Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 13:17:14
Potential_Buyer , поред :
1. Няма проблем да ми оставиш копия на всички документи, може и само да съм ги разгледал за информация. данъчна оценка и удостоверение за тежести касаят изповядването , не са необходими при подписването на ПД.
2. Целият комисион се плаща при подписването на ПД, ето ти и аргументи - при подписването на ПД двамата с другият клиент влизате във взаимоотношения - договор, по който ние не сме страна, честа практика е след това клиентите да забравят за АНИ, така се предпазваме от некоректни клиенти. Освен това в ПД двете страни сте защитени от евентуална некоректност на другата страна и ако някой не изпълни ангажиментите си по ПД, си носи последствията.
Питай.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 13:20:33
iNet_Hobo, така вече е четимо. Благодаря!
На теория всеки е много силен. Аз подкрепям твоята теория на 100% и от горе - прав си - така е.
Хайде гмурни се в българската действителност, да видим дали пак така ще разсъждаваш "принципно" и дали няма да започнат да ти "изтърват нервите" в един момент.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 13:28:37
Хайде гмурни се в българската действителност, да видим дали пак така ще разсъждаваш "принципно" и дали няма да започнат да ти "изтърват нервите" в един момент.
--------------
За да се гммурнеш в брокерската действителност пък ти е нужно само да прочетеш милите думички, отправени към нас от съфорумци . Затова съм казвал неведнъж - да се работи с хора е трудно, успешен брокер може да бъде само този, който умее да общува, другото се учи.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 13:40:43
Дичо благодаря ти за информацията. Това за комуникацията е много вярно.

А удостоверението за тежсти? Преди ПД? Или купувачът трябва да си изкара? А аз просто заявявам пред брокера, че апартаментът е без тежести и толкова? Не е необходим документ, така ли?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 14:22:54
Зявяваш пред брокера, че имота има/няма тежести, а когато се стигне до сделка, тогава се вади уд. за тежести, защото от първоначалния разговор с брокера до момента на сделката е възможна промяна в статута на имота. Той ако иска , може във всеки момент да провери собствеността и статута на имота, това с и е негова работа, важното е в момента на сделката при нотариуса да няма изненади,.т.е., ако имота има тежести, те да бъдат с надлежно приложени документи , а купувача трябва още на първия оглед да знае всичко за имота, вкл. има, или няма тежести. Питай.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 14:28:36
Quote
Potential_Buyer
iNet_Hobo, така вече е четимо. Благодаря!
На теория всеки е много силен. Аз подкрепям твоята теория на 100% и от горе - прав си - така е.
Хайде гмурни се в българската действителност, да видим дали пак така ще разсъждаваш "принципно" и дали няма да започнат да ти "изтърват нервите" в един момент.

Моля, моля ... smiling smiley
българската действителност я знам, както и лелките брокерици, НО принципно поставянето на всички
под един знаменател не ми харесва, аз лично съм ползвал услугите на агенции за НИ, плащал съм комисион,
а ако агента не ми харесвал, просто съм прекъсвал контакт с него ...

Та каква ми беше мисълта ....

... исках да кажа че изповядвам 'философията', че за всяка услуга или нечий чужд труд, независимо от какъв тип е той/тя, се заплаща ... и
така спя по-добре и с чувството, че не съм прецакал някой както и че някой не е нещастен заради мен, и не на последно място, че
не ме кълнат, заради това, че в морален аспект съм се проявил като отрепка. smiling smiley

А иначе BG reality ZONE ... дай да не задълбаваме, че ......*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 14:32:06
Quote
dicho
Зявяваш пред брокера, че имота има/няма тежести, а когато се стигне до сделка, тогава се вади уд. за тежести, защото от първоначалния разговор с брокера до момента на сделката е възможна промяна в статута на имота. Той ако иска , може във всеки момент да провери собствеността и статута на имота, това с и е негова работа, важното е в момента на сделката при нотариуса да няма изненади,.т.е., ако имота има тежести, те да бъдат с надлежно приложени документи , а купувача трябва още на първия оглед да знае всичко за имота, вкл. има, или няма тежести. Питай.

Дичо извинявай ама това с УТ ... вече има електронен имотен регистър към АВ.
Е ако толкова ти е притрябвал официален писмен документ с подпис (автограф) на Съдията по вписванията ... Ok, go on, do itsmiling smiley
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 14:42:49
Нещо различно ли казах, извинявай iNet_Hobo ? Не съм обяснявал начина, по който се правят проверките, защото не съм получил такова питане.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 14:46:24
Аре пишете на български. Във всеки момент една добра фирма, ако има ЕГН, може да провери всеки имот за тежести по електронен път. Затова на първо време не е необходимо удостоверение за тежести. За самата сделка често обаче ги искат нотариусите, пък и клиента се радва на подпис, печат и т.н. И аз мисля, че така е редно да бъде.
Комисион на предварителен договор си е класика, има много аргументи "за", включително юридически. Реално 50/50 върши работа, въпрос на преговори. 10/90 си е подигравка.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
12-10-2010 - 15:26:59
Не знаех, че 10/90 ще се приеме като подигравка - добре, че ме светнахте - така опулено щеше да ме гледа брокера ако му бях задала въпроса лично и така щеше да ме псува на ум...... Пък аз си го смятам просто в проценти, поетапно както се казва, не от алчност или от стиснатост, просто сложих всичко под общ знаменател и толкова.....

iNet_Hobo - ще се разберем и с теб май. Всеки се позовава на различен опит/минало. Аз имах неприятни изживявания в бурната 2006 г., когато не успях да попадна на истинкси брокер. Разочаровах се. Взех нещата в свои ръце, намерих си от строител жилище и приключих с въпроса в началото на 2007 г.

Виждам, че нещата са се променили и се радвам за това.

Ако се сетя за нещо друго - ще питам - по-добре тук, отколкото да ме псуват/да ми се подиграват "на живо" (пък било то и на ум).

BTW: Опитах се да намеря в интернет от различните асоциации нещо като правилник/ръководство (мен все натам ме тегли, че такава ми е професията) и не успях да намеря никакви такива ориентировъчни процедури и правила при покупко-продажба, които да имат по-официален статут. А не вестникарси писания, където грифът "платено съобщение" да е изпуснат неволно или не.

Но добре, че сте вие и Дичо благодаря за търпението ти smiling smiley Имотко и за твоето smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход