Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 19:07:16
Kom_Emine , досега не съм отказал на нито един купувач нищо, къде видя или прочете от мен подобно нещо ? Писал съм го вече, заради теб ще повторя - купувачите не ме питат защо ще трябва да плащат,а колко ми е комисиона. Как за толкова години не се намери поне един да попита това, дето вие тук, които никога явно не сте купували имот, непрекъснато питате ?!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 19:10:57
Незнам как разбра кой е купувал имот и кой не е. Много добре разбра какво те питам и много добре знаеш че горното е практика, както и то4ки 3 и 4 за които попита но не коментира... smiling smiley
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 19:24:20
Незнам как разбра кой е купувал имот и кой не е
-------------
Вече обясних, че истинските купувачи не питат "Защо ?", а питат "Колко ?".
------------------------
горното е практика,
------------
Не, няма такава практика, прочети горния ред.
----------
По точка 3 ти казвам следното - не бива да се рекламира имот, за който нямаш съгласието на собственика, това се прави , но не е масово и не е от "наложилите се практики".
Т. 4 няма да я коментирам, ще ти кажа, че имах клиентка, която ми беше обявила, че за нищо на света не би купила на по - висок от 4 етаж. Купи си на 16 -ия. И още - да знаеш от мен, че докато не се срещнете с клиента на първия оглед, няма как да разбереш точно какво иска, случва се нерядко хората в движение да си сменят приоритетите и въобще това е начин на работа, който всеки сам си избира, опазил Бог да чакам съвети от фло примерно. В крайна сметка ние само предлагаме някакви неща, решението не е наше, нали ?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 19:32:52
Quote
dicho
Вече обясних, че истинските купувачи не питат "Защо ?", а питат "Колко ?".

ясно.....

с 2 думи така е и така трябва да бъде....:cry:
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:29:49
Поне в този несъвършен свят.
В някой друг свят може би идеалните брокери ще работят за идеалните продавачи за малко пари и за идеалните купувачи без пари. От време на време местата на плащащите и неплащащите клиенти ще се сменят, в зависимост от това дали в конкретния момент на пазара има спад или срив. Всички сривльовци от форума ще си купят имоти, като основната пречка това да се е случило досега-комисионата на агенциите, ще бъде премахната. От време на време ще се правят пробно земетресения поне от 8-ма степен по Рихтер, за да се разбере най-сетне кой строи качествено и кой-не, та да не си дадат някои от уважаемите форумци парите бадева.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:34:20
*book*

"и преди някой да ме обвини, че съм от андрешковците ограбващи честния труд на агенциите, искам да подчертая че далеч не съм против заплащането на труда им. Просто трябва да е ясно че договора с продавача НЕ ДАВА автоматично право на агенцията да изисква и купувача да работи с нея."

и
"
Кой какво върши?
Продавача отива в АНИ и подписва договор, като дава изключителни права на агенцията. Агента прави анализ на пазара и предлага на продавача цена. Този анализ не се базира на 2та апартамента продадени преди 6 месеца в съседния квартал от неговата агенция. Анализа се базира на РЕАЛНАТА продажна цена на ВСИЧКИ подобни имоти в радиус 100-150 метра да кажем в последните 6-12месеца. Информация за това се взима естествено от базта данни на камарата. Продаващата агенция пуска имота в базата данни/ често в самата обява заявява какъв процент ще получи другата страна по сделката/, слага табели, държи " Open House" през уикенда и т.н.... Продавача дава ключ на своята агенция, тя от своя страна слага специално устройство на врата в което оставя ключа. Когато друга агенция се обади да заяви оглед получава код чрез който да отвори устройството на вратата , взема ключа и показва имота на своите клиенти...

Какво върши агента за своя клиент купувач? Праща му оферти от базата данни които отговарят ТОЧНО на неговите изисквания, при евентуален интерес води на оглед, при продължаващ интерес прави анализ на пазара / подобен на този който е направил вече продаващия брокер за продавача/ и съветва купувача за цената.
Няма да се впускам в подробности как се прави оферта , как другата страна отговаря на нея и т.н.

Кой кого представлява......

В повечето щати е ЗАБРАНЕНО един и същ агент да представлява и 2те страни. Явно су много глупави американците и не разбират аргументите на Дичо , защо трябва да е точно така......
В щатите в които е разрешено има строги регулации какво може и какво не може да прави агента в такава ситуация. Двете страни трябва писменно да изразят съгласието си да бъдат представлявани от един и същ субект. Такива сделки се случват изключително рядко и самите брокери бягат като дявол от тамят от тях. Явно са много глупави да изтърват келипира....
Тук има една особеност. Една и съща агенция МОЖЕ да се окаже и от двете страни на сделката, но ВИНАГИ всяка страна си има свой агент. Пример : Агент 1 от АНИто продава имот. Обажда се клиент който търси подобен имот. Агент2, който приема обаждането го води и клиента харесва имота ... А1 представлява купувача, А2 представлява продавача. Може да работят заедно в една АНИ, но А1 и А2 НЯМА да си ритнат хляба/ лиценза/ като обменят информация по между си кой колко ще свали и кой колко ще плати максимално, само и само за да има сделка./ Каквато е твоята идея за ролята на брокера до лкокото разбрах, Дичо/

Голяма част от курса за агент/брокер обръща внимание точно на задълженията на агента/брокера към своя клиент. Ако брокера прее§е клиента волно или неволно губи лиценз, плаща глоба , а често може и да полежи на топло.... "
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:39:15
Стига си писал едно и също. В Америка ВСИЧКИ си плащат, наЛе, както казва един тука друг дървен философ от някои форуми. Щом всички си плащат, системата ги защитава. Тука-сам знаеш.
Ако Иван представлява купувача, за твое удоволствие продавача ще бъде представляван от Ивановица, която работи на съседното бюро и спи в същото легло /като Иван/.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:44:28
Абсолютно НЕ Е вярно че в Америка всички си плащат. Повечето хора си плащат защото нямат време, но има и хора които сами си продават, сами си купуват и НИКОЙ не им натрапва услугите си. Има малко разлика, нали ? smiling smiley
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:48:33
Искам да кажа, че всички, които ползват услугата, си плащат. Тука прескачането на агенция е масов спорт.
Никой на никого нищо не натрапва. Като не щеш агенция, търси си сам. Около 5% си намират сами.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:49:55
Quote
Imotko
Поне в този несъвършен свят.
В някой друг свят може би идеалните брокери ще работят за идеалните продавачи за малко пари и за идеалните купувачи без пари. От време на време местата на плащащите и неплащащите клиенти ще се сменят, в зависимост от това дали в конкретния момент на пазара има спад или срив. Всички сривльовци от форума ще си купят имоти, като основната пречка това да се е случило досега-комисионата на агенциите, ще бъде премахната. От време на време ще се правят пробно земетресения поне от 8-ма степен по Рихтер, за да се разбере най-сетне кой строи качествено и кой-не, та да не си дадат някои от уважаемите форумци парите бадева.

Светът драги ми имотко става съвършен с една малка добавка в закона:

Закон за адвокатурата
Глава шеста
УПРАЖНЯВАНЕ НА АДВОКАТСКАТА ПРОФЕСИЯ

чл.27(нов)Посредничество при сделки с недвижими имоти може да извършва само адвокат или търговско дружество,което има наето лице с юридическо образование .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход