Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?

Публикувано от Wilson 
НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 12:18:28
avatar
Чета тези дни различни в т.ч разнопосочни мнения за това какви са плюсовете и минусите от това да живееш под наем, някои даже се хвалят с това и обясняват как богатите на Запад живеели така – чиста проба bullshit разбира се – богати под наем – това са взаимноизключващи се неща, и ми се струва, че тези, които защитават това мнение са хора, които нямат пари за собствено жилище, което апропо не е грях, но освен това се страхуват да поемат отговорност и да теглят кредит и да осигурят близките децата си със СОБСТВЕН ДОМ. И понеже са страхливци (без да ги обиждам, просто констатирам) се опитват да избиват комплекси във форумите, перчейки се колко много пари изкарват и че не си струва да теглят кредити – по-добре е да си живеят живота, ходейки по Тасос и не знам какви си евтини житейски ‘радости’ и т.н. Други пък издигат лозунги, че кредитите увреждали Вашето психическо и финансово здраве, което пак е комплекс … Ок нямаш топките да теглиш кредит, ама защо пък ни натрапваш своето малодушие така явно?!?

Така че, за да не изпадам в логорея ВИ питам НАЕМАТЕЛ или ИПОТЕКАР - КОЕ БИХТЕ ИЗБРАЛИ?. За да поясня, ПРИЛИКАТА Е ЧЕ И ДВАМАТА ВСЕКИ МЕСЕЦ ПЛАЩАТ, но РАЗЛИКАТА Е, ЧЕ ЕДИНИЯТ СЛЕД 15 год. ЩЕ Е СОБСТВЕНИК, А ДРУГИЯТ ОТНОВО ЩЕ Е НА КВАРТИРА И ЩЕ Е ПРОФУКАЛ СЪЩИТЕ ПАРИ ЗА НАЕМИ.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 13:05:33
Де жа вю.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 13:22:55
avatar
Уилсъне, ти поне може и да си спомняш едно линкче, което доста често се даваше тук - за съотношението наем/заем и в кои моменти от развитието на пазара, кое за какъв период е изгодно.
Що тогава ръсиш подобни глупости ти се чудя?
Знам, че се опитваш да се самоубедиш, че изтеглените от тебе кредити с които си купувал на върха на балона са били правилно решение ( ти си избрал така - не те съдя ), но какво очакваш като развитие на темата - половината форум да те защити, колко си бил прав тогава, а другата половина да ти се смее ли?
Не вярвам.

Дай малко с повечко мисъл, ти си сред малкото ъпъри спечелили уважението ми като личности тук. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 13:40:25
avatar
Не, не аз не съм ъпър ... каквото и да означава това. Тук грешиш.
Мани ги моите кредити. Аз тях почти съм ги изплатил. Пък и те бяха
частични - за едната покупка ми трябваше финансиране с около
40%, а за другата - 60%. Така че и аз не приемам да робувам
30 години на банката. Априори.
Но не намирам логика в това да се профукват безцелно пари за наеми,
да подгъзуваш на Хазаи, вместо ТИ самия да си собственик и
евентуално Рентиер. Затова търся мнения.

п.п И аз те Уважавам ... ти си best friend ... just on the other side smiling smiley
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 13:42:50
avatar
сори че се намесвам в приятелското ви събеседване, но само за пример да отбележа smiling smiley

Аз съм наемател с 10 годишен стаж... и да ти кажа не ми е никак зле smiling smiley

и познавам няколко човека които преди известно време се заробиха с ипотеки и кредити и да ти кажа честно... никак не им е добре...
може пък аз и те да сме изключение и да е по твоята версия...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-04 13:43 от ASSETION.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 13:48:32
avatar
Офффф не мога да Ви разбера ... честно ... smiling smiley
Кви хора сте, айде Радослав --- него го знаем, ама пък и ти ...
абе хора вземете се в ръце ... купете си имотец - стига с тия наеми smiling smiley, айде Радослав съм го отписал smiling smiley
ама поне ти Ассетион-е дано си купиш къща да не те мисля
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 13:56:22
Quote
Wilson
абе хора вземете се в ръце ... купете си имотец - стига с тия наеми smiling smiley

Мале, докъде стигнахте. Вече се и молите.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 14:05:28
avatar
тц, тц --- кой се моли бе
аз мойте апартаменти няма да ти ги продам дори и ти да ми се молиш :]:]

аз съм си ги купувал за мен ... ама на такива като теб се опитвам да набия акъл
макар че както казва един познат К** ДА Е ... ДА ТИ ГО НАБИЯ АМА АКЪЛ ... НЕ МОГА*pardon*
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 14:15:41
avatar
Уилсъне, всичко си опира до едните прости сметки бре човек - колко плащаш в крайна сметка на финалната права.
В момента плащам 250 лв наем, за апартамент, чиято главница по кредита само е толкова.
Какво излиза от това, че за определен период от време, който е по-дълъг от 20 години, при тези все още надути цени на имотите, на мен ще ми е по-изгодно да живея под наем, от колкото под кредит. И в двата случая плащам наем, само дето във вторият, този към банката е три пъти по-голям. И наместо да давам останалите 2/3 на банката, аз си ги спестявам и за последните 10 години съм събрал достатъчно за да си позволя покупка дори и сега, без външно финансиране.
Ще извиняваш, но да дам 6 пъти повече пари, от колкото струва реално стоката - това просто няма как да стане.
( три пъти от завишението на цените и още три пъти за "услугата" на банката да ми ги заеме ).

Всичко си опира до прости сметки.
Няма да чакам прословутите 149е на жълтите павета, но няма и да дам двойна цена на този етап. Просто си ценя труда, ценя си и времето, за да ги харизвам на разни селски тарикати въобразили си, че имат правото да ми ги вземат ей така. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 14:22:08
Това прави девет пъти, а не шест.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход