Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 15:26:57
В имотната сфера всички клиенти ги носим на ръце, не че ни харесва, ама ги носим. Само по форумите ги ругаем, щото няма къде другаде. В реалния живот са ни се качили на главата.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 15:32:20
Имотко, аз веднъж благодарих, но нека и втори път да ти благодаря smiling smiley

А какво съм разбрала и какво не съм разбрала - няма начин да знаеш на 100%, ама нейсе winking smiley

Че се изнервих, изнервих се, но и арогантното отношение на други участници във форума също доста спомогна.

Но определено ще си отварям очите на 100 и ще следя изкъсо работата на брокерите. Може би ще търся по препоръки - брокери, които вече са продали апартаменти на мои познати и тези мои познати да са доволни от тях.

За съжаление както аз, така и други мои познати са имали неприятни изживявания/некоректно отношение. Аз самата съм била свидетел на инфарктните ситуации, в които брокерите са поставяли своите клиенти (респективно мои познати), неизрядни документи (въпреки наличието на адвокат в съответната фирма за недвижими имоти) и т.н..

А мен лично пред архитектурен проект ме е убеждавала брокерка за изцяло южно изложение и липса на скосове на апартамент на последен етаж, при положение, че аз имам елементарни познания в "разчитането" на чертежи и посочвам с пръст на чертежа кое е скос и кое е север и че стълбищата обикновенно се правят със северно изложение. След което брокерката (от голяма фирма за недвижими имоти) възкликва: "Ааа, ама ти можеш да четеш чертежи." Еми мога - какво ме баламосвате и ми губите времето само. Но това беше отдавна.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 15:39:30
Дичо, както виждаш опитвам се да "вляза в час" със ситуацията в момента. Какво ме нападаш, че не съм била разбирала нищо? Аз трябва ли от всичко да разбирам, за да не ме лъжат и мотаят?

Това, което си го писал преди - сам си си го писал - чела съм го - не се прави на света вода ненапита.

Ако има развитие в твоето мислене от тогава - поздравления!

Еми клиент съм, вързала съм се на маркетинговият трик "без комисионна от купувача". Ти като гледаш реклама по телевизията и като падаш в капана на някакъв рекламен трик - какво? По-различен ли си от мен?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 15:41 от Potential_Buyer.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 15:53:07
Quote
Potential_Buyer

И веднага се поставих в ситуацията аз да съм продавача: Продавам собствен апартамент без тежести, с А16 и с добри характеристики. Не се лакомя и не желая да го изцедя на максимум, защото съм реалист. Харесала съм си друг апартамент по-голям и т.н. НО защото брокери като Имотко или Дичо си "чакат" САМИ двойната комисионна. А има клиенти, които примерно не желаят да ги дерат, защото вече е на мода "без комисионна от купувача". И примерно аз изпускам апартамента, който съм харесала, защото моят брокер си чакал "двойната комисионна".

Ей за това ще си отварям очите на 100, ако ползвам брокер и ще го следя как и къде ми обявява имота. И веднага ще го шъткам, ако усетя и грам некоректност.

Не съм виновна аз. Вие сте си виновни с коментарите, които самите вие оставяте тук.

После - те клиентите били "глупави", "бедни", "отвратителни", "андрешковки", "злобни" и т.н.

... абе не знам ти к'ва потенциална купувачка си ... ама говориш и мислиш със г**а си ... EXCUSE my FRENCH!
... клиентите ... щели да ги дерат двойно, дрън дрън ...
АБЕ ХОРТА НАУЧЕТЕ СЕ ... PLS ... КОМИСИОНът Е ДЪЛЖИМ И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ ПО СДЕЛКАТА, 2-3 ПРОЦЕНТА, КОЙ КАК СЕ СПАЗАРИ ... общо се получава 5-6% ... НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО КАТО БЕЗ КОМИСИОННА!!!

Верно Ви казва, че сте Андрешковци Дичо ... ЕГАТИ ТАРИКАТИТЕ ...

... ама аз сега ако мога да спестя три процента, въртите сучете се натам биете ... АМА ВЪОБЩЕ НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ПОСРЕДНИЦИ ... така поне ще си спестите 6-те процента и ще спите спокойно smiling smiley

бЪДЕТЕ зДРАвИ ! *beer*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 16:02:59
Това, което си го писал преди - сам си си го писал - чела съм го - не се прави на света вода ненапита.
----------------
Не знам какво толкова лошо , свързано с начина ми на работа си прочела от мен, ако ми посочиш поне едно, обещавам да помисля върху него. Безброй пъти съм писал /и не само аз/ - каквито клиентите, такива и посредниците, нима в твоята работа всички са еднакво добри ?! Не искам да мислиш, че те нападам, тук ние сме тези, които непрекъснато трябва да отбиват някакви атаки. В горния пост /макар и с не особено приличен език/ е обяснено колко е комисиона, кой го плаща и т. н. . Как очакваш да ти се отговори на "Имотко или Дичо си "чакат" САМИ двойната комисионна4, къде съм твърдял такова нещо ? Да получиш комисион от двете страни се случва веднъж на десет сделки, от мен да знаеш и всичките напъни по този въпрос са си чиста проба заяждане, затова и моят език е остър нерядко, но забележи - винаги предизвикан от някой като русокоската фло. И последно - намери проверен брокер, не всички са маскари.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 16:13:48
писах го и преди има "брокери" и "брокери", Дичо. Ето - постигнахме допирни точки с теб!

Имам един конкретен въпрос за начинът ти на работа (моля те обясни ми - ето аз не съм в час, заблудена съм, неразбираща съм относно работата на брокерите - втора допирна точка): Аз идвам при теб - давам ти апартамент за продажба. Сключваме договор ти да ми търсиш клиенти.

После? Какво се очаква от теб да направиш за мен, за да ми намериш купувач? Комисионната още ли е 3%, или всичко е въпрос на пазарлък?

А този iNet_Hobo изобщо дори не му прочетох поста, минах го диагонал. Аз съм тук за информация, не за да си опреснявам речника с разни обиди сътворени от болен мозък.

ПП Дичо моята работа е много различна - аз работя със чужденци, за чужденци и по закони и регламенти в чужбина. Прости ме за това, че явно наистина не съм "в час" с "българската действителност", независимо, че живея в БГ. И на твоят въпрос: "Да, в моята работа всички са еднакво добри, защото има строги правила и строго се наказват тези, които не ги спазват."



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 16:22 от Potential_Buyer.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 17:16:38
Quote
Potential_Buyer
........................

ПП Дичо моята работа е много различна - аз работя със чужденци, за чужденци и по закони и регламенти в чужбина. Прости ме за това, че явно наистина не съм "в час" с "българската действителност", независимо, че живея в БГ. И на твоят въпрос: "Да, в моята работа всички са еднакво добри, защото има строги правила и строго се наказват тези, които не ги спазват."

P_B Не знам ти с какви чужденци работиш, НО мислиш като див балкански субект ... ПРОДАВАЙ СИ САМА АПАРТАМЕНТА ... НЕ ТИ ТРЯБВАТ АГЕНЦИИ!!! САМО ЩЕ СЕ ОХАРЧИШ И ЩЕ ТЕ OДЕРАТ (цитат) УСПЕХ *ok*spinning smiley sticking its tongue out
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 18:00:04
отново съм без коментар
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 20:29:53
avatar
Алооо брокеритеsmiling smiley
КОЛКО ИМОТА ПРОДАДОХТЕ ТОЯ МЕСЕЦ?
КОЛКО КОМИСИОННА ИЗКАРАХТЕ?
ИМА ЛИ ЗА ЛЯБ И ЛЮТЕНИЦА ИЛИ ДА ПОМОЛИМ АДМИНА ДА ВИ ПУСНЕ ТЕМА ЗА ПОМОЩ ДА ВИ ПРАЩАМЕ СМС-СИ ДА ПРЕЖИВЕЕТЕ ЗИМАТАsmiling smiley
вие много сте се натопорчили в тая тема бре?

Я си направете една среща на фрума?
от мен 100 кИбаБчИта имате !!! От кого е бирата?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
11-10-2010 - 21:08:17
Хубави хора има в темата, учим се на чуждоземзки мурафети. А ти къде се буташ? Нали не сме го ударили на просия, или мислиш ти като не си си купил нищо и другите така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход