Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 16:42:12
avatar
какво говориш smiling smiley
аз като им поискам няколко оферти в еди кой си квартал
и от агенциите влизат в имотибг или в някой друг сайт
и ми вадят от там няколко оферти. smiling smiley
от 5 агенции да поискаш и петте ще ти извадят едни и същи.
и след като им кажа имам интерес
те звънят на другата агенция която е публикувала обявата и и казват имаме клиент smiling smiley
че аз все едно не ги виждам тези обяви и не мога да се обадя сам?
ми мерси ама те тези оферти си висят в тези сайтове от година.
Аз ако съм искал тях мога и сам да си ги намеря- аз питам за нови оферти които не мога да ги намеря с едно цъкване на мишката...
Няма да платя на агент ако не ми намери това което искам и се постарае да защити интересите ми. да ме посъветва кое как и да се опита да ми намали цената!
За какво да му плащам? затова че се е научил да цъка с мишката? и да рови в нета?

Агенциите станаха нагли и такива дилърчета мамини сладки като дичката и компания понаправиха по някой мизерен лев от реституцийките.
Защото тогава на прости и тъпи олигофрени им върнаха имоти и те видяха някой лев и се юрнаха да купуват щото не им стига акъла какво да ги правят тези пари smiling smiley
Хубавото е че тези идиоти вече намалят и са на привършване. А брокерчетата усещат края и им се реве.. какво им остава освен да висят във форума и да злобеят? Накрая ще останат 1/3 от агенциите но поне ще са по читави и ще знаеш за какво искат да им платиш.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 17:53:49
RE_Master , каквото повикало, ........За съжаление нивото на брокеромразещите тук е твърде ниско и ако някой иска да бъде разбран, това е единственият начин, съжалявам.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 19:22:14
Че ще останат 1/3 или дори 1/4 от агенциите никой се спори. И пак ще им се плаща за работата.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 20:17:29
avatar
Quote
Imotko
Че ще останат 1/3 или дори 1/4 от агенциите никой се спори. И пак ще им се плаща за работата.

Мда - ще им се плаща за РАБОТА! не както сега за чесане по мазните целулитни бутове.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
08-10-2010 - 11:36:31
Ще им се плаща за каквото им се плаща и сега. Просто работата е по-малко и съответно фирмите ще са по-малко.
Ама имай предвид, че монопола никога не е довел до нещо добро. Като има 5 агенции, жив ще те одерат.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
08-10-2010 - 12:15:10
Quote
Imotko
Ще им се плаща за каквото им се плаща и сега. Просто работата е по-малко и съответно фирмите ще са по-малко.
Ама имай предвид, че монопола никога не е довел до нещо добро. Като има 5 агенции, жив ще те одерат.

5 читави агенции са предостатъчни на този пазар и пак ще бъде конкурентен. Грешно си градиш заключението за дрането смятайки, че ще оцелеят петте най-диви представители на вида. Именно те гинат в момента, остават адекватните играчи.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
08-10-2010 - 12:46:08
Адекватните играчи имат в пъти по-големи разходи от неадекватните. Ако на кака Пена, брокер от Горубляне, от 1000 комисиона й остават чисто 950, на собствениците на Мирела сигурно от 10 000 им остават 2500. Големите имат лице, име, история и самочувствие, като видят клиента Х на зор, да му искат и да му вземат 5%. На строителите по морето и в Банско и по 25% комисиона. Това имах предвид. Ще работят с едни и същи договори и комисиони и няма да има мърдане. Ама това след десетина години.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
08-10-2010 - 20:04:17
avatar
Абе незнам във вашия бранш какви сте зверове...
ама например на поазара за компютри има 5 големи фирми ? и какво не си правят конкуренция и цените са високи ли ?
Мислиш ли че малките лешпери в кварталните дюкянчета продават по евтино ?
или предлагат по добро качество и услуги ?
и при вас така...
набили се две три дебели лелки и няколко прошляка в задния вход на блок на наем 80-100 лева и вече голямата фирма за недвижими имоти...
И с тях и без тях все тая...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
09-10-2010 - 19:12:15
Страшно полезна ми беше тази дискусия. Искрени благодарности на участниците. Подозирам, че казаното от Имотко ще обиколи доста други форуми, така както веднъж казаното от Дичо обиколи доста по-посещавани форуми.

А аз си мислех поне за продажбата да търся брокер. Благодаря Ви брокери, че ме разубедихте smiling smiley Отворихте ми очите както се казва.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
09-10-2010 - 22:50:12
Би ли обяснил защо. За продажбата даже е по-полезно да се търси брокер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход