Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...и пак за брокерите и професионализма

Публикувано от elline 
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
03-09-2010 - 17:21:40
По отношение на офертната цена.....Когато си харесаш оферта,чукаш в гугъл,евентуално дали се предлага от други агенции,гледаш най-ниската цена.Питаш продавача до колко ще ти свали...От обявената в обявата цена вадиш 10-12 процента и директно му я предлагаш,за имоти на 50к може и до 15 процента.След това му казваш,ако реши да ти се обади.Чакаш 2-3 дена.Ако имота много ти е харесъл,му се обаждаш ти след 2-3 дена и предлагаш с 1-2к повече,ако се съглаи съгласи,ако не му казваш,че ти има тел-а да ти звънне ако реши,ако не си купила дотогава.Внимавай,за изкуствено надути цени,сравнявай сходни оферти и не действай импулсивно,не се доверявай за всичко на брокера......В последната ми сделка получих отстъпка от офертна цена-18 процента.Зависи дали е на зор продавача.Но винаги поне 5 процента се свалят.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
08-09-2010 - 15:20:30
по добре да съм простак и идиот
отколкото да съм "професионалист" който няма кола и за да направи снимки на обекта чака някой който иска оглед да го закара до там за да щракне няколко фотоса да има да пусне реклама в интернет

Е...много грубо де! Аз съм брокер от 6 години, имам кола- нова и хубава, имам добър доход и също като теб много мразя да возя хора в колата си, а редовно ми се случва да карам намирисващи, мазни лели и чичковци, които като теб имат парички / ама никой не ги е научил да се изкъпят/. Аз съм от тези, които могат да си заведат клиента на оглед, гледам си имотите предварително, добре изглеждам, добре говоря, много ме харесват клиентите, веднага разбирам какво търсят и им го намирам, но като дойде време за комисионната- олеле, ама може ли на 1,5 %, ама много и т.н., клиентите са вечно недоволни, ако им даваме по някой лев- абе и тогава ще брънкат- малко сме дали.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
08-09-2010 - 22:27:19
Мога ли да питам ..??*black eye*Вие имот ли си търсите ?!, може би имате намерение да купувате ? на определена цена! на дадено място !при оределени условия ИЛИ кой брокер откъде е с каква кола от коя фирма колко е имал по математика в 3клас ???
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-09-2010 - 12:33:41
Quote
ASSETION
нещо май брокерите ги досрамя от тази тема ТАКА И НЕ ОТГОВОРИХА НА ЗАДАДЕНИТЕ ВЪПРОСИ...
но да добавя още един smiling smiley

/незнам дали линковете ще работят защото са на конкурентен сайт...

[#$%&]

вижте тази обява? колко добре звучи "ПРИКАЗНА KЪЩА" как е подредила "ПРОФЕСИОНАЛИСТКАТА" ваша колежка в прекрасен словоред лъжите... тоест хвалбите за тази къща... всичко супер но точно три обяви по надолу попадаме и на тази :

[#$%&]

май стана: "КЪЩА НА ПРИКАЗКИТЕ"?
приказки много и всичките една от друга по голяма глупост
като стария соц виц за компютрите и компотите...

п.п. мда .. линковете не работят...
нищо потърсете НАЙ-НОВИ къщи в Железница...
едната обява е за 75 000 евра и споменават за ПРИКАЗНА КЪЩА...

А ВЪВ ВТОРАТА обява цената е 95 000 евра с уточнението че всъщност купуваш половината къща... къща близнак било...

та просто да питам защо професионалистката от първата агенция е пропуснала да уточни ? тези дриебни дитайлчита?

Май в случая не са виновни само брокерите. Тоя пич е пуснал офертата си на 15 агенции и всяка от тях е добавила по нещо малко, ама от сърце winking smiley. Моето мнение е, че такива обяви няма смисъл изобщо да се гледат, камо ли да биеш път до Железница. Също като видя описания като "приказна", "само за познавачи", "събуваш се и влизаш" ми иде да се хвана за пистолета. То не може всички да са умни като Айнщайн, ама поне да пробват да не ръсят глупости.
Между другото и ние си купихме преди време една къщичка, която местната брокерка беше обявила като "събуваш и влизаш". Струваше ни около година здрава работа и към 30 000лв. допълнително да я направим удобна за живеене.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-09-2010 - 18:01:44
Quote
latino
по добре да съм простак и идиот
отколкото да съм "професионалист" който няма кола и за да направи снимки на обекта чака някой който иска оглед да го закара до там за да щракне няколко фотоса да има да пусне реклама в интернет

Е...много грубо де! Аз съм брокер от 6 години, имам кола- нова и хубава, имам добър доход и също като теб много мразя да возя хора в колата си, а редовно ми се случва да карам намирисващи, мазни лели и чичковци, които като теб имат парички / ама никой не ги е научил да се изкъпят/. Аз съм от тези, които могат да си заведат клиента на оглед, гледам си имотите предварително, добре изглеждам, добре говоря, много ме харесват клиентите, веднага разбирам какво търсят и им го намирам, но като дойде време за комисионната- олеле, ама може ли на 1,5 %, ама много и т.н., клиентите са вечно недоволни, ако им даваме по някой лев- абе и тогава ще брънкат- малко сме дали.
е тука сам се закопа. Предполагам това , което си описал че притежаваш е по - скоро твоя мечта отколкото реално притежание. Значи ходиш, развеждаш наляво надясно, намираш им на хората каквото искат, а комисионната чак на края ли уговаряш? ми то с това се почва. Как го докара този добър доход, кола и т.н. като работиш без пари за хората?
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-09-2010 - 18:18:05
avatar
Много любопитна тема....Особено в частта и,когато думата взимат..."купувачите"...Преобладава подчертаването на АЗ,като предимно се набляга на аз давам парите...Никъде никой не каза,какво точно иска,което ме кара да мисля,че не са наясно със себе си...Това,че имат в главата си някаква мечта,която не отговаря на реалните оферти до определената цена,не значи,че някой е виновен освен самият ..."купувач"...Тогава с помощта на наистина професионално подготвен брокер се обсъжда,какви са вариантите за т.н. допустим компромис-било етаж,квадратура,ремонт...Естествено,ако самият купувач знае точно какъв би направил и не се държи като дете,което не знае какво иска ,но го иска сега...
За професионализма на самите брокери ...както във всяка професия има и доста шлака...но не е ли така и при лекари,адвокати,сервитьори....?Преценявате с кого да работите и с кого не...
Освен това е много важно да се знае едно основно нещо при сделка...Ще го кажа,защото много хора тук го забравят и изниква онова АЗ...
За да се осъществи една сделка трябва да има две страни,които се отнасят с поне минимално уважение един към друг...Не може купувачът или продавачът да се държи като рекетьор...посредниците също...Водят се преговори...Който е на друго мнение,ще докаже,че е тъмен балкански субект и затова бизнесът у нас е на такъв хал...
Мога много неща да напиша още,но ми става досадно да обяснявам на хора с пари и възможности,с каквито се оказа е пълно тук....Но на всеки му липсва нещо,нали?:]
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-09-2010 - 18:28:58
avatar
И един въпрос към

ASSETION
С каква скорост се движиш,за да преценят точно брокерите колко разстояние изминаваш за 5 минути?!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
12-09-2010 - 15:54:47
Ето един интересен линк за недобросъвестни брокери [www.izbuhni.com]
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
13-09-2010 - 12:17:59
Разликата м/у брокер и посредник е голяма. За съжаление 99% от брокерите у нас са посредници.

Имота бил пуснат в 15 агенции!? Най вероятно имота е обявен някъде без посредник и естествоно агенциите се обаждат...ами може ли да го предложим... работим на 3%...ама само от купувача или от продавача. Без да са го виждали имота и карат клиенти за оглед. И на въпроса на клиента каква беше цената и чувам от брокерката оферта с 12% над моята....

1.Прегледайте обяви от вестници и най вероятно ще откриете същия имот от собственик.
2.Свястния брокер като в белите страни ще дойде да огледа имота и ще Ви консултира на каква цена е продаваем, ще направи снимки, ще опише локация, инфраструктура,училища, болници...... и като зададете критерии (като куповач) ще има ясни предложения, а не да Ви губи времето.
3.Свястния брокер ще е с Вас до края, докато получите нотариалния акт. Ако сте продавач той трябва да тича за документите или поне да Ви съдейства. У нас обикновенно като подпишете предварителен договор с купувач/продавач и "брокера" казва дай си ми комисионната, ама и от двете страни. От там нататък се оправайте, най много да Ви запази час при нотариус.
4. По отношение на имота заради разликите в обявяването на кв.м., тръгвате си с ролетката.

Ако брокера е такъв ще му дам комисионната, но другата страна да си я дава на нейния брокер. иначе с адвокат излиза по ефтино и е по сигурно.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
13-09-2010 - 12:34:27
Quote
kris66
Разликата м/у брокер и посредник е голяма. За съжаление 99% от брокерите у нас са посредници.

Имота бил пуснат в 15 агенции!? Най вероятно имота е обявен някъде без посредник и естествоно агенциите се обаждат...ами може ли да го предложим... работим на 3%...ама само от купувача или от продавача. Без да са го виждали имота и карат клиенти за оглед. И на въпроса на клиента каква беше цената и чувам от брокерката оферта с 12% над моята....

1.Прегледайте обяви от вестници и най вероятно ще откриете същия имот от собственик.
2.Свястния брокер като в белите страни ще дойде да огледа имота и ще Ви консултира на каква цена е продаваем, ще направи снимки, ще опише локация, инфраструктура,училища, болници...... и като зададете критерии (като куповач) ще има ясни предложения, а не да Ви губи времето.
3.Свястния брокер ще е с Вас до края, докато получите нотариалния акт. Ако сте продавач той трябва да тича за документите или поне да Ви съдейства. У нас обикновенно като подпишете предварителен договор с купувач/продавач и "брокера" казва дай си ми комисионната, ама и от двете страни. От там нататък се оправайте, най много да Ви запази час при нотариус.
4. По отношение на имота заради разликите в обявяването на кв.м., тръгвате си с ролетката.

Ако брокера е такъв ще му дам комисионната, но другата страна да си я дава на нейния брокер. иначе с адвокат излиза по ефтино и е по сигурно.

Правописът на купувача е запазен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход