Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...и пак за брокерите и професионализма

Публикувано от elline 
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 10:15:38
avatar
АБЕ ТРИ ВЪПРОСА ЗАДАДОХ В ТАЯ ТЕМА ЗА ПРОФЕСИОНАЛИЗМА НА БРОКЕРИТЕ - ЩО НИКОИКОЙ НЕ ОТГОВОРИ БРЕ ?

или не ви стиска ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-11 10:16 от ASSETION.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 10:49:16
ASSETION , като виден столичен брокер ще отговоря на всичките ти въпроси, но след като ти ми отговориш на единствения въпрос, който ти зададох преди време :

"НИКОГА НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ УСЛУГИ НА ПОСРЕДНИЦИ"

и

"Нали ходих на няколко огледа с агенти наскоро.."


Кое от двете е вярно ?
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 11:05:36
Quote
ASSETION

Искам поне декър и да не съм заобиколен от комшии за да мога да дишам спокойно, но и да не съм насред полето
и вече се замислям колкото и да не ми се иска да почвам да строя

Мисля, че Вие просто не знаете какво искате.....
winking smiley
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 11:08:24
Quote
elline
.Вече ходихме на няколко огледа с брокерката и останах неприятно изненадана от работата й.

Сменяте агенцията и брокера, като обяснявате на следващия си посредник защо сте сменили предишния.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-11 16:03 от Тинки Уинки.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 12:14:29
avatar
Quote
ivorad
Quote
ASSETION

Искам поне декър и да не съм заобиколен от комшии за да мога да дишам спокойно, но и да не съм насред полето
и вече се замислям колкото и да не ми се иска да почвам да строя

Мисля, че Вие просто не знаете какво искате.....
winking smiley

НАПРОТИВ - ЛОШОТО Е ЧЕ ЗНАМ ТОЧНО КАКВО ИСКАМ! и рззбирам че това ме прави противен клиент
защото казвам искам еди къде си и еди какво си
и не благодаря не искам там където вие ми казвате искам това което съм решил!
като отида на заведение очаквам да получа точно това което искам
яденето без да е наръсено с гнусен магданоз и копър и да не ми слагат лимон в рибата... казвам го и го получавам
очаквам и тук да е така имам СТРОГО ОПРЕДЕЛЕН КРИТЕРИИ ЗА ТЪРСЕНЕ И ДЪРЖА НА НЕГО не да ми казват имаме страхотен апартамент ама не там където вие искате - то пак е близо три спирки с автобус...
затова и предпочитам да не занимавам брокери зада не ми досаждат предлагайки ми нещакоито не ме интересуват и им го казвам
ТАКА ПЕСТЯ И ТЯХНОТО И МОЕТО ВРЕМЕ! неможете ли да разберте и това?
Копе не ви харесва - предполагам че тук има някой брокер или брокерка с които сме посетили нещо ? нека да си кажат ако са ме видели - противен ли съм бил - казал ли съм им какво точно искам - псувал ли съм държал ли съм се грубо ? обяснил ли съм им точно какво искам и да им кажа искам в този периметър и нито метър по-далеч.

Тов аозначава ли че незнам какво искам ?
Искам апартамент на 5 минути пеша от пазара на красна поляна не на 6-7 10 -15 а на 5 минути максимум!
и искам къща с максимум един или двама съеди не в центъра на селото заобиколен отвсякъде от хора. един съсед, максимум двама и то ен прозорец в прозорец. ако исках така каква е разликата между апартамент и къща? и не искам двор по малък от 1 декАр
доволни ли сте?
и не се дръж и ти като изкукала бивша учителка да се захващаш за правописни грешки... ама въобШТе не ме вълнува да ти кажа дали съм сбъркал някъде - не съм тук да си показвам знанията когато е трябвало съм го правил... в момента м исе налага само да си броя правилно парите които искам да дам ? нали ?
това е айде да не се заяждаме ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 12:29:01
avatar
нормално е да защитавате и вашите си възгледи и да нападате тези които се противопоставят на тях нали така?
разбирам ви - ако и аз бях от вашата страна и аз сигурно щях така да правя- все пак това е вашият бизнес и си го пазите.
но се огледайте малко и се замислете - пак ви обяснявам за да го разберете.
регистрирах се в този форум не за да се заяждам с брокери, а докато се оглеждах за имот.
С държанието си правите ужасно впечетление - помислете малко защо толкова народ скача против вас?
Не е заради комисионната мамка му..
Аз внасям стока от чужбина там пак има посредници и те вземат комисионна но никога не сме се карали с тях - напротив
доволни сме един от друг ЗАЩОТО ТЕ ПЕЧЕЛЯТ ОТ МЕН - АЗ ОТ ТЯХ !
Търговията е същото аз съм посредник между клиента и производителя нали ?
Защо не ме псуват клиентите, а са доволни - знаят че имам надценка - един вид комисионна ???
Защо не с епсуваме с тях ?
Както за вас аз съм противен клиент тка аи не всички клиенти са страхотни? но се държим добре и намираме начин за диалог и разбирателство ?
Обяснет еми ралзиката?

и какво стана попитах виняколко неща вие си замълчахте, а сте толкова много брокери.. знаете че отговорите не са приятни за вас и предпочетохте да ги прескочите и да се заядете за глупсоти ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-11 16:06 от Тинки Уинки.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 15:17:00
Dicho, не мога да бъда спокойна, при положение, че уточних още в началото-не слагам всички брокери под един знаменател, брокерската професия е като всяка друга, има кадърни и свестни хора, има и некадърници. И при това положение, да влезе някакво си същество наречено Тинки Уинки, и титулуващо се модератор и да си позволява да ми прави забележка и то все едно съм малко дете.!Я прегледайте форума и прочетете диалозите, аз ли съм тази, която се държи най-непристойно? Като е модератор какво прави освен глупави забележки, да помага на някого с нещо?...А що се отнася до сравнението между брокеръа и продавача в магазина, едва ли е най-точното, защото какъвто и да е човекът в магазина, отивам да купувам от него пакет цигари, кофичка кисело мляко, или някакъв парцал. За тази цел едва ли ще ми навреди особено непрофесионализма му. При брокерът обаче, ситуацията е съвсем друга, купувам имот за много пари, съответно и изискванията ми са много по-големи, отколкото към човека в кварталния магазин. Какво искат хора като този, който ме иронизира,че се" терзая"?! Ама някои са ми много интересни, визирам най-вече брокери. Не харесам даден имот, или имам забележки и изисквания и се започва с въпросите" е,ама вие какво искате, какво не ви харесва, какво толкова..."? Как какво искам, това са 70000 евро примерно, да не очаквате,че ще купя първия видян апартамент, няма да изисквам и няма да се" терзая"...Аз постъпвам максимално коректно с агенцията, казвам си изискванията, съгласявам се да платя определен процент при сделка, съответно искам съвестно и коректно отношение, не лъжи, увъртания, мънкане и селски номера...Иначе, една друга брокерка се скъса да ми звъни по телефона, за да ме уверява какво хубаво апартаментче има в Манастирски ливади. Питам я- Изток или Запад..мълчи...Започнах да уточнявам, до Бъкстон ли, от коя страна на булеварда. Насочвам я, все едно аз съм брокера. Другото и предложение беше-Овча купел. Казвам й,че държа единствено на старата част на Овча Купул, и в никакъв случай не искам,в ж.к. 1 и 2...Повтаря като автомат" да,да, в старата част". И след като сто пъти я помолих да уточни мястото ми изтърси " намира се между 1и 2, ама нали си е пак Овча Купел". Е, как да реагирам, как да купя, това е масово, изкарат един курс за брокери, дори не познават София, а после защо имам изисквания и забележки...
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 20:50:22
Quote
ASSETION
Quote
ivorad
Quote
ASSETION

Искам поне декър и да не съм заобиколен от комшии за да мога да дишам спокойно, но и да не съм насред полето
и вече се замислям колкото и да не ми се иска да почвам да строя

Мисля, че Вие просто не знаете какво искате.....
winking smiley

НАПРОТИВ - ЛОШОТО Е ЧЕ ЗНАМ ТОЧНО КАКВО ИСКАМ! и рззбирам че това ме прави противен клиент
защото казвам искам еди къде си и еди какво си

Това, което искате, не Ви прави "противен" клиент, а просто човек, който не може да осъзнае, че няма начин хем "да не е заобиколен от комшии" , хем домът му "да не е сред полето". Няма начин двете усповия да бъдат изпълнени едновременно - те са взаимоизключващи се.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
13-08-2010 - 14:57:24
avatar
нещо май брокерите ги досрамя от тази тема ТАКА И НЕ ОТГОВОРИХА НА ЗАДАДЕНИТЕ ВЪПРОСИ...
но да добавя още един smiling smiley

/незнам дали линковете ще работят защото са на конкурентен сайт...

[#$%&]

вижте тази обява? колко добре звучи "ПРИКАЗНА KЪЩА" как е подредила "ПРОФЕСИОНАЛИСТКАТА" ваша колежка в прекрасен словоред лъжите... тоест хвалбите за тази къща... всичко супер но точно три обяви по надолу попадаме и на тази :

[#$%&]

май стана: "КЪЩА НА ПРИКАЗКИТЕ"?
приказки много и всичките една от друга по голяма глупост
като стария соц виц за компютрите и компотите...

п.п. мда .. линковете не работят...
нищо потърсете НАЙ-НОВИ къщи в Железница...
едната обява е за 75 000 евра и споменават за ПРИКАЗНА КЪЩА...

А ВЪВ ВТОРАТА обява цената е 95 000 евра с уточнението че всъщност купуваш половината къща... къща близнак било...

та просто да питам защо професионалистката от първата агенция е пропуснала да уточни ? тези дриебни дитайлчита?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-13 15:00 от ASSETION.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
13-08-2010 - 15:13:40
нещо май брокерите ги досрамя от тази тема ТАКА И НЕ ОТГОВОРИХА НА ЗАДАДЕНИТЕ ВЪПРОСИ
---------------
Точно така, мен лично ме досрамя, като разбрах на какъв човек обяснявам нещата от кухнята на НИ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход