Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?

Публикувано от Wilson 
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:05:44
Аз съм чувал, че Модерното нямало канализация още началото на 90-те, но чак пък да плуват л... по улиците... Впрочем може и да е имало някакви проблеми защото сега строят там някакви големи колектори, канализация, големи раздувки бяха в общината каква инвестиция било и как ще обезщетяват собственици на парцели и т.н. Мангалите са по скоро към моста май? Модерното изглежда може да стане добро място за къща с двор. Но панелка наистина няма смисъл, ако ще и да е за 320 евро. Щото ще живееш там нали, искаш да ти е хубаво, и т.н.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:12:09
avatar
Quote
Boby
Аз съм чувал, че Модерното нямало канализация още началото на 90-те, но чак пък да плуват л... по улиците... Впрочем може и да е имало някакви проблеми защото сега строят там някакви големи колектори, канализация, големи раздувки бяха в общината каква инвестиция било и как ще обезщетяват собственици на парцели и т.н. Мангалите са по скоро към моста май? Модерното изглежда може да стане добро място за къща с двор. Но панелка наистина няма смисъл, ако ще и да е за 320 евро. Щото ще живееш там нали, искаш да ти е хубаво, и т.н.

Може и да поживея там година две...
Може и да не поживея

За на злобното лелче с развития целулит простотиите че миришело...
Мацо на главния булевард в Разсадника от 2 години бълва шахтата и смърди лятото ...
Ко да напрая смотаната ви софия е такаваsmiling smiley лайняна...
не че и на морето не се случва да прелее шахта...
Аз не съм на зор- мога да изчакам и 10 години мога да изчакам и 20 ако трябва ...
нали чакате да скокнат цените- ще ставам и аз ъпер и ще скандирам да стане 2000 квадрата за да изкарам и аз някой лев а smiling smiley

И лелче не ме мисли мен.. мисли за диети за отслабване smiling smiley
Лятото и да миришат каналите не ме притеснява щото съм на плажа...
а зимата съм си пред компютъра smiling smiley дали съм в някое село на майната си или в париж все тая...
Горда си викаш че си софиянка... помисли колко си паднала и толкова няма с какво да се гордееш
че си търсиш поводи за гордост
гордей се със себе си, с това което си постигнала ... не с град и държава...
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!! ти си се гордей

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-05 23:13 от ASSETION.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:17:57
avatar
Quote
ASSETION

абе ти ходила ли си в модерното бре лелче?
3 дена съм кибицал да търся цигани да намеря покрай блока...
циганите са назад не са към сливница...
ако ще и с индийци да е пълно...
320 ЕВРО... РАЗБИРАМ ЗЛОБАТА И ЖЕЛАНИЕТО ТИ да опорочиш нещата smiling smiley
затова и не исках да казвам цена и локация

ти се кри кри досега и изплува да си излееш злобата smiling smiley

Ами, ходила съм, лелиното, затова ти давам подробности. Ама теб не те интересува къде и как ще живееш- важно е, че струвало 320Е/кв.м. Няма злоба, за разлика от теб. Има насмешка и малко съжаление, щото ти е прекалено ниска камбанарийката,а станахте много такива в града ни и за 20г. го съсипахте.
За едно позна- мангалите произхождат от Индия......:]
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:18:24
avatar
Quote
камелия

Живей заможно с джакузито и плазмата........:}

с риск да се повторя... престанете с тия плазми... не съм си купувал плазма никога, и никога няма да си купя...
плазмите са за такива като вас - разбирачите... с много имоти и пари...
знаеш ли кое е забавно в случая...
докато си пишем тук и ти се чудиш откъде ще вземеш утре... и можеш л ида си позволиш да си купиш стандарт стара планина или камчия на проимоция от 98 ст.
На мен брояча ми цъка и парите си се изкарват сами smiling smiley Докато спорим тази вечер е нацъкал достатъчно за да ми плати наема за седмица smiling smiley
и знаеш ли кое е още по веселото... че това ми е странично хоби, а не основен доход.
Сега пийй малко сода че ще те изгори жлъчката от злоба и омраза...
Виж колко бързо си стават неприятни хората а smiling smiley Кой знае може да си била някоя от тези които са ми поискали 10 лева за оглед.. нали и ти си в бранша...


Ко да правиш.. .аз ви плащам наем... вие ми плащате докато ровите в дебрите на интернетя...
кръговрат... smiling smiley
п.п. ей уливам се стия емотикончета... лош навик smiling smiley от чатърските времена smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-05 23:20 от ASSETION.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:28:46
В крайна сметка поне може да се извлекат някакви изводи от цялата работа. Манете го Асейшъна - той си е направил сметката и има няколко резервни варианта smiling smiley Но пък и ние си "губим времето" тук, както и той самият, и заслужаваме като него да извлечем някаква полза, била и само информативна. В случая и лично за мен тя е, че наистина започват да се диференцират имотите по големите мегаполици, както и винаги съм смятал всъщност. Ето, евтините имоти: стари панелки по крайните и не толкова удобни и лицеприятни квартали стават обект на внимание... имено поради ниската си цена. - А тя е винаги е свързана с качеството. А то е свързано с начина на живот. Ето ви и вече навлизане в дебрите на класическият капитализъм :] Уекичко класово разлоенийце..
А честито smiling smiley
И в този дух на мисли - Да считаме ли, че влака с убавите имоти е вече изпуснат... или да чакаме 149 на топ-а *angel*
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:34:26
avatar
Quote
ASSETION

Може и да поживея там година две...
Може и да не поживея

За на злобното лелче с развития целулит простотиите че миришело...
Мацо на главния булевард в Разсадника от 2 години бълва шахтата и смърди лятото ...
Ко да напрая смотаната ви софия е такаваsmiling smiley лайняна...
не че и на морето не се случва да прелее шахта...
Аз не съм на зор- мога да изчакам и 10 години мога да изчакам и 20 ако трябва ...
нали чакате да скокнат цените- ще ставам и аз ъпер и ще скандирам да стане 2000 квадрата за да изкарам и аз някой лев а smiling smiley

И лелче не ме мисли мен.. мисли за диети за отслабване smiling smiley
Лятото и да миришат каналите не ме притеснява щото съм на плажа...
а зимата съм си пред компютъра smiling smiley дали съм в някое село на майната си или в париж все тая...
Горда си викаш че си софиянка... помисли колко си паднала и толкова няма с какво да се гордееш
че си търсиш поводи за гордост
гордей се със себе си, с това което си постигнала ... не с град и държава...
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!! ти си се гордей

Селянче мило и прекрасно! Що щеш в лайняната София? Що щеш в България, като те е срам че си българин? Можеш да си биеш дузпата и да ощастливиш с присъствието си която страна поискаш. И да станеш неин горд гражданин.
Ама едно е да се перчиш по форумите, друго е да го направиш, защото където и да отидеш, все някой за нещо ще ти е виновен.
Не ми бери грижата на мен, аз мога И с родното си място да се гордея, но не и с Модерно предградие, защото то си е една язва в града ни.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
05-11-2010 - 23:42:27
avatar
то много язви... много нещо в тая софия.. ни да ги заобиколиш, ни да ги прескочиш smiling smiley
поздрав за градските smiling smiley

[trimata.com]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
06-11-2010 - 09:02:06
avatar
Quote
ASSETION
Вие нямате угодия бре ...
като съм под наем
не било хубаво
като купя пак не било хубаво?
ДА БЯХ КУПИЛ ЗА 1200 ЕВРО КВАДАТА В ЗОНА Б19 ЧЕ ДА СТЕ ДОВОЛНИ А smiling smiley

Проблема е, че твърдиш, че цените ще падат. При това положение не можеш им угоди каквото и да направиш :]
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
06-11-2010 - 09:31:26
Quote
Common_Sense
Quote
tino76
отговорът е много прост - представи си ситуацията станал си на 75 години и се налага да се изнесеш от квартирата или нещо подобно. Наемите са временни решения за по-млади хора. В България живеенето под наем е изключително несигурно. По всяко време могат да те изхвърлят. В този смисъл при всички случаи е много по-добре да плащаш ипотека, защото при благоприятно развитие на нещата ще имаш собственост някой ден, та била тя много изстрадала и оскъпена от лихви и т.н. При наемите нямаш нищо.... след теб остават само стари дрехи и вещи, които никой няма да иска и заминават на боклука.....всеки си преценя сам.

Наистина ли ги мислите тези неща? Ако е така жал ми е за вас.
Има хора да живеят ден за ден като циганите, иху-аху , такива и ипотеки взимат, и плазми купуват на лизинг, и накрая пак са на улицата.
Човек с достатъчно акъл да сравнява живота под наем и заема, може да си направи сметката и да поспести нещо. Като прехвърли 50те (децата пораснали, не искат ежедневни грижи), купува къща в спретнато градче, постяга е докато може, хем си има вила за празниците, хем и спокойно местенце за старини. Междувременно е имал пари, за да даде на децата си хубав старт под формата на добро образование, пътуване по света .. и така.
За протокола , щастлив ипотекар съм, сметката ми излиза. Няма един отговор за всички.

Да, наистина ги мисля. Човек да поспести, че и за къща ВТФ?!? Ти колко такива познаваш? Ако човек има достатъчно високи доходи няма проблем. Но пишещите тука едва ли са от тях и едва ли дават пример от личния си опит. Говоря в масовия случай. Абе човек те хората с нятърпение чакат да и м се дадат некво смешни пенсии от по 200лв ти ми говориш за спестени пари за къща лелееее много си зле да знаеш......
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
06-11-2010 - 09:31:55
Quote
Svetlio
В крайна сметка поне може да се извлекат някакви изводи от цялата работа. Манете го Асейшъна - той си е направил сметката и има няколко резервни варианта smiling smiley Но пък и ние си "губим времето" тук, както и той самият, и заслужаваме като него да извлечем някаква полза, била и само информативна. В случая и лично за мен тя е, че наистина започват да се диференцират имотите по големите мегаполици, както и винаги съм смятал всъщност. Ето, евтините имоти: стари панелки по крайните и не толкова удобни и лицеприятни квартали стават обект на внимание... имено поради ниската си цена. - А тя е винаги е свързана с качеството. А то е свързано с начина на живот. Ето ви и вече навлизане в дебрите на класическият капитализъм :] Уекичко класово разлоенийце..
А честито smiling smiley
И в този дух на мисли - Да считаме ли, че влака с убавите имоти е вече изпуснат... или да чакаме 149 на топ-а *angel*

Евала светльо - ти си като оня виц за двамата братя и извратената им логика. Обвинили педерас че им откраднал телевизора и в съда слага предмет в кутия. Кутията е квадратна - значи предмета вътре е кръгъл, кутията е сива - значи предмета е оранжев. Портокал казали и двамата братя и съдията - ей педе...с да им връщаш телевизора.
В БГ и София всички апартаменти са боклуци с много малко изключения - всички квартали са ЕДНОТИПНИ, че то и всички апартаменти са еднотипни - кухня с трапезария + 1,2 килера ...
за WILSON - ПРЕЕБАЛ СИ СЕ човече, и всички такива като тебе дето са теглили ипотеки 2007-2009г. Всички дето имат да връщат по 250-300к на банките. И сте се ПРЕЕБАЛИ за цял живот, и това чувство ще ВИ гони и преследва ВИНАГИ, колкото и да се опитвате да изкарате че и всички други са се прекарали - и наематели, и влогари. Всъщност има 2 спасения -
1)толкова да деградирате че да не ви пука - дали сте яли, дали сте осрани, дали са ви скъсани дрехите, дали ще живеете или умрете
2) Да изкарате колкова пари че да не ВИ пука много за 200-300к загуба - т.е да изкарате поне 1млн (на сегашни цени).

Пожелавам на ВСИЧКИ ИПОТЕКАРИ да се оттъват от горчивия вкус в устата - някои (малка част) даже и ще успеят....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход