че и с това отдавна сте свикнали, както и с всичко останало.

Джоан, искрено съжалявам, че бруталната ми откровеност приемаш като лични нападки!

Не по-малко съжалявам и че откровените ми набюдения за нерозовата действителност налегнала България, някои хора тук приемат като присмех, а съветите ми от сърце, като евтина платена пропаганда!

Човек, не се притеснявай, аз определено съм най-черният в този форум, обаче обещавам (честна комсомолско-секретарска), че Форума в скоро време отново ще побелее за дълго, ако не и за винаги.

Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
31-03-2006 - 14:56:48
FISH,

това го написа ти на стр. 1:

"За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
Изпратено от: Марсианец за малко в Булгаристан (IP съхранено)
Дата: March 23, 2006 06:03PM


Специално за Джоан Горнилозенска....."

И това също - пак там:

"В Лозенец още живее и ....................- известната форумна фурия - Джоан, която е особено горда, че живее в "най-баровския" квартал на "столицата". Затова постинга беше адресиран предимно до нея. "

А на тази стр. си написал "Джоан, искрено съжалявам, че бруталната ми откровеност приемаш като лични нападки!"

Не знам дали има личност на света, която би приела твоите изявления от 1 стр като нещо друго, освен лични нападки. Никога не съм твърдяла, че се годея къде живея, даже неедонкрано съм казвала, че човек живее там, където може да си позволи и това не е срамно. И съм обяснявала, че съм живяла на други места в софия, считани за "лоши", без това да ми е повод за срам.

И ако съм казвала къде съм била, то е било само и едистнвено, за ДА ДОКАЖА своя теза, свързана с дискусията. Защото смятам, че много от погрешните мнения и тези ни идват от липсата на информация за други места. Защото не всеки е ходил и може да си го позволи, а това води понякога да изкривени идеализирани представи за света - и за "другите места".

И още ще ти кажа, че съм абсолютно лишена от снобизъм и не ме интересуват другите - какво имат, къде са били и какво им е социалното положение. За разлика от тебе..... Ако още не си го забелязал това при толкова мои форумни изяви, значи, не си толкова интелигентен, за колкото съм те мислела.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
31-03-2006 - 16:08:55
Сетих се на кого ми приличаш Фиш, на роботът Марвин от Пътеводител на глактическия стопаджияsmiling smiley Съвсем спокойно може да напишеш продължение в което да опишеш битието на Марвин. Гарантирам многомилионен успехsmiling smiley
Относно рапът и чалгата - беше време (което трябва да помниш), когато в нашата родина беше забранена чалгата, но покрай нея беше забранена и музиката на Флоид, а и много, много други неща. Българския народ получи шанса да поживее малко (усещам, че му идва края) в свободно общество, творците да творят без цензура и т.н. Искрено се надявам някой ден тази щастлива участ да сполети и американския народ,живеещ в момента в условията на тиранична диктатура. Живял съм в такова общество и знам, че докато не усетиш вкуса на свободата не можеш да разбереш какво пропускаш. По-добре да има чалга, отколокото цензура, под какъвто и било повод. Аз чалга не харесвам, но се радвам, че няма цензура и всичко е истинско.
Не мога да вляза във форума. Натискам "Форуми" и влизам в някаква старница да не ти разправям каква дивотия е.

Пак ли нещо ще актуализирате, "оптимизирате"... smiling smiley
Относно:

"Питам аз, марсианци ли продадоха на чужденците Енергото и марсианците ли преговаряха и се съгласиха да се затвори АЕЦ-а, преди да е започнало строителството на новия при Белене?
Нали останахте в Бг да се борите. С какво се преборихте, та да имате по-добър живот"

Шапка свалям на французите. Малко да им посегнеш на трудовите права и стачка до дупка. A сега да го видим Ширак какво ще направи след като Conseil constitutionnel се изказа, че закона не е противоконституционен.

Веднага правя връзка с нашите преговори за влизане в ЕС. В общи линии се случи нещо от сорта : " Какво трябва да направим, за да влезем?"
- Ами трябва да синхронизирате правото си с европейското, че много неща куцат.

Някои хора нещо грешно схванаха думата "синхронизация". Синхронизация не означава превеждане без никаква идеш, без никаква мисъл, защото в един момент се оказва, че така си омесил правните системи, че няма накъде. Дискусия относно законопроектите не се провежда. Почти никой от великите ни професори не се изказва по въпроса. Пълна мъгла. В Германия BGB (Гражданския законник) се е обсъждал половин век, ако не и повече. Или примерно Закона за несъстоятелността (около 20 г.). А при нас новото НПК - попреведе се оттук оттам и се поспретна някакъв кодекс.
На всичкото отгоре и превода ни куца.

Това бяха едни "криминални" преговори. Обществото просто не знае за какво става въпрос. Плаша се, честно ви казвам ей.
Re: За Булгаристана и абсурдните цени на НИ в него
31-03-2006 - 16:16:23
Едни наши съседи по едно време решиха да се правят на самостоятелни, да не изпълняват това, което им нареждат. Стигнаха до там, че да ги нападнат.
Фиш, не се прави на тъп. Много добре знаеш, че БЪлгария не е страна, която може да води самостоятелна политика. В момента освен страните постоянни членки на съвета за сигурност чмай само Иран се прави на самостоятелен играч и много добре знаеш какво му гласят.
Мислиш ли, че изобщо съществува опцията български политик да защити интереса на държават, ако той е в разрез с интересите на Великите сили?
Анонимен потребител
Re: Tinki, Какви са тези експерименти, които ги прави6
31-03-2006 - 16:17:58
тези въпроси ги задавай към support@imoti.net
Аз нямам общо с това какво става по сайта
Като видях какво става им писах едно писмо. Общо взето не мога да направя повече отколкото ти, нито пък имам информация повече от твоята
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход